Trójkąt nad Warszawą (12.09.2013)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Trójkąt nad Warszawą (12.09.2013)

Post autor: Katarzyna_1 »

W ostatnią sobotę, przed zmierzchem obserwowałam wraz z całą rodziną przelot dzikich gęsi. Leciały kluczem w kształcie litery V prosto na kierunek lotniska na Bemowie. Być może później skręciły bardziej na południe i leciały w okolicach lotniska Okęcie. Tego nie wiem bo wzrok nie sięgał, ale przypuszczam, że jesienią  "nawigacja" prowadzi te ptaki   na południe.Podobno dzikie gęsi latają również nocą, zwłaszcza wtedy kiedy uciekają przed chłodem. Dzikie gąski chyba mają upierzenie od białego do szarego. Nie jestem tego pewna. Być może te ich białe upierzenie, wcześniej umoczone w akwenach zatrutych chemią (np. związki fluorescencyjne - chodzi mi o te powodujace w ciemności  świecenie)  wywołują na niebie efekt świateł.Uwagę na to zwrócił mi mój wnuk, kiedy zrobiło się bardziej ciemno powiedział: o zobaczcie.., a te dzikie gęsi teraz sobie oświetlają drogę. Spojrzałam, ale niczego nie widziałam. Okularaów by ło brak. :TotalShock:  
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Trójkąt nad Warszawą (12.09.2013)

Post autor: Przemekkk666 »

Czasem można się pomylić ale tutaj wyszło, iż obiekt poruszał się przynajmniej 300km/h. To chyba wyklucza ptaki? :)Poza tym wystąpiły dwa mocne błyski, które mógł wyemitować obiekt.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Trójkąt nad Warszawą (12.09.2013)

Post autor: azor »

Tak się składa, że obserwowałem rok temu przelot dzikich gęsi, fakt były podświetlone latarniami i innym źródłem świetlnym jakie emitowały w nocy światła miasteczka, ale wątpię aby ktoś mógł je pomylić z ufo - Czytelnicy, którzy maja moją książkę UFO nad Podkarpaciem mogą zapoznać się z takim ''wyjaśnieniem'' Nowin w przypadku pewnej obserwacji nad Rzeszowem co oczywiście nie było prawdą ;) Szkoda, że nie ma zapisu monitoringu - jednak to jest bardzo dobra rzecz w ufologii ;)
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Trójkąt nad Warszawą (12.09.2013)

Post autor: Katarzyna_1 »

Azorze, ja broń Boże nie neguje Twoich obserwacji. Po prostu opisałam to co obserwowaliśmy z rodziną na działce pod Warszawą w ostatnią sobotę.  Wniosek wyciągnęłam z tego co powiedział mój wnuk. Czy widział jakieś "światełka" czy nie nie mogę stwierdzić bo ja ich nie widziałam. Faktem jest, że nie miałam na nosie okularów. Wtedy (w sobotę) nie przywiązałam żadnej uwagi do tego co mówi m oj 5-letniwnuczek. Dopiero dziś po przeczytaniu tego postu sobie skojarzyłam to trójkątne "ufo" z kluczem gęsi i ich ew. świeceniem. :InLove:  
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”