Zakamuflowany „UFO-bumerang” nad Pabianicami (13.10.13)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Zakamuflowany „UFO-bumerang” nad Pabianicami (13.10.13)

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ] 13 października 2013, w godzinach nocnych, mieszkaniec Pabianic zauważył przelot obiektu, który wyglądał jak „zakamuflowany” bumerang złożony z grupy świateł, które znajdowały się za zasłoną z „mgły”. NOL przypominał ewidentnie wytwór techniki i był niemal identyczny z obiektami, które opisywali inni świadkowie. Co łączy te wszystkie obserwacje? WIĘCEJ W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany „UFO-bumerang” nad Pabianicami (13.10.13)

Post autor: Katarzyna_1 »

Cyt.; "Było to jak gwiazdy - [żółte] światła, które przemieszczały się w dość szybkim tempie"  Około 2 tygodnie temu obudziłam się w środku nocy i stwierdziłam, że jest wyjatkowo jasno na dworze. Wprawdzie świecił księżyc, ale nigdy aż tak jasno nie było. W mojej okolicy nie ma żadnej latarni, więc mogę mieć porównanie. Wyjarzałam przez okno od strony południowo wschodniej aby zobaczyć skąd ta jasność. Na niebie bardzo wyraźne gwiazdy. Zwróciłam uwagę, że jakby cała plejada gęsto utkanych  gwiazd przemieszcza się dość szybko z południa na wschód. Nie miała określonego kształtu np. typu litery V, tylko jakby pokrzywionej elipsy Ale czy gwiazdy mogą być ruchome? Dla mnie były to gwiazdy, a ten ruch może był złudzeniem? Nie wiem.  
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany „UFO-bumerang” nad Pabianicami (13.10.13)

Post autor: danut »

Gwiazdy  są "ruchome", przecież, zmieniają swoje położenie na nieboskłonie według naszych z tego punktu obserwacji.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany „UFO-bumerang” nad Pabianicami (13.10.13)

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="108954" data-time="1384008338">Gwiazdy  są "ruchome", przecież, zmieniają swoje położenie na nieboskłonie według naszych z tego punktu obserwacji.</blockquote>Owszem, ale te poruszały się szybko. Stałam w oknie kilka minut. Nie wykluczyłam także złudzenia optycznego.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
przemek79
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 2:55 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany „UFO-bumerang” nad Pabianicami (13.10.13)

Post autor: przemek79 »

Oczywiście mieszkaniec Pabianic(jak to zwykle bywa w takich przypadkach), nie miał przy sobie smartfona. Pani Kasia oczywiście też.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zakamuflowany „UFO-bumerang” nad Pabianicami (13.10.13)

Post autor: arek »

Przy tak krótkiej obserwacji nie ma mozliwości cokolwiek nagrać. A z drugiej strony czasem przy przechodzeniu frontu chłodnego ,szybko przesuwające się chmury daja złudzenie ze gwiazdy sie przesuwają. Ale bezsprzecznie coś trójkątnego (bardziej bumerangowego) zaczyna latać nad nami (obserwacja z Kowali Oleckich z przed kilku lat. ) http://archiwawmgu0lsztyn.bloog.pl/id,331635803,title,Obserwacja-NOL-nad-Kowalami-Oleckimi-2009-rok,index.html
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany „UFO-bumerang” nad Pabianicami (13.10.13)

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="przemek79" data-cid="108959" data-time="1384012491">Oczywiście mieszkaniec Pabianic(jak to zwykle bywa w takich przypadkach), nie miał przy sobie smartfona. Pani Kasia oczywiście też.</blockquote>To nie mój temat. Nawet mi do głowy nie przyszło, żeby to filmować. Musiało być złudzeniem jak to pisze Arek.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
sybreed
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 02, 2013 5:56 am

Re: Zakamuflowany „UFO-bumerang” nad Pabianicami (13.10.13)

Post autor: sybreed »

nie wiem czy ktoś zwrócił uwage na fakt podobnego krztałtu tych ''bumerangów'' do węgielnicy Masońskiej  kiedyś na pewnym forum znalazłem wzmianke o tym może to jakiś trop ?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany „UFO-bumerang” nad Pabianicami (13.10.13)

Post autor: azor »

Ciekawe, że tak gigantyczna ''masa obiektu'' nie wywołała, żadnych zjawisk fizycznych, jego oszacowana wielkość przez świadka dowodzi, tego, że obiekt był  na dużej wysokości, lub poruszający się stosunkowo nisko nad blokowiskiem stąd jego duże rozmiary ?
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Zakamuflowany „UFO-bumerang” nad Pabianicami (13.10.13)

Post autor: charlie2tango »

Pytanie - czy taki obiekt miałby masę odpowiadającą jego rozmiarowi. Przedstawialiście Państwo zdjęcie z Wicia, dla mnie ciekawym elementem był widok klasycznego latającego spodka obrysowany rodzajem poświaty. Być może tutaj mechanizm jest podobny, zaś działanie świadomie upodabnia kształt obiektu do samolotu stealth w układzie latającego skrzydła? Kolejna sprawa - obserwacje w Lublińcu, Hrubieszowie, okolicach Łaska łączyć może, choć oczywiście wcale nie musi, stacjonowanie tam jednostek wojskowych, wykorzystujących jak na nasze skromne polskie warunki sporo "high techu". Odrzucamy tutaj też dość namiętnie, i chyba nieco na wyrost, możliwość działania wojska, czy rządowych, niekoniecznie polskich instytucji. A jeśli mamy do czynienia z eksperymentem społecznym, albo ćwiczeniami z zakresu wojny psychologicznej? W trakcie I wojny światowej Niemcy wyświetlali przy pomocy kinowych projektorów obraz NMP w kierunku francuskich i brytyjskich okopów, Amerykanie planowali wyświetlenie obrazu Jezusa Chrystusa w trakcie inwazji na Kubę w latach 60tych, dr de Valle wspomina w jednej ze swoich prac o wykorzystaniu zakamuflowanego jako UFO samolotu w trakcie ćwiczeń antyterrorystycznych. Możliwości jest wiele - a wykorzystanie image'u UFO daje niesamowite możliwości dla szpiegowania za pomocą dronów pojedynczych ludzi - kto otwarcie, nieanimowo przyzna się nawet przed rodziną że widział UFO? Jeśli już to w największym sekrecie - i tym sposobem mamy totalną inwigilację idealną, która sama się utrzymuje w tajemnicy. Coś o czym SB nawet w swoich instrukcjach pracy operacyjnej nie mogło marzyć.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”