Obserwacja UFO nad miastem Sueca w Hiszpanii - 08/09/2013

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO nad miastem Sueca w Hiszpanii - 08/09/2013

Post autor: Andrzej 58 »

"Muszę też napisać, że sprawdziłem dostępne informacje na temat miasta Sueca. Okazało się, że w niedzielę kontynuowano obchody święta z okazji dnia patronki miasta ".No właśnie Artemiusie.Czy jesteś pewny ,że zdarzenie miało miejsce 8 września?.Według danych z Sueca obchody trwały dziesięć dni i zaczęły się 11 września.14 stego był pokaz ogni sztucznych(można go sobie obejrzeć na You Tube).W niedzielę (15 września ) odbył się  światowy konkurs w gotowaniu paelli.150 restauracji z całego świata gotowało paelle.Regulamin zawodów przewiduje gotowanie z tych samych składników i w tych samych proporcjach .W takim przypadku teoretycznie wszystkie paelle powinny wyjść identyczne.Czas przygotowania identyczny(początek o godzinie 11,45) I tu uwaga .Początek oceny- godzina 14,00.Coś mi mówi ,że to błyskanie miało wpływ na kolejność zwycięzców.Wygrała Santa Maria z Sueca.Drugie miejsce po sąsiedzku (Walencja).Trzecie kuchciki z Miami.Jeśli się nie mylę to te błyski wpływały na jurorów.Typowa manipulacja nolarzy.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO nad miastem Sueca w Hiszpanii - 08/09/2013

Post autor: azor »

Andrzej to są już Twoje nadinterpretacje, z którymi nie mogę się  niestety zgodzić i chyba nie tylko ja  - skupmy się na zdarzeniu FAKTACH a nie spiskowych teoriach ;)
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO nad miastem Sueca w Hiszpanii - 08/09/2013

Post autor: artemius »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="108103" data-time="1381163792">Czy jesteś pewny ,że zdarzenie miało miejsce 8 września?.Według danych z Sueca obchody trwały dziesięć dni i zaczęły się 11 września.14 stego był pokaz ogni sztucznych(można go sobie obejrzeć na You Tube).</blockquote> Dzięki Andrzeju, zainspirowałeś mnie żeby jeszcze raz przeanalizować całe zdarzenie i pokopać głębiej w internecie w celu poszukania dokładnych informacji na temat tego dnia w Sueca.  :) Krótkie podsumowanie, wszystkie ważne informacje, które już opisałem.1. Jestem pewien, że było to 8 września o 14:00.2. Obiekt widzieliśmy z daleka na tle białej pokrywy chmur- początek obserwacji z około 2,8 kilometrów, koniec z 1,4 km.3. Kontury obiektu wydawały się rozmywać na tle chmur, pojawiał się wyraźniej bezpośrednio po silnym rozbłysku.4. Wiatr był słaby.5. Przedstawiona fotografia z Barcelony miała na celu pokazać kolor i wielkość obiektu, a nie sam obiekt. Pokopałem jeszcze na stronie Sueca w informacjach zamieszczonych przed 8 września i chociaż nie znam katalońskiego, a translator nie tłumaczy słowa "mascletá" zacząłem drążyć o co chodzi. Zobaczcie filmik zrobiony wprawdzie kiedy indziej ale chyba o to chodziło. Dokładnie od 6 minuty i 22 sekundy filmu można zobaczyć coś co mogło przybrać opisywaną formę przy praktycznym braku wiatru i odpowiednim kącie obserwacji. http://www.youtube.com/watch?v=0cTXoNK8Xo8 Możliwe wytłumaczenie obserwacji:Z daleka, z odległości blisko trzech kilometrów nie widzieliśmy pomniejszych błysków formujących chmurę, a tylko te większe błyski od spodu. Rozdrobnienie chmurek powodowało, że obiekt nam się rozmazywał, co z dużej odległości wyglądało na jakby maskował się materialny duży obiekt. Naszkicowałem kształt jaki wydawał się mieć uformowany obłok -  przy rozmytych konturach i wtapianiu się obserwowanego obiektu w tło musieliśmy przecież częściowo zgadywać jaką ma formę. Nie muszę dodawać, że ten pokaz w Sueca przewidziany był na 8 września o godzinie 14:00, co można znaleźć opisane w ostatnim akapicie na stronie:http://www.sueca.es/content/sueca-continua-disfrutant-de-les-seues-festes-majorsNie wiem czy planowany pokaz się odbył i jakie były jego atrakcje. Nie wiem czy prezentowano na nim to co udało mi się znaleźć w internecie na filmie tzn. tworzenie błyskającego, zwartego obłoku nad miastem. Nie znalazłem na ten temat żadnych informacji, ani wcześniej, ani teraz jak "kopałem głębiej". Do tej pory zarówno mojej żonie, córce jak i mnie wydaje się, że obserwowaliśmy obiekt materialny. Jednak jeśli planowany pokaz zwany mascletá się odbył, fakty wskazywałyby na coś innego. Po prostu prawdopodobnie dopasowaliśmy to co widzimy do naszych wyobrażeń. Chociaż ciągle mam wrażenie, że to tłumaczenie na siłę. Pamiętam tak jak i reszta obserwatorów, że obiekt miał wyraźny kształt, który naszkicowałem i błyskał tylko pojedynczym światłem i zawsze w tym samym miejscu. Poza tym pokaz trwałby minutę, a później, z mniejszej przecież odległości nic nie było widać? Przyznam, że mam mieszane uczucia w tym temacie.
Ostatnio zmieniony pn paź 07, 2013 8:30 pm przez artemius, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO nad miastem Sueca w Hiszpanii - 08/09/2013

Post autor: azor »

To interesujące wyjaśnienie, ale z uwagi na porę dzienną ciężko w ''uwierzyć'' że obiekt był grą fajerwerków ? 3 km to wcale nie tak dużo wiem ponieważ wykonuję fotki i sam rejestruję różne zjawiska w różnych odległościach. Ogólnie błysk i dym może z daleka spowodować efekt wręcz różnych kształtów/form, ale takich pokazów na świecie jest pełno tutaj zarys i barwa jest wręcz zastanawiający ?
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO nad miastem Sueca w Hiszpanii - 08/09/2013

Post autor: artemius »

Tak jak pisałem we wszystkich moich postach, dla nas obiekt był materialny, nie była to chmura dymu. Poza tym błyskał zdecydowanie mocniej niż fajerwerki. W końcowej fazie obserwacji zbliżyliśmy się do niego na około półtora kilometra i sądziliśmy nadal, że obserwujemy materialny obiekt. Jak się zastanowić, to z takiej odległości powinniśmy zauważyć, że to dym. Jak wspominałem obiekt bardzo silnie błyskał fleszem umiejscowionym na jego spodzie, dodam, że nie widzieliśmy żadnych innych błysków. Nie widzieliśmy też żadnych innych form w powietrzu, materialnych czy też skupisk dymu, nic.W poprzednim poście opisałem jakie mogłoby być wyjaśnienie naszej obserwacji, zaznaczyłem jednak, że nie jest ono dla nas w 100% przekonywujące i że mam (wszyscy mamy) mieszane uczucia. Niemniej dla wielu osób takie wyjaśnienie może się wydawać dużo bardziej prawdopodobne niż obserwacja niezidentyfikowanego obiektu.  Trzeba by jakoś sprawdzić czy pokaz rozpoczął się punkt czternasta i jaki był jego program. Wystarczyła by informacja czy spóźnił się o np. o dwie minuty lub czy przewidywał w pierwszej minucie tworzenie takiej błyskającej chmury dymu. Jeśli zaczął się punktualnie o 14:00 od stworzenia takiej chmury należało by uznać, że daliśmy się zwieść. Jeśli te warunki nie były spełnione, wniosek będzie wprost przeciwny. Na razie nic nie znalazłem w tym temacie, będę musiał pokopać w internecie jeszcze głębiej.
Ostatnio zmieniony pn paź 07, 2013 9:38 pm przez artemius, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO nad miastem Sueca w Hiszpanii - 08/09/2013

Post autor: Andrzej 58 »

Z informacji na wskazanej przez Artemiusa stronie wynika ,że w tym dniu(8 września) odbyły się dwa pokazy ogni sztucznych.Ten ,o którym wspomniałem miał miejsce 14 września w sobotę.Tak wyglądał:http://polskiefajerwerki-forum.net/showthread.php?1433-Sueca-2013-Pyromusical-Ricardo-Caballer-(Ricasa)-14-09-2013Określenie :"masculeta " według słownika katalońskiego w przybliżeniu określa męskość.Coś mi się zdaje ,że to popisywanie się poprzez odpalanie ogni w dzień(tak jak na tym filmie).Ci Hiszpanie są rozbrajający.Co program imprez to inny.Znalazłem również datę z 2014 roku.Myślę ,że rzeczywiście Artemius z rodziną obserwował realny obiekt.Była to okazja do zamanifestowania swojej obecności podobnie jak w przypadkach z pokazów lotniczych.Mógł też spełniać rolę wpływania na obserwujący pokaz tłum.W końcu wiele wskazuje na powiązanie nolarzy z religią.Jeśli porównać to z innymi przypadkami ,to nad miejscem pokazu obiekt był niewidoczny.Artemius był przypadkowo w miejscu skąd było go widać.Zmiana kąta obserwacji (jazda po łuku drogi i Artemiusowi obiekt znikł.Fantazja? - nie - fizyka.Światło można polaryzować i odchylać.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO nad miastem Sueca w Hiszpanii - 08/09/2013

Post autor: Arek 1973 »

Z filmu  który zapodał Andrzej można wnioskować  że było to  wieczorem, więc grob  po  14 00, chyba że były jeszcze inne fajerwerki?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO nad miastem Sueca w Hiszpanii - 08/09/2013

Post autor: arek »

Czy mógłbyć to dron policji czy straży pożarnej ? Czasem przy okazji imprez masowych wypuszcza się w powietrze kamery, jeśli jest to normalna impreza to lata śmigłowiec policyjny z kamerą ,w przypadku imprez z pokazami pirotechnicznymi śmigłowce z załogą nie latają ,stąd może pojawił się dron. Ale to raczej luźna uwaga niż próba wyjaśnienia.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO nad miastem Sueca w Hiszpanii - 08/09/2013

Post autor: artemius »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="108135" data-time="1381296709">Z filmu  który zapodał Andrzej można wnioskować  że było to  wieczorem, więc grob  po  14 00, chyba że były jeszcze inne fajerwerki?</blockquote> W kilku miejscach w sieci znalazlem program obchodów fiesty w Sueca gdzie widnieje pozycja: "14:00 Mascletada a la placeta del Convent a càrrec de la Pirotècnia Ricardo Caballer." Nie udało mi się natomiast nigdzie znaleźć żadnej relacji z tego zdarzenia, na portalach, w gazetach czy też na stronie organizatora. W związku z tym nie wiem czy pokaz się odbył, jednak myślę, że raczej tak, skoro widnieje w oficjalym programie imprez. Nie widzieliśmy wprawdzie żadnych fajerwerków ale nie wiem czy program przewidywał atrakcje możliwe do dostrzeżenia z naszej pozycji. Nie znalazłem też informacji czy pokaz rozpoczął się bez opóźnienia, a to jest ważne, bo rozpoczęliśmy oserwację obiektu punkt czteranasta. Jako ciekawostkę i uzupełnienie zarazem mogę napisać, że w tym dniu odbywało się w Sueca coś w rodzaju zjazdu motocyklistów. Ciekawostkę dla tych co lubią takie imprezy, a uzupełnienie, bo na znalezionych w sieci zdjęciach z tego dnia można sprawdzić jak wyglądało niebo. Impreza zaczęła się rano, jednak już na zdjęciach wykonanych później widać częściowo zachmurzone niebo, które opisywałem w swojej relacji.https://picasaweb.google.com/112851494424511761924/FESTESDESUECAFESTAMOTERA8DESETEMBREDEL2013?noredirect=1# 
...w przypadku imprez z pokazami pirotechnicznymi śmigłowce z załogą nie latają ,stąd może pojawił się dron. Ale to raczej luźna uwaga niż próba wyjaśnienia.
 Myślę, że przeważnie coś lata przy okazji imprez masowych. Wydaje mi się, że śmigłowce latają nawet podczas pokazów pirotechnicznych. Obejrzałem wszystkie albo prawie wszystkie rejestracje pirotechnicznych pokazów dziennych wykonanych przez Ricardo Caballer, szukając możliwych wytłumaczeń tego co obserwowałem z rodziną nad miastem. Efekt tych poszukiwań już opisałem, teraz tylko dodam, że na dwóch albo trzech filmach widziałem latający śmigłowiec. Na przykład na tym filmie w 38 sekundzie., Jak na drona to byłby chyba za duży?http://vimeo.com/39533369#t=38 Zgadzam się, że zarówno dron jak i śmigłowiec raczej nie mógł być obiektem naszej obserwacji. wielkość, kształt, kolor i zachowanie obiektu świadczy, że było to coś zgoła innego.
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO nad miastem Sueca w Hiszpanii - 08/09/2013

Post autor: azor »

Nie koniecznie musiał widzieć, nie pierwsza to tego typu obserwacja w której UFO powinno być widoczne przez dziesiątki czy setki osób, wielu badaczy to zupełnie ignorowało, ja zacząłem na to zwracać uwagę nie z książek ale własnych badań w terenie ;) To jedna z zagadek zjawiska UFO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”