UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: Przemekkk666 »

ISO 100, 1/350s, przysłona f/5.6 Ja też popróbuję, tylko trzeba by było na manualnym ostrzeniu to zrobić
Ostatnio zmieniony śr sie 28, 2013 4:57 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: Przemekkk666 »

Ta teoria ma tylko jedną lukę - to co napisał Arek Kocik, czyli chmury po lewej nie widać aby były rozmazane no ale poeksperymentujemy, zobaczymy :)
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: artemius »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="observator" data-cid="107268" data-time="1377708717">Może  był jakiś samolot nie widoczny na FR24, przecież takie też latają.</blockquote> Dodam tylko, że nie są to jakieś specjalne samoloty. Kilka razy chciałem sprawdzić pozycję konkretnego samolotu rejsowego i nie był on uwzględniony na FR24. Dla mnie więc FR24 nie jest rostrzygającym źródłem odnośnie stwierdzenia obecności samolotów w obserwowanej przestrzeni. Myślę, że eksperyment polegający na fotografowaniu odległych samolotów i porównanie wyników z prezentowaną fotką będzie bardziej dużo bardziej przekonujący.
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: arek »

Tak sobie pomyslałem ,jeżeli jest to samolot ,to z pewnością występuje też na innych późniejszych zdjęciach. I powinien być na nich lepiej widoczny + powinien pozostawić smugę kondensacyjną. Pogoda wyżowa więc pewnie krótką ale zawsze . Poza tym nad taką imprezą, gdzie lata tyle maszyn bojowych ,w przeróżnych konfiguracjach i prezentujących okrobacje musiała byc jakaś strefa zakazu lotu . Pewnie kończyła się na wysokości 6-7 km . Warto by zapytać organizatorów jak to wyglądało od tej strony.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: artemius »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="107278" data-time="1377719229">... musiała byc jakaś strefa zakazu lotu . Pewnie kończyła się na wysokości 6-7 km . Warto by zapytać organizatorów jak to wyglądało od tej strony.</blockquote>Obawiam się, że sfotografowany samolot był raczej na wysokości przelotowej tzn. 10-12tys m. Tak, że wykluczenie możliwych samolotów do 6-7 tys m raczej o niczym nie będzie świadczyć. :(
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: robertcb »

Pytanie do Przemka - czy godzina w aparacie była dokładnie ustawiona? Jaki numer lotu miał ten samolot o którym pisze Arek, że był ponad 60 km od Puław? Czy zdjęcie zostało zrobione dokładnie o 18:23 jak wynika z danych EXIF?  FR24 pokazuje 2013-08-24 16:23 UTC (18:23 naszego czasu, bo w czasie letnim jesteśmy +2 godziny od UTC)- dwa samoloty między Zwoleniem a Radomiem, które o 18:25 przelatują nad Radomiem.



PIA775 i PK791. O 18:23 te samoloty znajdowały się ok 20 km od lotniska w Radomiu w kierunku Zwolenia. Pod tym linkiem są położenia samolotów w chwili robienia zdjęcia (zakładając prawidłowo ustawiony zegarek) http://www.flightradar24.com/2013-08-24/16:23/12x/51.34,20.97/8 zrzut ekranu: http://imageshack.us/photo/my-images/819/2cvn.jpg/ Jeżeli zdjęcie było robione w kierunku wschodnim (nieco na południe), to wszystko by się zgadzało,włącznie z kierunkiem lotu i jasnym dziobem odbijającym światło słoneczne.
Ostatnio zmieniony śr sie 28, 2013 10:56 pm przez robertcb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: arek »

Sądzę że NOL został zidentyfikowany, i jest to samolot. Skoro wygląd pasuje do samolotu(z przesunięciem), czas i kierunek się zgadza , łacznie z podświetleniem części dziobowej. To chyba nie ma co brnąć dalej i doszukiwać się czegoś niesamowitego.

Ale ostateczne zdanie należy do autora, trzeba sprawdzić czy widać ten przelot na innych zdjęciach, późniejszych.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: azor »

Faktycznie FR24 uwzględnia inny czas niż w Polsce przegapiłem to w tym wypadku, jeśli faktycznie godzina i kierunki się zgadzają z dużym prawdopodobieństwem może to być jednak samolot, choć eksperymenty porównawcze moim zdaniem warto zrobić.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: Przemekkk666 »

Tak godzina się zgadza na bank, problem w tym, że część fotek nieopatrznie usunąłem i teraz nie moge wszystkiego sprawdzić chyba, że uda sie przywrócić zdjęcia. To mógł być samolot ale aby się upewnić musze zrobić fotke eksperymentalną.



Nie ukrywam też, że liczę na pomoc innych przy eksperymencie, ponieważ u mnie chmury póki co i nie ma jak fotki zrobić ;)
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane podczas Air Show w Radomiu

Post autor: observator »

Zrobiłem dzisiaj kilka prób z samolotami, mimo że na niebie mam pełno cirrusów, ale wychodzi coś bardzo podobnego do fotki Przemka. Nie miałem możliwości złapać ich niżej nad horyzontem w większym skrócie, ale i tak przypomina to ten kształt. To nie wszystko. Przeglądając inne zdjęcia znalazłem jakiś świecący punkt na trzech fotkach zrobionych w odstępach jednej sekundy. Na razie nie mam opcji do wstawiania fotek (zniknęły)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”