Diabeł nazywa się Kim

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
flying humanoid
Infrańczyk
Posty: 108
Rejestracja: sob maja 26, 2012 3:24 pm
Kontakt:

Re: Diabeł nazywa się Kim

Post autor: flying humanoid »

<blockquote class="ipsBlockquote">Dlaczego świat tylko przygląda się poczynaniom tego potwora i nic nie robi?</blockquote>świat ma w dupie wyzwalanie biedaków o ile nie siedzą na ropie. Polecam trzy dobre dokumenty związane z północną koreą: o przymusowych pracownikach z n.korei wykorzystywanych w rosji  przewodnik po korei  i coś mega ciekawego o szaleństwie przemyśłu filowego w tejże 
Ostatnio zmieniony wt lis 12, 2013 9:03 pm przez flying humanoid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Diabeł nazywa się Kim

Post autor: arek »

<blockquote class="ipsBlockquote">Teorie Marksa są najszlachetniejszą formą społeczną, jaką ludzkość może osiągnąć. Niestety wyprzedza ona dzisiejsze czasy o wieki.</blockquote>  przepraszam  ale  : ) : ) : ) I mam nadzieję ,że dopiero za owe wieki przyjdzie : ) Szkoda ,że nie odwiedziłeś NRD , i  CCCP a ja owszem . Jest duża dysproporcja w ocenie komunizmu na zachodzie  i jego przeżyciu od wewnątrz.  Towarzysz Che ,fajnie wygląda jako emblemat na torbie ,czy czapka a'la czekista , trochę inaczej wygladało to z perspektywy ludzi zamordowanych przez Che i ludzi mordowanych /ich rodziny przez CZKA. Mój Ojciec ,za żart w miejscu publicznym spędził sylwaestra 57 roku podczepiony do ściany w budynku urzędu bezpieczeństwa , jak sądzę w dzisiejszej Korei Płn , jest co najmniej tak samo. Ja również pracowałem w kilku państwach zachodnich i naprawdę jest różnica w pojęciu komunizmu.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Diabeł nazywa się Kim

Post autor: robrep »

Teraz zachód wciska kit jaka demokracja jest wspaniała, a tak nie jest, bo demokracja to mit. Z punktu widzenia psychologi pojedynczy człowiek ma niewiele do powiedzenia. Proszę poczytać o psychologii tłumu i wtedy okaże się że te wspaniałe wartości demokracji są na papierze. Światem rządzą media. Kto ma za sobą media ma za sobą demokrację, w Polsce kto ma władzę ten ma demokrację. Zwykły człowiek dostaje po grzbiecie od sytemu i jest zagoniony do pracy na rzecz innych, oczywiście robi to nieświadomie.
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Diabeł nazywa się Kim

Post autor: Elowen »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="109105" data-time="1384292947">Teraz zachód wciska kit jaka demokracja jest wspaniała, a tak nie jest, bo demokracja to mit. </blockquote> I co, wolałbyś zamienić demokrację na totalitaryzm? Bo nie rozumiem, o co ci chodzi. Nie ma idealnego ustroju politycznego, ale zapewniam Cię, że dla wielu ludzi na świecie, żyjesz w raju. Nawet żywioły Cię się nie imają. Więc nie narzekaj ;).
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Diabeł nazywa się Kim

Post autor: robrep »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Elowen" data-cid="109107" data-time="1384294161"> I co, wolałbyś zamienić demokrację na totalitaryzm? Bo nie rozumiem, o co ci chodzi. Nie ma idealnego ustroju politycznego, ale zapewniam Cię, że dla wielu ludzi na świecie, żyjesz w raju. Nawet żywioły Cię się nie imają. Więc nie narzekaj ;).</blockquote>Czemu od razu totalitaryzm? Kombinacja socjalizmu z demokracją jest lepsza od kapitalizmu. Trzeba chronić prawa jednostki, ale dobro wszystkich na pierwszym miejscu.
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Diabeł nazywa się Kim

Post autor: Elowen »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="109110" data-time="1384294730">Czemu od razu totalitaryzm? Kombinacja socjalizmu z demokracją jest lepsza od kapitalizmu. Trzeba chronić prawa jednostki, ale dobro wszystkich na pierwszym miejscu.</blockquote> No widzisz i to też jest kategoryzacja, która wprowadza konflikt jednostka - społeczeństwo ;)
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Diabeł nazywa się Kim

Post autor: niedzwiec »

Widzę, że Arek i Elowen popełniają podstawowy błąd - w Polsce, jak również nigdzie indziej na świecie nigdy nie było komunizmu. Był realny socjalizm. Pieprzenie, że w DDR, czy PRL był komunizm, to tak jakby mówić, że dziś w Polsce jest demokracja. Pamiętajcie, że my reprezentujemy jeden punkt widzenia, Korea drugi. Każdy medal ma dwie strony, każdy kij dwa końce, a my nie mamy podstaw, żeby twierdzić, że punkt widzenia świata zachodniego jest jedynym słusznym punktem widzenia. Nie siedzimy w głowach zwykłych Koreańczyków, nie wiemy jak naprawdę wygląda ich życie. Nie wiemy, jak zareagowaliby i czy odnaleźliby się w zachodniej cywilizacji. Mogę tę sprawę komentować, jednakże daleki byłbym od ferowania wyroków, opartych na jednostronnej opinii.
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Diabeł nazywa się Kim

Post autor: Elowen »

Nie popełniam żadnego błędu, tylko mam odmienne poglądy niż Ty. Od samego początku wiedziałam, że chodzi Ci o nomenklaturę. Kumunizm, czy socjalizm, to jeden pies i nie mam ochoty na powtórkę historii. Idealny ustroj plityczny nie istnieje, ale są lepsze i gorsze, jednak dla mnie każdy, który godzi w wolność człowieka jest z gruntu zły i powinniśmy wystrzegać się go jak ognia, jeśli nam życie miłe.
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Diabeł nazywa się Kim

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Elowen" data-cid="109139" data-time="1384351443">Nie popełniam żadnego błędu, tylko mam odmienne poglądy niż Ty. Od samego początku wiedziałam, że chodzi Ci o nomenklaturę. Kumunizm, czy socjalizm, to jeden pies i nie mam ochoty na powtórkę historii.</blockquote> Tu się nie zgodzę - uważam, że nomenklatura jest ważna. Od tego powinno się zacząć, żeby oczyścić zszargane przez przestepców imię czystej idei. Socjalizm i komunizm to nie jeden pies, tak samo jak faszyzm i nazizm, thrash metal i groove metal, ale nie o tym tu dyskusja.  <blockquote class="ipsBlockquote">Idealny ustroj plityczny nie istnieje, ale są lepsze i gorsze, jednak dla mnie każdy, który godzi w wolność człowieka jest z gruntu zły i powinniśmy wystrzegać się go jak ognia, jeśli nam życie miłe.</blockquote> Oczywiście, że istnieje, ale nie został jeszcze nigdzie wprowadzony. Co do Kima - wiesz, ja tu nie chcę grać adwokata (nomen omen) diabła, ale podkreślam że prezentujesz tutaj jedną stronę medalu. Żeby ta dyskusja miała jakiś głębszy sens przydałoby się tu paru Koreańczyków (popleczników i przeciwników systemu) którzy przedstawiliby koreański punkt widzenia. Daleki jestem od wyciągania wniosków, ale nasza obwoźna sprzedaż 'demokracji' w krajach arabskich też nie każdemu się podoba. Nie da się wszystkich uszczęśliwić, a już na pewno nie na siłę.



Swoją drogą co rozumiesz poprzez 'wolność człowieka'?
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Diabeł nazywa się Kim

Post autor: robrep »

W Chinach było źle, ale na dzień dzisiejszy obywatele tego kraju są bardziej zadowoleni z życia niż Polacy. To wciśnięty kit przez Zachód i USA, że liczą się tylko dolce na koncie powoduję, że ludzie tak pragną demokracji. Gdyby ludzie przestali myśleć, że kasa, posiadanie materialnych rzeczy, jest niezbędne to demokracja upadła by bardzo szybko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”