Teoria pustej Ziemi

hoobertoos
Infrzak
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 05, 2009 9:56 am
Kontakt:

Teoria pustej Ziemi

Post autor: hoobertoos »

Witam. Ostatnio dużo czytam na tematy związane jak to się mówi z zakazaną historią Ziemi i wpadłem na pewne forum które porusze temat pustej Ziemi. Poczytałem, pomyślałem i w sumie to na dobrą sprawę nie ma miażdżących argumentów na pełną lub przeciwko temu pustemu modelowi. Grawitację i zwiększającą się temperaturę da się wytłumaczyć aczkolwiek do tego całego Słońca wewnątrz i zjawisku dnia/nocy jestem sceptycznie nastawiony. Temat dokładnie uformowanych, gładkich, ciągnacych się prosto kilometrami tuneli też jest szeroko opisywany tak jak domniemanych dziur na biegunach z google earth. Jakie jest Wasze zdanie? Nie wiem czy można tutaj umieszczać linki do innych for. Jeśli nie to ofc proszę admina o usunięcie tego zdania wraz z linkiem ;] http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/czy-biblia-informuje-nas-o-pustej-ziemi,1117.html
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Teoria pustej Ziemi

Post autor: Hybrid »

 Wyciągnąłeś na światło dzienne problem skrzętnie ukrywany i rozmywany przez jankeskie i rosyjskie spec-służby .Z mojej wiedzy którą posiadam i którą mogę się podzielić , wynika jasno : 1 od 1964 roku jest definitywny zakaz lotów cywilnych nad biegunem północnym i południowym . Międzynarodowe Zrzeszenie Przewożników Powietrznych / IATA/ , pod presją powyższych hegemonów wydało zakaz 285 liniom lotniczym , lotów na biegunami Ziemskimi . Choć logika i obliczenia pokazują wyrażnie , że długodystansowe loty nad biegunami skróciły by znacznie pokonywanie niektórych odległości międzykontynentalnych  .Pytanie dlaczego tak się dzieje ?Odpowiedż jest prosta , wiedza którą posiadają ma moc rażenia przewyższającą wszystkie ładunki nuklearne skaładowane na Ziemi .  Zachodzi tam coś co burzy fundamenty naszej wiedzy (...) . Badania właściwości poszczególnych warstw Ziemi odbywają się z użyciem pomiarów sejsmologicznych. W górnych rejonach skorupy ziemskiej możliwe jest pobieranie próbek geologicznych . Najgłębszym odwiertem na świecie jest SG-3 , o głębokości 12 262 . No właśnie - najgłębszy odwiert dotarł jak dotąd do głębokości 12 km , kiedy tak naprawdę , to potrzebujemy przebyć aż 6000 km , aby dotrzeć do centrum Ziemi ! Pomiary sejsmologiczne docierają niestety niewiele dalej...Pomiary epicentrów najgłębszych ruchów tektonicznych sięgają zaledwie ok.1000 km , lecz mało nam mówią o wnętrzu Ziemi . Jedyną podstawą do badan jest "obserwacja" fal sejsmicznych , gdzie operuje się samymi tylko teoriami . Tak naprawdę to nikt na świecie nie wie , co jest dalej - głębiej !Samych (oficjalnych) teorii geotektonicznych jest co najmniej 10 i już tylko to wyraźnie wskazuje na prawdziwy stan naszej wiedzy o Ziemi.Nie wiemy , czy Ziemia ma płynne jądro i jak jest np. z tą plastyczną astenosferą. Mało ludzi wie, że istnieją naukowe teorie głoszące coś zgoła innego. Nie są one jednak popularyzowane.Powiedzmy sobie prawdę , którą tylko niewielu naukowców jest w stanie otwarcie potwierdzić , że prawie nic nie wiemy o wnętrzu ziemi . Tak jak w innych przypadkach , uczy się nas o obowiązujących aktualnie teoriach , przedstawiając je jednak , jako ''naukową prawdę'' . Naukowców , którzy na podstawie swoich odkryć próbują wykazać iż może być inaczej , niż głosi oficjalna teoria , po prostu się blokuje i ucina środki na ich badania . 
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Teoria pustej Ziemi

Post autor: Andrzej 58 »

"Odpowiedż jest prosta , wiedza którą posiadają ma moc rażenia przewyższającą wszystkie ładunki nuklearne składowane na Ziemi ."Pełna zgoda Hybridzie.Z moich śmiesznych źródeł wynika ,że tam znajduje się Aqvilon północny i południowy.Miejsce mało dostępne i tylko te samoloty przeszkadzają w zachowaniu tajemnicy.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Teoria pustej Ziemi

Post autor: robrep »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="107000" data-time="1376973109">Nie wiemy , czy Ziemia ma płynne jądro i jak jest np. z tą plastyczną astenosferą. Mało ludzi wie, że istnieją naukowe teorie głoszące coś zgoła innego. Nie są one jednak popularyzowane.</blockquote>Z teoriami, które nie są zgodne z oficjalnym nurtem zawsze jest tak samo, są mało popularne. Ale co do płynności jądra to wydaje się to prawdą. Ruch płyt kontynentalnych jest prawdą i wulkany też więc jest to pośrednim dowodem na płynność jądra.
hoobertoos
Infrzak
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 05, 2009 9:56 am
Kontakt:

Re: Teoria pustej Ziemi

Post autor: hoobertoos »

a czy ruch płyt kontynentalnych nie mógłby występować w skali skorupy ziemskiej? Mam na myśli 3 warstwową kanapkę: zewnętrzna stała powłoka, płynna/półpłynna warstwa pośrednia, warstwa wewnętrzna. Najbardziej zaciekawiły mnie badania natężenia pola grawitacyjnego, z któych wynika, że jego charakter nie jest punktowy (środek grawitacji=środek kuli) tylko powierzchniowy (wypadkowa pola grawitacyjnego sfery). Jeszcze prośba: czy ktoś kto interesuje się tym tematem jest w stanie podzielić się materiałem co dzieje się w tym domniemanym środku Ziemii, a konkretnie o modelu następowania dnia/nocy?
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Teoria pustej Ziemi

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="107010" data-time="1377009474"> Ale co do płynności jądra to wydaje się to prawdą. Ruch płyt kontynentalnych jest prawdą i wulkany też więc jest to pośrednim dowodem na płynność jądra.</blockquote>  Uważasz więc , że Ziemia ma płynne jądro . No , fajnie , czemu nie . Można się zgodzić bądź nie . W związku z tym mam do ciebie pytanka . Co sprawia , że owo jądro od 4,5 mld lat jest płynne i co najważniejsze nie ma wcale zamiaru ostygnąć :? Skąd czerpie energię - i to nie byle jaką - wyrażaną w tetra milionach dżuli . :? Bądź , kto mu jej dostarcza [być może ta forma pytania będzie precyzyjniejsza] :? Jak wytłumaczysz fakt , że ze 100% pochłoniętej energii słonecznej przekazanej jej przez fotony i wysoko energetyczne cząstki , Ziemia jest w stanie wypromieniować z powrotem w kosmos około 8% tejże energii .  :?  Burzy to wszelkie zdefiniowane prawa termodynamiki :Blush:  
Ostatnio zmieniony czw sie 22, 2013 12:41 am przez Hybrid, łącznie zmieniany 1 raz.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Teoria pustej Ziemi

Post autor: robrep »

Lech Krysiński / Instytut Fizyki Doświadczalnej UW.Zasoby ciepła są permanentnie uzupełniane ciepłem powstającym w wyniku rozpadu długo-życiowych izotopów promieniotwórczych (Th232, U238, K40). Najciekawszym sposobem oszacowania, jaka jest obecnie całkowita produkcja ciepła izotopowego jest tzw. model chondrytyczny materii ziemskiej. Opiera się on na przypuszczeniu, że kategoria meteorytów zwanych chondrytycznymi (od chondul, czyli owalnych ziaren zakrzepniętego oliwinu, stanowiących główny składnik tych meteorytów, a nie występujących w skałach ziemskich) stanowi wzorcowy przykład pierwotnej materii skalnej układu słonecznego, z której powstała Ziemia i inne planety wewnętrzne. Materia tych meteorytów zakrzepła i ostygła około 4.5 miliarda lat temu, co dokumentuje wiek izotopowy ich minerałów i jest jedynie nieznacznie starsza od najstarszych ziaren mineralnych znajdowanych w skałach ziemskich (4.3 miliarda lat). Oliwiny i żelazo niklonośne meteorytów chondrytycznych są podstawą najmocniejszego modelu składu mineralnego wnętrza Ziemi (płaszcza i jądra odpowiednio). Idąc za tym tak owocnym modelem, można przyjąć, że Ziemia ma obecnie taką samą produkcję ciepła izotopowego, jaką mają obecne meteoryty chondrytyczne. Porównując tak oszacowaną produkcję ciepła izotopowego we wnętrzu Ziemi z ciepłem jakie promieniuje permanentnie jej powierzchnia, okazuje się, że ciepło izotopowe to aż 2/3 całej oddawanej energii. Cała reszta, czyli 1/3 odpowiadałaby powolnemu stygnięciu wnętrza
hoobertoos
Infrzak
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 05, 2009 9:56 am
Kontakt:

Re: Teoria pustej Ziemi

Post autor: hoobertoos »

wszystko jak zwykle oparte na przypuszczeniu :) Skąd typens wie co stanowi jądro i płaszcz skoro jak ktoś wyżej wspomniał najgłębszy odwiert to licho ponad 12km...
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Teoria pustej Ziemi

Post autor: robrep »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="hoobertoos" data-cid="107065" data-time="1377183687">wszystko jak zwykle oparte na przypuszczeniu :) Skąd typens wie co stanowi jądro i płaszcz skoro jak ktoś wyżej wspomniał najgłębszy odwiert to licho ponad 12km...</blockquote>Na podstawie tego co znaleziono w przestrzeni kosmicznej. Uważa się, że z takiego samego materiału powstała Ziemia i jest to logiczne. Na 100% będzie wiadoma jak dokona się odwiertów, ale nie jest to jakoś paląca sprawa i nie ma tu jakiejś wielkiej tajemnicy, było sporo artykułów o tym na Science.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Teoria pustej Ziemi

Post autor: arek »

Tu chyba kłania sie fizyka newtonowska. Masy przyciągaja się z jakąś tam siłą odwrotnie proporcjonalną do ^2 odległości, czy tak?. Skoro Ziemia pędzi z jakąś prędkością wokół słońca to musi mieć odpowiednią masę by byc przyciągana przez Słońce. Brak takowej wpływa na właściwości układu. Więc chyba pusta być nie może, bo to oznacza brak masy. Do tego istnieje pole magnetyczne które tworzone jest przez coś w środku. Stawiam na płynne jądro. Czy są mozliwe puste przestrzenie, z pewnością w twardej skorupce tak ,głębiej raczej nie.



Jeśli chodzi o zakazy lotów rejsowych nad biegunem,to są co najmniej dwie przyczyny. Jedna to w razie awaryjnego lądowania i tak nikłe szanse przeżycia, maleją jeszcze bardziej. A jak pokazują katastrofy samolotów czasem jednak ludzie przeżywają.(przykładem jest katastrofa boeninga w Japini ,gdzie katastrofę przeżyło około 120 pasażerów, opieszałość służb ratowniczych i brak wiary w możliwości przeżycia tej kraksy spowodowało, że jedynie 30 osób uratowano. Ludzie czekali dwa dni na ratunek.)

Druga to wystawienie ludzi i sprzętu na wysokoenergetyczne promieniowanie kosmiczne. Bieguny nie są chronione polem magnetycznym . Nie wiem również czy jest to ekonomiczne ze względu na ciśnienie atmosferyczne i opór powietrza. Sądzę,że na wysokości 10km nad równikiem jest mniejsze(ciśnienie) niż nad biegunem.Zatem może być tak, że samolot będzie musiał przredzierać się jak na 7-8 km. A to zwieksza zużycie paliwa.
Ostatnio zmieniony pt sie 23, 2013 7:03 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „TEORIE SPISKOWE”