obserwacja UFO w rejonie Pouligny-Notre-Dame, Francja 13/10/2008

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

obserwacja UFO w rejonie Pouligny-Notre-Dame, Francja 13/10/2008

Post autor: artemius »

W poniedziałek 13/10/2008 roku po długiej podróży przyjechałem do hotelu Les Dryades w Pouligny Notre Dame we Francji. Wyruszyłem z domu wcześnie rano i chwilę przed szóstą trzydzieści po południu byłem już trochę zmęczony. Po zarejestrowaniu się i odebraniu kluczy poszedłem do pokoju i udałem się na balkon żeby zapalić. Od razu zwróciłem uwagę na obiekt unoszący się nad widocznymi zabudowaniami. Stanąłem jak wryty i około dwóch czy może trzech minut wpatrywałem się w niego starając się rozpoznać szczegóły. Bez powodzenia, nie słyszałem też żadnego dźwięku, który mógłby emitować. W hotelu jest basen z progiem przez który przelewa się woda. Słyszałem wyłącznie plusk przelewającej się wody. Obiekt miał kolor ciemno szary, poza tym nie byłem w stanie zauważyć żadnych szczegółów jego budowy. Obiekt miał formę cygara, którego długość oceniam na około 35 metrów, a wysokość na 3 lub 4 metry. W chwili obserwacji znajdowałem się praktycznie na wprost obiektu, widziałem go z odległości jakiś 1700 m i biorąc pod uwagę różnice w wysokości terenu byłem około 10 metrów powyżej. Hotel jest na wysokości 356 mnpm, a zabudowania nad którymi był obiekt 310 mnpm. Tak więc równie dobrze mógł być to klasyczny dysk, który widziałem z boku. Po tym czasie obiekt zaczął przemieszczać się w kierunku lasu. Ruszył powoli z miejsca i obniżając się rozpoczął lot tuż nad wierzchołkami drzew. Leciał z niewielką prędkością, może jakieś 40-50 km/h. Widząc, że odlatuje oprzytomniałem i rzuciłem się do kurtki, w której miałem telefon z aparatem fotograficznym. Kurtkę powiesiłem na wieszaku przy drzwiach, musiałem więc opuścić swój balkonowy punkt obserwacyjny. Po powrocie sfotografowałem już tylko krajobraz. 
Pouligny_Notre-Dame_widok.jpg
 Zaznaczyłem wygląd obiektu starając się zachować skalę, poza tym zaznaczyłem kierunek jego przelotu. 
Pouligny_Notre-Dame_rekonstrukcja.jpg
 Szkic kształtu obiektu, klasyczne cygaro albo dysk obserwowany z boku. 
UFO_Pouligny-Notre-Dame_draw.jpg
 Mapa 
UFO_Pouligny-Notre-Dame_Mapa.jpg
 
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: obserwacja UFO w rejonie Pouligny-Notre-Dame, Francja 13/10/2008

Post autor: Ciekawski Jasiu »

Niewiele pozostaje tu do skomentowania. Cóż szkoda, że się nie udało. Myślę, że 1700 m to zbyt duża odległosć na uchwycenie szczegółów aparatem bez teleobiektywu.
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: obserwacja UFO w rejonie Pouligny-Notre-Dame, Francja 13/10/2008

Post autor: artemius »

Po tej obserwacji wiem napewno, że coś dziwnego lata nad nami. Nie miałem żadnych wątpliwości co widzę. Obiekt unosił się nad wioską położoną niedaleko hotelu.
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”