Zielona linia

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zielona linia

Post autor: Przemekkk666 »

Azor co to za program, w którym tą zieloną linię zobaczyłeś?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zielona linia

Post autor: azor »

To Google Map świetna sprawa można sporo ciekawych miejsc zobaczyć, ale wszystko wskazuje na to, że  te zielone linie występują często na zdjęciach Google Map znalazłem kilka identycznych z okolic Sanoka więc to raczej jakaś'' wada obrazu'', tylko nie rozumiem dlaczego zachodzą zza chmury  ?
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Zielona linia

Post autor: Ronin »

Siostrą (a może bratem) goole maps jest google earth. Problem jest taki, że niektóre fragmenty (zdjęcia) są wklejane z różnych lat. Tzn. są porobione łatki i np, oglądamy fragment mapy satelitarnej z 2012 roku, a tuż obok mamy "wklejkę" z 2008 roku i to często z inną porą roku. Tak więc różne dziwne linie, plamy itp. występują tam dość często.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zielona linia

Post autor: azor »

Te o których wspominam już trzy razy widziałem k/ Słońca podobnie jak jakiś blik ?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zielona linia

Post autor: Arek 1973 »

Tak Ronin, pamiętam  z jednego przypadku gdzie podczas takiego doklejania powstały dziwne "anomalia" które ktoś na siłę chciał przyczepić działaniu UFO albo tajnym działaniom rządu USA
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
_Maciej_
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 1:06 pm

Re: Zielona linia

Post autor: _Maciej_ »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Extremis" data-cid="108579" data-time="1382792707">Temat był już szmacony na pewnym forum o tematyce astronomicznej. Nie chcę mówić że zielona linia, którą jak się okazało widziała już nie jedna osoba jest skutkiem działalności NOLi nad polskim niebem, jednak głupota wymieszana z ignorancją mnie przeraża. Już nie wku..a   tylko przeraża. Ktoś powiedział że jest to światło lasera astronomicznego do " kierunkowania " teleskopów - ciekawe czy takie coś w ogóle istnieje - co zostało automatycznie " zdisowane " przez świadka obserwacji że taki laser świeciłby pionowo a nie poziomo. Po drugie ktoś inny wytknął naczelnym ignorantom kraju że świecenie tak mocnym laserem ( a dodam że świadek mówił że widzi tą linię nieprzerwanie co noc przez 2 tygodnie ) w niebo na pewno spotkałoby się z negatywną reakcją kontroli lotów i pilotów samolotów pasażerskich - na co jeden z kretynów powiedział że nie bo przecież "taki laser samolotu nie przetnie". No cholera nie wziął pod uwagę tego że swiatło takiego lasera oślepiałoby pilotów - nawet z głupimi ręcznym wskaznikami laserowymi był kiedyś kłopot na lotniskach. Porażające jest to że ludzie którzy widzą w tym zjawisku działalność NOLi myślą bardziej logicznie od astronomów " profesjonalistów " Ignoranci chcąc na siłę wmusić wszystkim swoje teorie, posuwają się w kierunku w którym idzie zespół Macierewicza. Fanatycznie forsują nawet największą głupotę aby tylko nie dopuścić możliwości istnienia NOLi. Niedługo ktoś powie że to samolot pasażerski wisi przez 2 tygodnie w jednym miejscu. Nie ważne że to nie możliwe i że bez sensu. Trzeba tak powiedzieć bo UFO to bujda. Bo się ludziom i aparatom fotograficznym wydaje.</blockquote> Podoba mi się ten post, co nie zmienia faktu że laser na zdjęciu to zapewne - laser. Zielony z allegro :)
AnusMundi
Infrzak
Posty: 91
Rejestracja: czw lip 17, 2014 8:53 am

Re: Zielona linia

Post autor: AnusMundi »

Na zdjęciu to na 99,99% zielony wskaźnik laserowy. Ten sam kolor i odcień światła. Promień jest poprzerywany ponieważ jest widoczny w tylko w punktach przestrzeni, gdzie światło miało się od czego odbić i dotrzeć do naszych oczu (dym, mgła itp). Nihil novi sub sole, czy raczej sub luna, jeśli brać pod uwagę godzinę obserwacji.A tamci, że już kosmity zlądowały...
AlienDNA
Infrzak
Posty: 44
Rejestracja: czw lis 03, 2011 9:14 am
Kontakt:

Re: Zielona linia

Post autor: AlienDNA »

A ja widzialem cos takiego podczas mojej obserwacji NOL a mianowicie po jego starcie zostawil taki jak to nazwac greentrail ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”