Obserwacja UFO okolice Bełchatowa.

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Kurzy
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 26, 2013 7:19 pm

Obserwacja UFO okolice Bełchatowa.

Post autor: Kurzy »

Witam

Postaram się jak najobszerniej opisać moją obserwację 2ch NOLi nieopodal miejscowości Rząsawa k. Bełchatowa.

Data: 04.05.2013

Czas: ok 21:30, bądź 22:30

Razem ze znajomymi często udajemy się za miasto w celu zapalenia wiadomo jakiej roślinki, bytowania z przyrodą i kontemplacji :) (Spodziewam się, że pojawią się komentarze, że byłem "ujarany" i miałem jakieś zwidy, ale zapewniam Was, że jestem wieloletnim palaczem i nie miewam takich objawów - dlatego proszę o potraktowanie mnie poważnie)

Dnia 04.05.2013 w godzinach wieczornych pojechaliśmy z dwoma kolegami właśnie w takim celu na często odwiedzane przez nas miejsce niedaleko Rząsawy koło Bełchatowa. Z racji tego, że było wtedy zimno zawinęliśmy nasz prowiant w bletkę w aucie i wyszliśmy na zewnątrz celem konsumpcji ;) Po spaleniu poobserwowaliśmy chwilę niebo próbując znaleźć na niebie pas Oriona, ale spełzło to na niczym. Moi znajomi wchodzili właśnie do auta, a konkretniej jeden już w nim siedział, drugi wsiadał, a ja zbliżałem się do pojazdu. Nagle doświadczyłem jakiegoś dziwnego wrażenia, że coś jest nie tak. Nastała grobowa cisza i dało się odczuć jakiś niepokój. Zatrzymałem się i usłyszałem coś, co określam jako "mruczenie" i spytałem kolegę, czy też to słyszy. Odpowiedział, że tak, po czym zobaczyłem coś wyłaniającego się znad lasu i krzyknąłem "CO TO KU*WA JEST?!" W tym momencie chłopaki podeszli do mnie i razem obserwowaliśmy NOLa zbliżającego się do nas. Po chwili ukazał się drugi lecący z tą samą prędkością za pierwszym. Nie mogliśmy wyjść z podziwu i żałuję, że nikt z nas nie wyciągnął komórki, żeby to nagrać. Obiekty leciały bardzo powoli, bo przelatywały ok. 1 min - max 1,5 min nad naszymi głowami, jakieś 30 m nad nami (tak stwierdziliśmy uznając las i linie wysokiego napięcia za punkty odniesienia). Ciężko określić jakiej były wielkości, ale spoglądając teraz na to miejsce w google maps wydaje mi się, że koło 50 m długości. Były czarne, albo jakiegoś ciemnego koloru, bo lecąc nad nami było ciemniejsze niż niebo i zasłaniało gwiazdy. Kształtem najbliżej im chyba do trójkątów. Miały kilka (moja wersja pomarańczowych, mojego kolegi czerwonych) świateł układających się w trójkąt, lecz przy końcu jedno, czy 2 światła jakby w zwężeniu i ostatnie 2 po bokach znów szerzej. Pomiędzy tymi światłami układającymi się w trójkąt - na samym środku - było jeszcze jedno światło, które pulsowało/mrugało. My określiliśmy to jakby flesh lampy błyskowej robił zdjęcia i gdy spojrzało się na ziemię widać było jak "strzela" w nią tym światłem. Oby dwa obiekty przeleciały dokładnie nad nami i zniknęły za drzewami lasu lecąc w kierunku wioski Rząsawa (załączam print screen z lokalizacją, kierunkiem lotu itd). Ja i jeden ze znajomych twierdzimy, że widzieliśmy UFO, ostatni z nas uparcie twierdzi, że to helikoptery, które coś eskortowały, ale przyznaje on rację, że nie był to raczej dźwięk tychże maszyn.

Zawziąłem się i stwierdziłem, że muszę sobie udowodnić, co to było. Więc przewertowałem internet w poszukiwaniu wszystkich maszyn lotniczych mogących wyglądać podobnie i mieć podobne światła, ale nie znalazłem nic, co by to przypominało. Również mój tata, który w wojsku był mechanikiem samolotowym powiedział, że nie ma możliwości, żeby samolot leciał tak nisko i z tak małą prędkością, a helikoptery lecąc tak nisko robiłyby o wiele większy hałas, aniżeli wspomniane przeze mnie "mruczenie". 

Teraz wspominając to wydarzenie wydaje mi się, że spoglądając potem na telefon, był on wyłączony, przy czym ja go nie wyłączałem. Muszę spytać znajomych, może oni pamiętają, czy ich też się wyłączyły. 



Dodam jeszcze, że od dawna lubię patrzeć w niebo i niejednokrotnie widywałem NOLe w okolicach mojego miasta i potrafię je odróżnić od satelitów, ISS, etc. Pracuję często na nocne zmiany na terenie KWB Bełchatów, mam trochę czasu na obserwację nieba z jej terenu i wydaje mi się, że "ich" ciekawią te obszary. Ostatnio już dwukrotnie widziałem obiekt, a raczej pomarańczowe światło "wiszące" w niedalekiej odległości od odkrywki Szczerców. Za pierwszym razem wisiało do 1,5 h (niestety jestem w pracy, więc nie mogę wpartywać się w niebo non stop), za drugim ok. 30 min. Ani razu nie udało mi zobaczyć jak odlatywało/znikało, po prostu przy kolejnej obserwacji już tego nie było. 

Jestem otwarty na pytania, więc piszcie śmiało :)

Pozdrawiam



Legenda do print screena:

Czerwona kropka - nasze położenie

Czerwona strzałka - kierunek lotu

Biała kreska - miejsce w którym je zobaczyłem

Żółte kreski - miejsce w którym straciliśmy je z oczu (stąd dwie, że nie jestem pewien, czy te pierwsze drzewa je zasłoniły, czy te kolejne)



 
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob paź 26, 2013 9:53 pm przez Kurzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO okolice Bełchatowa.

Post autor: azor »

Obserwacja bardzo ciekawa choć 99 % osób jak przeczytało w jakim celu się tam udaliście zapewne różnie sobie o Was pomyśli po takich rzeczach  nie powinno kierować się samochodem ponieważ umysł już inaczej funkcjonuje a taka osoba powoduje zagrożenie dla innych, no ale dobra wracając do obserwacji, spróbuj narysować jak wyglądały te obiekty. Oczywiście wysokość/wielkość w warunkach nocnych może być zupełnie inna niż podawałeś, szkoda, że nie zareagowałeś aby inni koledzy wykonali zdjęcia/film ;)  Możesz wykonać jakieś fotki za dnia abym zobaczył teren obserwacji - tak jak Bzowski i ja pisałem UFO wyjątkowo ''lubią'' pojawiać się na właśnie takimi terenami przemysłowymi o czym będę pisał w drugim tomie mojej książki UFO nad Podkarpaciem. Chciałbym Cię prosić o meilowy kontakt w celu dokumentacji tego zdarzenia mój mail to arekmiazga@gmail.com
Kurzy
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 26, 2013 7:19 pm

Re: Obserwacja UFO okolice Bełchatowa.

Post autor: Kurzy »

Mogłem pominąć cel naszej podróży tam, żeby być wiarygodniejszym, ale nie zrobiłem tego celowo, bo przecież nie chodzi o naciąganie rzeczywistości w swoim kierunku, tylko o czyste fakty :) Co do kierowania autem po zapaleniu, to jak dla mnie o wiele przyjemniej i bezpieczniej się jeździ. Pełne skupienie i przejęcie jazdą gwarantowane - polecam każdemu, nie dać się omamić propagandą prohibicji. Dobra, ale nie będziemy tutaj o tym dyskutować. Nie ma problemu, chętnie narysuję kształt w który układały się światła i zrobię zdjęcia tego miejsca - możecie spodziewać się ich jutro. CO do filmowania tego, to nikt z nas nie pomyślał o tym i to wydaje mi się ciekawe, bo raczej mamy tendencję do takich właśnie reakcji. Może to nas tak zmanipulowało, żeby tylko patrzeć, a nie filmować? Któż to wie, bo film byłby naprawdę świetny, szczególnie widoczny byłby ten flesh, który jakby patrolował teren.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO okolice Bełchatowa.

Post autor: Rysiek23 »

Offtopic: jak wypijesz jedno piwko to też lepiej się prowadzi i masz lepszą koncentrację? Nie chodzi o kampanię prohibicyjną tylko o zdrowy rozsądek. Obserwacja ciekawa, czekamy na rysunek.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO okolice Bełchatowa.

Post autor: azor »

Dokładnie podzielam opinie Ryśka zdecydowanie i radzę uważać na te ''uciechy'' bo 1000 razy się uda ale następny już nie ;) Ok czekam na rysunki i fotki jak możesz napisz do mnie na maila chciałbym poza forum z Tobą przeprowadzić rozmowę o ile chcesz ? Jak patrzę na tą okolicę to ona wręcz kipi od wysokich źródeł napięcia z ogromnego trafo biegnie 7 rzędów linii wysokiego napięcia do kopalni Bełchatów - tuz obok obserwacji również idą dwie odnogi. Dobrze, że tam nikt nie mieszka, bo pole elektromagnetyczne jest tam zapewne bardzo duże i szkodliwe dla zdrowia. Oj tam przydałby się monitoring ciekawe okolice ;) http://www.iv.pl/][ external image ][/URL]
Ostatnio zmieniony ndz paź 27, 2013 3:21 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO okolice Bełchatowa.

Post autor: niedzwiec »

Jak ktoś jest doświadczonym palaczem, to wie na co może sobie pozwolić. Szuwar, to nie alkohol - zupełnie inaczej działa. Inaczej na świeżaka, a inaczej na starego palacza. Ale do rzeczy - moja mama jest ze Szczercowa i nie raz ona, jak i moja babcia opowiadały mi o obiektach unoszących się w okolicy kopalni. Na pewno była też pośród nich historia o bezdźwięcznej, pomarańczowej kuli.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO okolice Bełchatowa.

Post autor: azor »

Przyznam, że sprawa terenu wokół kopali Bełchatów mnie bardzo zainteresowała, sądzę, że może być tam istna ''kopalnia'' obserwacji UFO. Niedźwieć czy możesz tutaj na forum lub do mnie na meila opisać obserwacje o jakich mówisz, chcę z tego terenu ująć jak najwięcej obserwacji UFO. Mam juz info o obserwacjach kul z innych okolic tej kopalni. Piotrze to w sumie nie tak daleki od Ciebie rejon czy słyszałeś o innych zdarzeniach w tych okolicach bodaj Grzegorz obserwował i sfocił koło największej elektrociepłowni ( na świecie) jakieś kule ?
Awatar użytkownika
sxxs
Infrzak
Posty: 47
Rejestracja: śr sty 18, 2012 11:57 am
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO okolice Bełchatowa.

Post autor: sxxs »

Bełchatów to "największa dziura w Europie" :) widoczna podobno nawet z kosmosu :)

Swoją drogą to niedziwne, że ktoś "inny" może się tym zainteresować, przeglądając forum dużo mamy przypadków z takich przemysłowych terenów. Pisałem już do chłopaków z INFRY na @ o historii mojego kuzyna ale niestety przepraszam chłopaki ale on nie chce o tym rozmawiać. Nie wiem czy poważnie traktować to ale najwidoczniej "coś" się stało i  wywarło na nim duże wrażenie skoro nawet teraz jako dorosły facet posiadacz szczęśliwej rodziny nie chce o tym rozmawiać. Ja w Bełchatowie mam babcie i część rodziny od strony mamy więc bywam tam 3 może 4 razy w roku. Zawsze śmiejemy się że Bełchatów jest fabryką chmur i klimatem samym w sobie. Jadąc trasa można zauważyć piękne niebo a nad Bełchatowem zawsze chmury ;) i nie raz zdażo się że pogoda piękna a wjeżdzając do Bełchatowa niezła ulewa. Tak więc Arku racja teren jest ciekawy :). Od siebie moge tylko dodać że kilka razy również widziałem dziwne światła itp ale o ile dobrze pamiętam (nie wiem jak teraz ale dawniej) nad Bełchatowem często miały ćwiczenia jednostki z Tomaszowa, zapewne kolega Kurzy będzie bardziej wiedział. Mogę jeszcze dodać że na terenie Bełchatowa (lasy) często odnaleść można niewybuchy z II ŚW jak również tereny leśne przez które przebiegała linia frontu kryją (podobno) bunkry.

Pozdrawiam
Kurzy
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 26, 2013 7:19 pm

Re: Obserwacja UFO okolice Bełchatowa.

Post autor: Kurzy »

Nie podobno kryją, a na pewno. Z racji naszego zamiłowania do delektowania się ekhem.. "naturą"  :D na łonie natury postanowiliśmy ze znajomymi (w sumie nawet tymi samymi, którzy razem ze mną widzieli NOL'a), że odnajdziemy ich jak najwięcej w pobliskich terenach. Łącznie znaleźliśmy do tej pory 6 :) Jeden z nich znajduje się nawet nie dalej jak z 0.5 km od miejsca obserwacji. Kilometry okopów i doły po bombardowaniach to też raczej norma w naszych lasach. 

Co do ćwiczeń jednostek wojskowych, to faktycznie dzień bez F16 nad Bełchatowem zdarza się rzadko, gdyż stacjonują one w Łasku. Dlatego też nauczyłem się odróżniać wszelkie takie obserwacje od tych, których nie sposób określić i racjonalnie wytłumaczyć.

Dobra, ale koniec tego offtopingu ;)

Załączam zdjęcie rysunku rozstawienia świateł na obiekcie, które jest niestety jakości kalkulatorowej, ale było robione naprędce. Dodatkowo dowiedziałem się od znajomego, że jego kolega mieszkający w miejscowości Kurnos obserwuje czasem kule Orbs właśnie w jego okolicach. To ciekawe, z uwagi na to, że miejscowość ta znajduje się w kierunku, w którym podążał NOL i jest naprawdę niedaleko. Aktualnie staram się zdobyć jakiś kontakt do niego.



Ta największa kropka po środku jest owym fleshem. "Flesh" był mniej więcej jak lampa błyskowa, strzelająca w ziemię bardziej punktowo, niż jakoś po całości terenu. Jednak ze względu na swoją jasność oświetlało sporą część pola obok nas podczas przelotu. Jego kolor był właśnie taki jaki daje lampa błyskowa, ewentualnie bardzo jasno niebieski. Nie zauważyliśmy żadnych konturów, jego światła chyba były umiejscowione na brzegach, ale ręki nie dam sobie uciąć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn paź 28, 2013 10:58 pm przez Kurzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Obserwacja UFO okolice Bełchatowa.

Post autor: arek »

Jakoś jestem sceptycznie nastawiony do prawdziwości tej obserwacji. I to nie dlatego że jedliście hamburgery w tym czasie, nie wy jedni ,ani pierwsi ani ostatni. Tylko dlatego ,że widzieliście dwa obietky 50m długości i na wysokości 30 m i patrzyliście na niego stojąc ? żadnych radykalnych reakcji ? I ta obserwacja trwała niesamowicie długo . Nawet jeśli po części był to subiektywny odbiór upływu czasu.



Przemku , mam takie pytanie bo jak pamiętam robisz czasem foty samolotom na Okęciu ,byłeś pod takim lądującym ?

Powiem inaczej ,zdarzył mi się kiedyś powrót na lotnisko szybowcem na końcówce dolotu , przelatywałem nad drogą,bo kiedyś przebiegała w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska na Dajtkach, na wyskokości około 30 m i przy rozpiętości skrzydeł "puchacza" wstrzymałem niechcący ruch na tej trasie. Po prostu kierowcy się zatrzymali.(na pewno nie z podziwu). A tu masz 4 krotnie większy obiekt i nic ?

Bezgłośnie przelatuje coś takiego , a ty zaznajomiony z samolotami przeglądasz strony lotnicze w poszukiwaniu takiego samolotu ? hmm
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”