UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ] 24 sierpnia, w czasie Radom Air Show, wykonano niezwykle ciekawe zdjęcie, w tle którego widać dziwny obiekt. „Oglądając zdjęcie bez zbliżenia można obiektu w ogóle nie zauważyć lub wziąć go za małą chmurkę. Dopiero zbliżenie uzmysławia, że kształt jest niespotykany i bardzo symetryczny” - wspomina autor. WIĘCEJ W SERWISIE INFRA [FOTO]
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: Przemekkk666 »

Gwoli ścisłości dopowiem tylko, że wykonywałem wówczas zdjęcia seryjne ale nastawione na samolot, wobec czego obiektyw cały czas był w ruchu ;)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: azor »

Przemku bardzo dobre zdjęcie mogę wprost napisać, że Twoje najlepsze - Gratulacje . Tak jak Ci kiedyś pisałem cierpliwości bo jak sam wiesz to bardzo trudna sprawa, zatem sierpień zarówno dla Ciebie jak i dla mnie był ''niezwykły'' jeśli chodzi o rejestracje UFO/UAP ;) Tak przy okazji wówczas 24 sierpnia bardzo duże ilości plazmy docierały na Ziemię i było bardzo wysokie pole geomagnetyczne.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: Przemekkk666 »

Niektórzy będą mieć wątpliwości czy to aby nie AWACS (samolot), więc wszem i wobec informuję, iż ten samolot nie przyleciał na pokazy ;)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: azor »

Tak na FB pojawiły się takie wpisy, tylko proponuję tym osobą niech wezmą aparat i sfotografują samolot liniowy powiedzmy z 7-10 km i porównają jak wygląda, już nie wspominam o AWACS jak nie zobaczą istotnych różnic, no to trudno ;) Z ostatniej chwili ;) http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201,14507336,Czy_obiekt_na_zdjeciu_z_Air_Show_2013_to_UFO_.html
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: Andrzej 58 »

Tak sobie w duchu pomyślałem ,że tylko patrzeć jak znajdą się krytykanci tej rejestracji :D .Czujnych malkontentów nie brakuje.Przemku świetna robota.I jeszcze raz potwierdziło się ,że NOLe lubią pokazy ,tak jakby chciały być dostrzeżone.
Awatar użytkownika
yoszko
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 26, 2010 8:55 am
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: yoszko »

Pozwoliłem sobie zrobić małą grafikę - uważam iż w tle uwieczniony jest samolot który leciał na bardzo dużej wysokości, poprzez głębie ostrości został on poruszony wiec wyszła taka rzecz na zdjęciu.Samolot oczywiście nie ma nic wspólnego z pokazem, po prostu leciał na dużej wysokości - zapewne zwykły pasażerski liniowiec. Użyłem zdjęcia z internetu - mój samolot jest troszkę ciemniejszy, jednak w powietrzu sa jasne (w załączeniu moje drugie zdjęcie przedstawiające samolot) - poprzez ustawienie ostrości na obiekt nr 1 z przodu obiekt nr 2 jest rozmyty. Tak ja uważam. Pozdrawiam GRAFIKA [ external image ][ external image ]
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: azor »

Ciekawe, ale mało mało prawdopodobne. Dlaczego ? Dlatego że sprawdziłem loty cywilnych samolotów o tej godz i dwa najbliższe były fakt na kierunku wschodnim szczególnie jeden, ale w odległości ponad 60 km  za Puławami, co wyklucza nawet przy 300 mm obiektywie sfocenie samolotu w tej odległości tak dużego jak na widocznym zdjęciu gdzie dość dobrze widać jego szczegóły. Przemek wielokrotnie fotografował samoloty ja również nadal twierdzę, że wyglądają zupełnie inaczej. Powtarzam najbliższe samoloty były ponad 60 km w linii prostej od Air Show.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: Przemekkk666 »

Ciekawe to co piszesz Yoshko i ta grafika jest nawet przekonująca ale faktycznie na radarze nie ma żadnych samolotów w tym kierunku, poza tym, nie wiem czy gdyby był to samolot w oddali to czy nie zostawiałby smugi, zwłaszcza, że na dużej wysokości, a pamiętam, że tego samego dnia leciało kilka na wys ok 12km i smugę zostawiały ale to nie jest regułą. Niemniej jeśli pojawią się jakieś nowe okoliczności to nie będę upierał się jak osioł ;) Ach no i postaram się zrobić eksperyment aby sprawdzić czy faktycznie może tak wyjść samolot przy poruszeniu.
Ostatnio zmieniony śr sie 28, 2013 4:22 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: observator »

Może  był jakiś samolot nie widoczny na FR24, przecież takie też latają. Warto zrobić eksperyment i sfocić taki samolot z poprzecznym ruchem obiektywu. Sam bym coś takiego spróbował, potrzeba mi tylko danych o ISO,  migawce i przysłonie , bo obiektyw o ogniskowej 300 mm. mam. Jeśli się nie uda, no to mamy NOLA.
Ostatnio zmieniony śr sie 28, 2013 4:52 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”