UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: Przemekkk666 »

Wykonałem kilka fotek, co prawda nie były to identyczne warunki jak na air show ale niestety wszystko wskazuje, że był to samolot.Sprostowanie niebawem na moim blogu.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: azor »

Observator pokaż w jakimś linku tą fotkę z jasnym ''punktem'' ? Przemku czasami tak bywa, to kolejny przykład, że do zdjęć należy podchodzić bardzo sceptycznie a o Tobie to bardzo dobrze świadczy. Proponuje zapoluj na nocne fotki ;)
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: observator »

Wysłałem Ci mailem. Jeśli chcesz możesz je tu pokazać.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: observator »

Wrzucam wcześniej zapowiedziane fotki. Pierwsza to poruszone zdjęcie samolotu. Nie miałem czystego nieba więc nie było dużego wyboru co do odległości takiej jaką zrobił Przemek. Jednak z grubsza zarys sylwetki jest podobny. Na trzech kolejnych fotkach jakie zrobiłem przelatującemu Airbusowi -A380, zarejestrował się mały jaśniejszy punkt. Są zrobione w odstępach 1 sekundowych i jego kształt nieco się zmienia. Nie jestem pewien czy punkt byl w ruchu, nie widziałem go w wizjerze, ale zarówno chmury jak i samolot tak. Wykluczam jakąkolwiek planetę z uwagi na kierunek NW i rejon nieba zbyt odległy od ekliptyki. Wszystkie te zdjęcia robiłem starym Sonnarem 300/4 do aparatów kliszowych, na ISO=100, z czasem migawki 1/320, ale z przysłoną 11, bo taki miałem pomiar ręczny. Podbiłem kontrast, bo oryginały są pod tym względem słabsze. Zmiana kształtu może wskazywać na rotację obiektu, ale czym to było, nie mam pojęcia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw sie 29, 2013 8:50 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: van »

Jako zagorzały UFOsceptyk muszę Wam powiedzieć, że robi na mnie wrażenie, że potrafiliście wypatrzyć tę plamkę z AirShow i potrafiliście ją zidentyfikować. Ja byłem skłonny uznać ją za zwykły "brud" (czy innego "orbsa") a jednak była realnym obiektem. Sywatching nie jest wiec strata czasu.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="van" data-cid="107300" data-time="1377828745">Jako zagorzały UFOsceptyk muszę Wam powiedzieć, że robi na mnie wrażenie, że potrafiliście wypatrzyć tę plamkę z AirShow i potrafiliście ją zidentyfikować. Ja byłem skłonny uznać ją za zwykły "brud" (czy innego "orbsa") a jednak była realnym obiektem. Sywatching nie jest wiec strata czasu.</blockquote> Van, aby potrafić bez pudła rozpoznać NOLa trzeba dużo obserwować i analizować, a jeśli komuś zależy na fajnych rejestracjach to jest to inwestowanie w siebie i swoje doświadczenie, polecam Obserwator - bardzo ciekawe zdjęcia, na pewno nie jest to żaden martwy piksel ani wada matrycy :)Wydaje mi się, że znajdował się sporo wyżej od samolotu albo było to po prostu małe i znajdowało się na tej samej wysokości bądz niewiele wyżej.
Ostatnio zmieniony pt sie 30, 2013 8:48 am przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: Arek 1973 »

A ja uważam że może to być np. pyłek, nasienie wierzby, albo zawartość pałki trzciny na wysokości paru metrów, ponieważ takie wyglądają identycznie.Oczywiście odnoszę się do zdjęć  Observatora
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="107308" data-time="1377868313">A ja uważam że może to być np. pyłek, nasienie wierzby, albo zawartość pałki trzciny na wysokości paru metrów, ponieważ takie wyglądają identycznie.Oczywiście odnoszę się do zdjęć  Observatora</blockquote> Niby tak ale jeśli już to raczej nie na wys paru metrów, a dużo wyżej, zważywszy na ogniskową 300mm.Poza tym pyłki potrafią naprawdę wysoko się unieść :)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: Arek 1973 »

Tak,  mogą się unieść wysoko, ale niemożliwie sfotografować takiego  na paru tysiącach metrów wysokości. No i  kwestia wielkości takiego  dmuchawca, widziałem puszyste kulki  o wielkości 8 cm. ,  a paleta różnorodnych mniejszych nie ma  prawie że granic i znajdą się takie  o  wielkoci 1mm co  w połączeniu  z  ogniskową wcale się nie musi (jak to się mówi) gryźć :)
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: observator »

Ustawienie ostrości było na nieskończoność, przysłona 11, głębia ostrości na podziałce wskazywała najmniejszą odległość w okolicy 100 metrów od obiektywu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”