Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: azor »

Nie koniecznie jest tak zawsze bo np. w USA były obserwacje ogromnych obiektów poruszających się jak ''ślimak'' ;) tutaj ciężko jak w Pheonix mówić o złudzeniu. Ja też obserwuję przyloty/odloty samolotów z Jasionki akurat nad moim miastem jest korytarz powietrzny gdy widzę w fightradar samolot lecący pond 300 km/h faktycznie wizualnie wydaje się, że porusza się znacznie mniej.
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: Elowen »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="107018" data-time="1377025966">Tylko nikt tutaj o ''obcych'' nie mówi, nie można całkiem wykluczyć ziemskiego wyjaśnienia, tylko z powodu kształtów. Nie tylko ja, ale inni badacze powtarzają, kto i po co testuje ryzykuje testując nad miastami tak duże pojazdy  ? Elowem od tego są poligony a nie miasta. Tak wiem zaraz ktos powie, że to celowa kampania, aby inni posądzili pojazd jako UFO. Obecnie jak zauważyliście armie świata wszystko miniaturyzują a nie odwrotnie.Nie twierdzę, że nie posiadają jakiś tajnych pojazdów, ale wrzucanie wszystkiego do jednego worka z napisem ''tajne testy'' uważam za błędne. </blockquote> Nie wiem, po co mieliby ryzykować, ale mogę sobie wyobrazi jakiś cel, np. po to, by sprawdzić, jak sprawuje się maskowanie w warunkach miejskich aglomeracji, przy tak dużych i różnych źródłach świateł, jakie są nad miastem nocą. Poza tym, osobiście, kiedy jest możliwość wytłumaczenia UFO w „ziemski” sposób, bardziej skłonna jestem uwierzyć właśnie w takie tłumaczenie, niż „pozaziemskie”.  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="107018" data-time="1377025966">Dla przykładu ostatnio dotarłem do świadka obserwacji UFO w lipcu 1943 na Wołyniu jakiego no właśnie trójkątnego  ;) kto wtedy testował nad Uściługiem ? Rosjanie, Niemcy a może bandy UPA ;)</blockquote> Ale możesz założyć również, że obydwie sprawy mogą nie mieć ze sobą zupełnie nic wspólnego oprócz kształtu maszyny? ;)
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: azor »

Moim zdaniem błędnie Ty i inni zakładacie, że skoro obiekt jest nie wyraźny, automatycznie dopasowujecie do teorii ''maskowania'' ! Niestety tego nikt nie wie, czy ten i inne obiekty faktycznie wykorzystują jakiś ''kamuflaż''  to tylko spekulacje a nie dowody ! Elowen chyba nie sądzisz, że wszystkie zdarzenia z UFO będziesz tłumaczyła ''ziemskim'' wyjaśnieniem w takim razie po co zajmować się tym skoro od razu z góry jako pewnik przyjmujesz każdą obserwację jako ''ziemską'' ? Jak na razie nic nie wskazuje, ze te ''maszyny'' są testami tajnych technologii, owszem mogę się zgodzić co do małych obiektów, ale na tak duże projekty potrzeba góry $ i nie po to się buduje, aby sobie polatały nad miastami w dodatku zauważalne przez społeczeństwo i gdzie tu logika tajności ? Myślę, że  audycji tą kwestię dość dobrze poruszyli Piotr i Michał ;)
mason
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 11:13 am
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: mason »

To jak najbardziej może być pojazd wojskowy. Takie sprzęty testuje się niekoniecznie na poligonach. W końcu mają być wykorzystywane do walki lub rozpoznania w różnych warunkach. Być może nawet jest to maszyna do szpiegowania w miastach lub wręcz dokonywania zniszczeń w miastach z zaskoczenia i stąd ten kamuflaż. Jeśli chodzi o przypadek z 43 roku, to trudno się do niego odnieść, nie znając póki co szczegółów. Warto jednak pamiętać, że już wtedy Niemcy dysponowali samolotami o dość zaskakujących kształtach. http://www.luft46.com/aoart/aogop60.html Ciekawią mnie jednak również inne hipotezy. Chętnie je poznam.
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: Elowen »

Azor, nigdzie nie napisałam, że wszystkie przypadki UFO, to sprawka Ziemian. W tym konkretnym przypadku mam po prostu odmienne zdanie od Ciebie i tyle ;). Chociaż to nie znaczy wcale, że zakładam, że mam racje. Po prostu na razie bardziej przekonuje mnie wytłumaczenie tego przypadku w sposób ”ziemski” ;).
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: azor »

Gdy pojawią się konkretne informacje, że faktycznie armie dysponują takimi lub podobnymi ''maszynami'' wykorzystującymi domniemane ''nocne camo'' ( nie dziwi Was, że za dnia brak takich obserwacji ?) to wtedy można mówić o ziemskiej technice póki co nie wiadomo co to jest a termin UFO jest tutaj jak najbardziej  moim zdaniem oczywisty. Nie twierdzę automatycznie, że to od razu ''kosmici'', ale modne wyjaśnienie tajnych testów mnie też nie przekonuje specjalnie ? Mason przepraszam  jesteś rzecznikiem armii, że znasz informacje o przeznaczeniu tych pojazdów  ;) 
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: Elowen »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="107031" data-time="1377090833">( nie dziwi Was, że za dnia brak takich obserwacji ?) to wtedy można mówić o ziemskiej technice póki co nie wiadomo co to jest a termin UFO jest tutaj jak najbardziej  moim zdaniem oczywisty. Nie twierdzę automatycznie, że to od razu ''kosmici'', ale modne wyjaśnienie tajnych testów mnie też nie przekonuje specjalnie ?</blockquote> Mnie nie, bo skoro tajne testy, to muszą być przeprowadzone w tajemnicy przed cywilami.No dobrze, to jeśli nie obca technologia, nie wojskowa, to jaki masz jeszcze inny pomysł na wyjaśnie tej sprawy?
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: Elowen »

Oto moje argumenty, które przemawiają za tym, iż mógłby to być jednak samolot wojskowy: - Jeśli obiekt miał naprawdę szerokość 20m, to przecież wcale nie jest tak dużo, jak na wojskowy samolot, zwłaszcza, że bojowe mają zwykle rozpiętość kilkunastu metrów, ale transportowe mogą już mieć kilkadziesiąt. - Zaobserwowany kształt obiektu mógł być tylko złudzeniem celowo wywołanym maskowaniem – ot po prostu sposób ułożenia "świateł" mógł nadać pojazdowi opływowy kształt i ukryć dla patrzącego z dołu niektóre elementy podwozia. -Większość nowoczesnych samolotów bojowych ma kształty zbliżone do trójkąta… I co Ty Azorze na to?  ;)
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: azor »

Elowen osobiście uważam, że za wcześnie jeszcze na typowanie co jest nasze a co nie ? Trzeba przyjąć ,że obserwacje tego typu w skali roku są ogromne zatem jeśli to prawda armie świata mają wręcz tysiące takich pojazdów, co jest jak sądzę nie opłacalne w skali $ obserwacje tego typu pochodzą już z lat 60 tych. Skąd wiesz, że miał 20 metrów czy skalą miary będziemy ustalać kwestię teorii ziemskiej/zewnętrznej ? Chyba nie tędy myślę droga...bo  są obserwacje jak sprzed kilu dni z mojego terenu ''obiektów'' rzędu piłki futbolowej ;) Jak wcześniej napisalem na razie nic nic nie wiemy i nie mamy dowodów, świadczących, że to ogromne często obiekty celowo używają w nocy maskowania zatem i w dzień też to powinny wykorzystywać, a jednak takich obserwacji brak ? Nie wiadomo czy sam kształt trójkąta, bumerangu faktycznie w nocy odzwierciedla faktyczny kształt tego obiektu ? A może to koło, kwadrat ,itp itd.. Polecam stary tekst Bronisława Rzepeckiego w jednym z UFO na ten temat.   Być może zakładam oczywiście to tylko spekulacja żeby było jasne ,iż inteligencja nas śledząca wykorzystuje niejako mimikrę a stworzona w świadomości  osób opcja nowoczesnych trójkątnych obiektów niejako projektuje takie obrazy, ja wiem, że to dziwne, ale nie koniecznie to co obserwuje w danym momencie obserwator musi być tym co widzi. Zjawisko UFO jakby ''ewoluuje'' w zależności od epok upodabnia się do świadomości ludzi jakie żyją w danych latach m.in pisał o tym J. Keel. Były przypadki obserwacji UFO, które przekształciły się w formy zwierząt a nawet aut ;) to jest dopiero masowanie wrecz doskonałe ;)
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: Elowen »

Dlaczego tysiące? Może widuje się te same w różnych miejscach? Co nie znaczy, że jest ich tylko dwie czy trzy. Armie wielu krajów na świecie dysponują ogromnymi budżetami. Wystarczy, że każda z nich będzie miała po jednym takim samolocie i już możemy mieć po kilka podobnych obserwacji na jeden kraj.Nie wiem czy miał 20m, to jest wniosek świadka obserwacji, w każdym razie na pewno nie był wielkości piłki futbolowej. W jednym się zgadzamy – nie wiemy czym był ten obiekt, ale różnimy się tym, że ja nie odrzucam wersji pozaziemskiej technologii, a Ty kategorycznie odrzucasz wojskową… Dlaczego? Jest równie wiarygodna, co pozaziemska.  A masz kategoryczne dowody, że to sprawka obcej cywilizacji?  Przecież to wszystko, to tylko spekulacje.Tak sobie myślałam, cóż by to mogło być, jeśli nie maszyna, bez względu na to czy wojskowa czy pozaziemska, i wyszło mi na to, że to mógł być hologram, zwłaszcza, że prasa pisała rok temu, iż CIA ma w planach coś podobnego. Może nie tylko CIA?
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”