Miejsca mocy na pomorzu Polski

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
Deltarates
Infrzak
Posty: 35
Rejestracja: sob wrz 07, 2013 7:16 pm

Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: Deltarates »

<div>Drodzy Bracia i Siostry.</div><div>Jestem nowy na tym forum. Mam nadzieję, że ciepło mnie przyjmiecie i rzetelnie skomentujecie moje artykuły. Pewnie jak większość z Was, ja tak samo jestem dziennikarzem i badaczem zjawisk paranormalnych. Mam kilka własnych teorii i pomysłów na eksperymenty, które by te teorie potwierdziły. Zanim jednak przedstawię swój tok myślenia, polecam Wam swojego bloga. Tam znajdziecie arcyciekawe informacje.</div><div> </div><div>A oto jeden z moich autorskich artykułów – właściwie spostrzeżeń:</div><div>TREŚĆ:</div><div> </div><div>Miejsca mocy na pomorzu Polski</div><div> </div><div>Opracowanie własne: Niniejsza mapa przedstawia lokalizacje tzw. „miejsc mocy” na pomorzu Polski. W miejscach tych najczęściej występują obiekty kultu pogańskiego, np. kręgi kamienne. Niekiedy tzw. „diabelskie kamienie”. A także miejscami mocy nazywamy góry i morenowe wzniesienia. Niektóre diable kamienie, lub centralne głazy kręgów kamiennych, znajdują się na tym samym południku lub równoleżniku, z dokładnością do jednego metra. Nawet jeśli są oddalone od siebie dziesiątkami kilometrów. Czy to może być przypadek?</div><div> </div><div>[ external image ]</div><div> </div><div>Legenda:</div><div> A - Góra Chełmska koło Koszalina;</div><div> B - Rezerwat Kręgów Kamiennych w Grzybnicy, gmina Manowo;</div><div> C - Uroczysko, święte miejsce pogan, Góra Rowokół oraz u zbocza góry Diabelski kamień Gardna;</div><div> D - Kręgi Kamienne (jeszcze niezabezpieczone) w Biebrowie, gmina Choczewo;</div><div> E - Diabelski Kamień Odargowo, gmina Krokowa;</div><div> F - Rezerwat Kręgów Kamiennych w Lęborku;</div><div> G - Wielki kamień w Jeziorze Kamiennym, Gmina Linia;</div><div> H - Rezerwat Kręgów Kamiennych w Węsiorach, gmina Sulęczyno;</div><div> I - Czarci Kamień w Oliwie;</div><div> J - Święta Góra w Gdyni;</div><div> K - Rezerwat Kręgów Kamiennych w Odrach, gmina Czersk.</div><div> </div><div>Wnioski:</div><div> Na tym samym równoleżniku, znajdują się punkty: D i E. Na kolejnym F i J. A także A i H.</div><div> Na tym samym południku, znajdują się punkty: D i H. A także G i K.</div><div> Kolejną ciekawą informacją jest fakt, iż odległość od punktu C do F, jest taka sama jak między  punktem J i E! Czyli 37,6 kilometra. Przypadek??? Takich przypadków jest dużo.</div><div> </div><div>Źródło: http://www.ad10.pl/paleoastronautyka.htm</div>
Zapraszam na mojego bloga. -> <a href="http://www.ad10.pl/index0.htm">http://w ... ex0.htm</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: Katarzyna_1 »

Witaj,a czy badałeś pochodzenie i zależności "diabelskich kamieni" na południu Polski?Nie pamiętam nazwy miejscowości, w której znajduje się kamień  wspominany w postach przez Danut - help :InLove:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: danut »

Deltarates tak jak Kasia wspomniała na południu Polski jest podobnie. Ja pisałam o jednym największym  w Polsce diabelskim kamieniu w Szczyrzycu, a obok niego około 2km świetnie, naturalnie wyrzeźbionym skalnym grzybie w Smykani, wskazującymi jakby też na miejsce dużego kultu pogańskiego. Jednak w okolicach jest jeszcze dużo innych tego typu obiektów. Na uwagę zasługują też ślady tak jakby objęcia i  odbicia pięciu olbrzymich palców po obu stronach skały oraz w odległości gdzieś 10 km. odcisku wielkiej "czarciej" stopy też w tym samym masywie skalnym.Nie mniej ciekawy jest Diabelski Kamień w Rudniku, tam też miałby być według legendy rzucony na znane sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, tak myślę, że to może być taka sama odległość ich od siebie jaką podajesz :), ale potrzeba by zmierzyć dokładnie.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: Katarzyna_1 »

Czy Kardynał K. Wojtyła (przed pontyfikatem) odwiedzał te miejsca? Wiem, że niektóre, ale teraz myślę, że wszystkie wyżej wymienione. Sadzę też, ze znał wszystkie "legendy" ich dotyczące. :)http://www.rudnik2000.republika.pl/historia.htm
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: Przemekkk666 »

Czy ktoś z Was zna jakieś miejsca mocy w Bieszczadach? Wybieram się w tym miesiącu, więc może bym zahaczył ;)
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: danut »

Kasiu- zapewne, przecież to są okolice Wadowic skąd pochodził K. Wojtyła. :)
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Przemekkk666" data-cid="107532" data-time="1378643911">Czy ktoś z Was zna jakieś miejsca mocy w Bieszczadach? Wybieram się w tym miesiącu, więc może bym zahaczył ;)</blockquote>Między innymi;  http://www.twojebieszczady.net/warto/kleski.phppo stronie ukraińskiej też są. Miłego zwiedzania i odpoczynku. :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: arek »

Jakoś nie dostrzegam powiązań tych miejsc z siatką kartograficzną. Tak można powiedzieć o każdym zbiorze punktów. <blockquote class="ipsBlockquote">Niektóre diable kamienie, lub centralne głazy kręgów kamiennych, znajdują się na tym samym południku lub równoleżniku, z dokładnością do jednego metra.</blockquote>  Znajdź na mapie wszystkie miejscowości o nazwie.. np. Wólka i zobaczys,z że też będą na jakiś południkach i równoleżnikach.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: azor »

Swego czasu zajmowałem się diabelskimi kamieniami na Podkarpaciu jeden jest k/ Folusza bardzo duży droga do niego to tzw. grawitacyjna dzieją się fajne efekty ;) jednak brak w tej okolicy obserwacji NOL, natomiast k/ Stępiny jest góra Chełm miejsce pogańskiego kultu tam występowały obserwacje UFO to bardzo dziwne mroczne miejsce. A to link  http://jaslo.pttk.pl/szlaki/czarny_pttk.html
Ostatnio zmieniony wt wrz 10, 2013 6:33 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”