Wyłącz TV. Włącz myślenie

Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Wyłącz TV. Włącz myślenie

Post autor: MarcinAdk »

Znam jednego dziennikarza śledczego który był wywalany dziesiątki razy z róznych redakcji tylko dlatego iż ruszał "śmierdzące sprawy" których rzaden inny kolega po fachu nie smiał tknąć, gdyż było to niejako naruszenie statusu quo, nie wiem jak wy ale ja już od dawna widzę ze rzetelne dziennikarstwo  nie istnieje, zarówno to ogólnokrajowe jak i regionalne.
Ostatnio zmieniony czw paź 31, 2013 9:14 am przez MarcinAdk, łącznie zmieniany 1 raz.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Wyłącz TV. Włącz myślenie

Post autor: Lilith »

kolesiostwo to w Polsce niestety norma ...ale wyobraźmy sobie młodego dziennikarza z ideami ...czy będzie pisał i informował społeczeństwo o ważnych sprawach ...zatrudni się w redakcji napisze świetny artykuł i co z tego skoro naczelny i tak go nie wydrukuje ...ale przecież żyjemy w demokracji może zacząć głosić swoje poglądy w internecie ..owszem może ...ale pewnie straci pracę ...a nasza "wolność" :) jest mocno zależna od pełnej kieszeni ...I jak powiedział Lis w filmiku powyżej "ja w tv pracuję" ....czytaj zarabiam ...".nie jestem na tyle głupi by ją oglądać" ...czytaj w końcu najlepiej wiem pracując w niej jakie głupoty wciska i sam też to robię bo liczy się kasa i prestiż :)
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Wyłącz TV. Włącz myślenie

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="108794" data-time="1383518884">Ogólnie to trudno powiedzieć, czy w ogóle pisanie o ideach możliwe jest w tym kraju. Pisząc, zawsze się służy jakiejś opcji niestety... A pisanie moralitetów czy komunałów?? Nie wiem, czy to kogoś obchodzi. Mnie się wydaje, że Lis powiedział prawdę o tym, jak działają media i niestety nie ma się co oszukiwać, że jest inaczej...</blockquote> Ależ oczywiście, że tak jest. Dzisiaj kto ma media, ten ma wszystko. Ja osobiście TV nie oglądam, moja żona też nie, a dzieci - jak to dzieci - kreskówki. Raz na ruski rok, jak jestem ekstremalnie znudzony to poskaczę po kanałach, ale w TV dzisiaj (nie wiem, jak w polskiej, ja mam angielską) lecą same seriale i rijaliti szoły, które z rijality nie mają nic wspólnego. Najbardziej mnie śmieszą programy o różnych zawodach - jak trzeba być potrąconym w łeb, żeby po 8h+ pracy wrócić do domu, otworzyc browar i patrzeć w TV, jak inni pracują? Telewizja zapodaje papkę niskich lotów dla ludzi o niskich wymaganiach, tak samo jak radio, czy gazety.Zdanie mam zawsze to samo - "telewizja-schizowizja, otłumania i ogłupia". Lepiej informacji szukać samemu i wyciągac własne wnioski.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Wyłącz TV. Włącz myślenie

Post autor: robrep »

Jedyne w TV co jest do oglądania to wiadomości ze świata i sport. 
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Wyłącz TV. Włącz myślenie

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="109191" data-time="1384444260">Jedyne w TV co jest do oglądania to wiadomości ze świata i sport. </blockquote>oraz Panorama dnia :D
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Wyłącz TV. Włącz myślenie

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="109191" data-time="1384444260">Jedyne w TV co jest do oglądania to wiadomości ze świata i sport. </blockquote> Nie do końca się zgodzę. Dużo zależy od profilu światopoglądowego stacji. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak proste wiadomości mogą być zmanipulowane i dostrojone do światopoglądu oglądających. Na YouTube można znależć filmiki z porównaniami reportaży, czy materiałów wideo z różnych stacji telewizyjnych. Często są to małe szczegóły, przycięta wypowiedź, etc. ale mała chirurgia takiego materiału potrafić odwrócić kota ogonem.
abby_nivers
Infrzak
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 15, 2007 12:21 pm
Kontakt:

Re: Wyłącz TV. Włącz myślenie

Post autor: abby_nivers »

Można by rzec:- wyłącz TV- wyłącz Internet- zresetuj myślenie- wgraj aktualizacje- włącz Internet- włącz TVSzkoda że w praktyce to tak nie działa.Póki nie zaczynamy żyć TV i Internetem - nie mamy problemu.Poza tym, zawsze będzie istniała grupa społeczna, której wystarczy to, co mają i nie chcą zagłębiać się w naturę wszystkich zjawisk. Szanuję to, tacy ludzie mają spokojniejsze sumienie i życie. Prości ludzie są najuczciwsi i za to należy ich chwalić.
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Wyłącz TV. Włącz myślenie

Post autor: Lilith »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="abby_nivers" data-cid="109424" data-time="1384887770">Można by rzec:- wyłącz TV- wyłącz Internet- zresetuj myślenie- wgraj aktualizacje- włącz Internet- włącz TVSzkoda że w praktyce to tak nie działa.Póki nie zaczynamy żyć TV i Internetem - nie mamy problemu.Poza tym, zawsze będzie istniała grupa społeczna, której wystarczy to, co mają i nie chcą zagłębiać się w naturę wszystkich zjawisk. Szanuję to, tacy ludzie mają spokojniejsze sumienie i życie. Prości ludzie są najuczciwsi i za to należy ich chwalić.</blockquote>abby...tytuł tematu to wyłącz tv włącz myślenie ..nikt ci nie sugeruje byś odcinała się od świata i resetowała myślenie...choć patrząc na twój post to kto wie może mały reset by się jednak przydał :)Podobnie jak wielu powyżej uważam,że tv w obecnej formie ...nie przyczynia się do rozwoju człowieka wręcz przeciwnie działa ogłupiająco na ludzi i tylko o tym mowa o jakości serwowanych programów! Co do internetu to niewątpliwie daje większą swobodę wyboru użytkownikowi, który ma miliony stron do wybory..to czy z pośród nich wybierze pudelka to już tylko jego osobisty wybór i trudno z nim dyskutować :)
abby_nivers
Infrzak
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 15, 2007 12:21 pm
Kontakt:

Re: Wyłącz TV. Włącz myślenie

Post autor: abby_nivers »

To przecież dyskusja, mam prawo do wygłoszenia swojej opinii. Tego też ona dotyczyła. Owszem, czasem sama muszę się "otrząsnąć" z informacji, które go mnie docierają i nie mam z tym problemu. Przydałoby się to każdemu z nas. Programy ogłupiają gdy poddajemy się im zupełnie i bezkrytycznie.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Wyłącz TV. Włącz myślenie

Post autor: Przemekkk666 »

Dodałbym, że cała ta mainstream'owa telewizja działa można powiedzieć przeciw ludziom, choć może wydawać się przeciwnie na pierwszy rzut oka. I wg mnie ludzie, którzy tym wszystkim zarządzają działają świadomie i z premedytacją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HYDEPARK”