Miejsca mocy na pomorzu Polski

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: danut »

azor- co znaczy droga grawitacyjna? W pobliżu diabelskiego Kamienia w Szczyrzycu też macie tutaj  na forum jego zdjęcia, tylko co do tego kamienia podaje się rożne miejscowości Smykań, Poznachowice G. Wynika to z położenia na granicy małych przysiółków i w sumie terenu leśnego, którego właścicielami są ich mieszkańcy. Droga do niego od lat przedwojennych przez starszych ludzi określana była tak, że tam "wodzi", co oznacza, że pomimo szlaku i w sumie nawet na mapach zaznaczonej proste leśnej drogi, ludzie znający ją doskonale błądzą z niewiadomego powodu. ( Sama tego doświadczyłam ;) ) Kiedyś w programie "Nie do wiary" było o widzeniu tam UFO. Jest to pewne miejsce pradawnego kultu, zapisane w książce Karola Bunscha, z śladami Celtów.Lilith pisze o kurhanach, w tych moich okolicach odnaleziono i zbadano około 40 wczesnośredniowiecznych kurhanów całopalnych datowanych na VII- IX w. najwięcej w lesie Burletka na Kornatce.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: Katarzyna_1 »

http://adamv0.republika.pl/www/ckamienied.html :)  Pająk? trochę dziwny człowiekA wiecie, te programy o ufo w "Nie do wiary" były konsultowane z panem T.S. ? :/
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: danut »

:InLove:  To pewno dlatego brali pod uwagę światła dyskotekowe z drugiego pobliskiego wzgórza, albo tę satelitę, którą co roku i ja widuję w lipcu?Jednak nie mnie to sądzić, nie musiałam wszystkiego widzieć co inni widzą :kekeke:Jakieś anomalię i magnetyczne wpływające na telekomunikację i odsłanianie wierzchołku a opadanie mgły poniżej i "przybliżanie- oddalanie" góry podobnie jak z Giewontem tam zachodzą. woda pod ciśnieniem skał tworzy źródełko na szczycie i samo rośniecie drzew na samej skale- to dziwne jest dla mnie.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: danut »

Ps. W tymże kamieniu ludzie doszukują się i zaklętego w skałę samego diabła. patrzcie :)http://www.panoramio.com/photo/38296742
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: Katarzyna_1 »

ja jeszcze widzę, że mu ktoś kulasy poprzetrącał :InLove:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: danut »

Jest tam też bardzo stara kapliczka, pewnie gdzieś w necie i będą zdjęcia figurki umieszczonej w niej, o tym objawieniu nie chcą  za bardzo rozmawiać pobliscy Cystersi, sprawa jest tajemnicza, a na tej figurce rosły włosy- sprawa znana ponoć od XVII w.Figurka robi niesamowite wrażenie.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote"> Niekiedy tzw. „diabelskie kamienie”. A także miejscami mocy nazywamy góry i morenowe wzniesienia. Niektóre diable kamienie, lub centralne głazy kręgów kamiennych, znajdują się na tym samym południku lub równoleżniku, z dokładnością do jednego metra. Nawet jeśli są oddalone od siebie dziesiątkami kilometrów. Czy to może być przypadek?<div> </div></blockquote> To tak  zwane "ley lines", W Skandynawi  są także miejsca kultu, kamienne kręgi  znajdująca się na wyspach i o dziwo znajdują się w lini prostej. Być może  łączą się  z tymi punktami  o  których pisze autor  artykułu?, poszukam jakieś mapy
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: danut »

Arku 1973 - Gdybyś mógł pomierzyć, odszukać istotnie te datowane na dawne wieki plus ślady kultury celtyckiej, plus ukształtowanie terenu, np. z lotu ptaka tam w Beskidzie Wyspowym, te owiane tajemnica wzniesienia są w linii prostej, tworzą nawet wielki krzyż, prastare grodziska : Wysoka Górka w Chełmie plus ten Szczerzyc, diabelskie kamienie w okolicach, i ten Chełm, i Stróża, i Rudnik. Serio te odległości wydają mi się takie same na oko ponad 30 km w różne strony.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: Katarzyna_1 »

Szukałam fotki tej kapliczki, ale nie ma. Czy to jest ta?  -   http://www.wioskaindianska.pl/diabelski_kamien.html
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Miejsca mocy na pomorzu Polski

Post autor: danut »

Kasiu chodziło mi o  zdjęcie samej figurki, hmm syn robił zdjęcie, może kiedyś uda mi się je wkleić, gdy je odnajdę. Należy jeszcze coś dodać, do to tych miejsc na południu Polski, to że znajdują się one przy tzw. Via regia anyiqua - starej drodze królewskiej istniejącej już w starożytności za czasów Cesarstwa Rzymskiego, potem stanowiące bardzo ważny szlak handlowy, trakty handlowe z Rusi i Węgier.
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”