Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: van »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="109707" data-time="1385367830">Van czy Ty każdą inną  odmienną opinię  niż Twoja nazywasz atakiem  ?</blockquote>A w tym samym poście piszesz:<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="109707" data-time="1385367830">(...) a Pan demaskator sam na to nie wpadł niesamowite ;) (...) zajadły adwokat chorych, nie potwierdzonych teorii Rdułtowskiego, (...) masz z góry założoną koncepcję mistyfikacji tak samo jak UFO = tajne służby o czym nie raz raczyłeś nas na forum usilnie ''uświadamiać'' celowo pomijając wiele aspektów tego realnego zjawiska.(...) nadal kiepsko znasz materiał Blani  co nie raz tutaj wyszło na jaw, (...) sens rozmowy z Tobą zupełnie nie ma  żadnej wartości</blockquote>A to tylko jeden post. No więc kto tu atakuje? <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="109707" data-time="1385367830">ponieważ wszelkie jego prace dowodzą, że Wolski nie kłamał a skoro nie kłamał zdarzenie jest autentyczne.  </blockquote>Nie. W wypadku sugestii hipnotycznej mógł nie kłamać ale przeżycie nie było autentyczne. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="109707" data-time="1385367830">zaczynasz personalne wycieczki choćby w stosunku do Andrzeja, który utarł Ci nosa.</blockquote>Utarł mi nosa? Czym? Tym, że ucieka od dyskusji? I jakie personalne wycieczki? Krytykuje jego manierę retoryczną, a "wycieczki" są tylko niemal cytatem z jego własnych wypowiedzi na innym watku.Czy w moich "wycieczkach" pod jego adresem napisałem choć połowę tego, co Ty, w omawianym tu przezemnie poscie, o mnie i Rdłtowskim?
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: van »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="109715" data-time="1385380463">Van to, że Cię UFO fascynuje nie oznacza, że jesteś znawcą tematu a jedynie zainteresowanym tematem a to nie to samo. Tak samo są ufolodzy i ''ufolodzy'' ;) A narcyzowanie swojego ego jako ''NAJLEPSZEGO ZNAWCĘ'' tu na forum w moich oczach jest aroganctwem i butą a w moich oczach takie osoby są mało warte.</blockquote>Azor, ja dyskutuje tylko o tekstach, które znam, a jak się mylę, to przyznaje rację adwersarzowi i przepraszam. Ngdy nie dyskutuję z czyjąś opinią, bo każdy może mieć opinię jaką chce. Dyskutuję o faktach i przedstawiem argumenty.Ty oczerniasz książkę, której nie znasz, nie odpowiadasz na rzeczowe argumenty, tylko pływasz w ogólnikach oraz odnosisz się tylko do wybranych aspektów argumentacji które Ci pasują - reszta jakby nie istniała.  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="109715" data-time="1385380463">Znawca tematu nie pisze często tak absurdalnych bzdur wobec fenomenu UFO co wręcz świadczy o jego nie wiedzy !</blockquote>No to gdzie ja takie bzdury pisałem?Że przed 1947 rokiem nikt nie postrzegał tego co dziś określamy mianem UFO, jako spójnego zjawiska i że nie było na to nawet nazwy? No nie było. Foo Figters - OK, przyznałem Ci przecież rację, ale to przenosi problem o 3 lata i wcale go nie rozwiązuje.Że zdjęcia robione przez Bzowskiego to wynik celowych fałszerstw, że sam takie robiłem i że przypadkiem, przez pomyłkę, nie da się takich zrobić? Nie da się - opisałem to szczegółowo.Że Hillowie byli badani przez psychiatrów z USAir force, w czasch gdy działał program MKUltra zajmujący się hipnotycznym wpajaniem nieistniejących przeżyć? To fakty, których przed moimi wpismi nie byłeś świadom!Że szef bazy Roswell, który spowodował rzekomy "wyciek" informacji o katastrofie UFO, dostał awans na wiceszefa lotnictwa. To fakty, których przed moimi wpismi nie byłeś świadom!Że Marcel zmyslał na temat swojej kariery? To fakty, których przed moimi wpismi nie byłeś świadom!Coś jeszcze uznałeś za "absurdalne bzdury", świadczące o mojej "nie wiedzy"? Bo jak na razie to wszysko raczej świadczy o Twojej niewiedzy i zamknięciu się do wyjasnień UFO-realistycznych.
Ostatnio zmieniony pn lis 25, 2013 12:23 pm przez van, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: arek »

Jesli chodzi o latajace trumny , to informacja pochodzi od Marcina Mizery .Do takich informacji dotarł. Ja usłyszałem o tym bezposrednio od niego(MM) w 2008 roku. A były one widziane zarówno w XIX jak i na poczatku XX wieku. Taka też informację zdobył  Rdułtowski z tego samego źródła. A ,że nie pasuje do z góry przyjętej tezy wiec ja zaznaczył jako w sumie folklor ufologiczny . Nawet jesli w opinii psychiatrów, nie da się w ciągu krótkiego czasu wprowadzic człowieka w sunambolityczny stan hipnozy, w którym to mozna wkleić komus pamięcz takimi szczegółami , to i tak teza pozostaje.I Wawrzonek jako sprawca megahitu ufologicznego. Jestem przekonany ,że  Rdułtowski błędnie ocenił sytuację.Wkleił w swej książce wiele skanów z oryginalnych dokumentów,bardzo dobrze. Wyjasnił incydent w Golinie ,gdzie Marcinkowski listownie przyznał się ,że ten incydent to nieprawda ,ale juz skanu tego nie zamieścił, szkoda. Szkoda że Ufolodzy aktywnie dzialajacy w ltach 70/80 nie pokwapili sie do Goliny. Stary człowiek moze już nie chcieć byc rozpytywany i ośmieszany ,łatwiej napisać, że to po prostu żart. Tego B.R. nie bieze pod uwage, bo trochę znowu nie pasuje to do całości. Podobnie jest oceną postaci Wolskiego. Są dwie opinie, jedna ,że lubił pogadać inna że raczej konkretny i małomówny ,zgadnijcie jaka bardziej pasuje B.R. . A pewnie jest tak ,że jak nie miał co opowiadac to raczej milczał a jak go spodkało takie coś ,to zaczął mówić ale tez nie wszystkim. Jeśli ktoś śmiał sie z niego w zywe oczy rozmowa szybko kończyła sie. Dziwne ?
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: azor »

Czakrawartin no, ale van jak napisał jest najlepszym znawcą tutaj na forum od UFO nam wszystkiego brakuje ;) po prostu brak słów ... Van ,ale nie wrzucaj innych wątków bo nie są przedmiotem dyskusji  - jesteś kłamcą sugerując, że Bzowski fałszował zdjęcia, nie był jedynym który robił zdjęcia,większość fotek była dziełem Darka czy Zarnocha, ale wiesz o tym tyle co o Emilcinie.  Piszesz, że dyskutujesz o tekstach, które znasz ,ale ekipy Bzowskiego nie znałeś a określasz ich mianem oszustów to jest wiedza to kpina nie wiedza ? Najlepiej komuś zarzucić jak nie żyje kłamstwo.  Nie masz pojęcia o tym co i jak robiła grupa Bzowskiego, nie masz pojęcia o Emilcinie a jedynie o książce RB to twoja wiedza ?
Ostatnio zmieniony pn lis 25, 2013 12:40 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: Andrzej 58 »

"Ucieka od dyskusji"- Van jak dyskutować z kimś ,kto nie posiada ELEMENTARNEJ WIEDZY Z ZAKRESU SZÓSTEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ...O Emilcinie jest już obszerny temat na forum.Zanim zaczniesz analizować każdy przecinek w wypowiedziach innych ,może byś poczytał .Element emilciński pojawia się w wielu tematach..Chłopaki mają rację ,wywody BR są wyssane z palca i pisane są w celu odwrócenia uwagi od zasadniczego wątku związanego z nolami.
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: van »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="109718" data-time="1385382006">Bajeczki Van. Poszukaj wśród tysięcy przypadków :) I na pewno znajdziesz.</blockquote>Ja mam znajdować? Czyli ty ich nie masz? Nie umiesz udowodnić swojego stanowiska. Nie masz żadnych dowodów? To się nie wypowiadaj!  A gdzie odpowiedź na resztę moich argumentów?Ach jest:<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="109718" data-time="1385382006">To, co piszesz to takie popłuczyny dostosowane do hipotezy Rdułtowskiego, a sam się w tym motasz jak dziecko we mgle. Dorośnij i naucz się oceniać fakty, albo po prostu patrz na to całościowo. </blockquote>Ogólniki, zero argumentów. Nawet cienia odniesienia do tego co napisałem. PIszesz o hipotezie Rdułtowskiego którą znasz tylko z moich relacji. Skąd wiesz że to popłuczyny skoro nie znasz oryginału? <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="109718" data-time="1385382006">Jeśli mówisz, że Emilcin został uklepany przez Blanie, to się mylisz.</blockquote>Jak sie mylę to proszę o jakieś dowody na to. Nie masz dowodów? To się nie odzywaj! Czy ja mam dowody? Nagrania Blani, których stenogramy publikuje Rdułtowski, z kórych wynika, że Blania za wszelka cenę (także za cenę badawczej rzetelności) chciał udowodnić Emilcin. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="109718" data-time="1385382006">VAN, TY NIE CZYTAŁEŚ NIC O EMILCINIE, NIC O TYM NIE WIESZ, co jasno wynika z twojej niewiedzy o stanowisku Blani-Bolnara i innych badaczach!!! To trzeba podkreślić.</blockquote>Ja nie czytałem? A z czego to wnosisz? Jakiś argument? Bo w zawarte tam konkluzje nie wierzę, to znaczy że ich nie znam? Nie wierzę bo w przeciwieństwie do Ciebie poznałem tajniki ich powstania.  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="109718" data-time="1385382006">Kupiłeś książkę Rdułtowskiego i zaakceptowałeś jego wersję jako jedyną zgodną... Jakbyś trochę poczytał, to byś wiedział ile było teorii od samego początku i dlaczego większość z nich nie miała pokrycia!!! </blockquote>Nie miały pokrycia bo ludzie ufali w rzetelość badań Blani. Badania nie były rzetelne i to udowadnia książka Rdułtowskiego. NIe czytałeś, to dalej wierzysz Blani. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="109718" data-time="1385382006">Te trumny to już jakiś totalny wymysł. Wyjdź się przewietrz albo przestań czytać spiskowe książki... </blockquote>Nie ja tu temat trumien wywołałem. To jedyny punkt zaczepienia, że Emilcińskie UFO ma precedens w innych obserwacjach. Oczywiście że nie ma! Wawrzonek mógł cały Emilcin sam wymyslić bez jakiejś specjalnej wiedzy ufologicznej. Ale ty wierzysz, że jest inaczej, tylko argumentów na to nie masz i każesz mi je samemu sobie znaleźć. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="109718" data-time="1385382006">Blania nic o trumnach nie pisze. Wolski am przyznaje, że w folklor nie wierzył. A teraz to se hipotezy sam urabiasz, myśląc, że ten mógł tego zahipnotyzować, żeby go oszukać, a tamten dał się oszukać, i oszukał wszystkich.</blockquote>To jest sposób argumentowania? Dlazego uważasz że nie mam racji? Jakieś argmenty czy razem z Andrzejem uważasz, że sam mam sobie ich poszukać. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="109718" data-time="1385382006">Koleś, to nie jest moda na sukces i nie przypadek znany od wczoraj, i nie tylko Blani. </blockquote>A kto jeszcze go badał poza Blanią? Bzowski wahadełkiem?  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="109718" data-time="1385382006">I nie mów, ze to przypadek, że ciągle rozdmuchujesz ten temat pod 10 razy, nie mając nic do powiedzenia.</blockquote>Ja rozdmuchuję? To Ty ciągle coś tu wypisujesz bez żadnej argumentacji, ja tylko odpowiadam. Zawsze merytorycznie. Zawsze podaje argumenty. Ty jednak nigdy się do nich nie odnoisz i nigdy nie piszesz na podstawie czego masz taki a nie inny osąd spraw.



<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="109726" data-time="1385382750">Ja bym radził przeczytać, co o Golinie i Przyrownicy piszą Rzepecki i Piechota w tej książce swojej. Tam też są wypowiedzi świadków, nie zapominajcie o tym.</blockquote>Golina jest mistyfikacją. Świadek się do tego przyznał. Rdułtowski ma to na piśmie. Co napisali Rzeoecki i Piechota skoro z nim nie gadali? <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="109726" data-time="1385382750">A Van całkiem niedawno gdzieś pisał, że nie interesuje się UFO i jest dyletantem, teraz pisze, ze od małego i ma wiedzę. </blockquote>PIsałem że się nie intersuję? Znajdź mi gdzie!  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="109726" data-time="1385382750">Jak Andrzej pisał, ciekawe jaki ma cel w promowaniu tej książki tak usilnie.</blockquote>Ciekawe jaki ty masz cel w atakowaniu książki której nie czytałeś!
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: azor »

Wiecie co van  mnie utwierdza w przekonaniu  promocji tej książki, bije pianę non sto to samo jak mantra, swoje argumenty tylko tym uzasadnia, że przeczytał ksiązkę RB pomimo, że sam nie zgadza się z Rdułtowskim więc o czym tu mowa o faktach czy fantazjowaniu i rozbijaniu tego na czynniki pierwsze, nawet nie wiedząc podstaw skąd Blania miał info o Emilcinie  -  no i ma najlepszą wiedzę o UFO z nas wszystkich - van geniuszu to po co Ci książką RB, skoro masz taką wiedzę od 5 roku ?
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: van »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="109723" data-time="1385382242">jesteś kłamcą sugerując, że Bzowski fałszował zdjęcia,</blockquote>Na forum dałem skan jego artykułu o sieci Wilka z jego fotką rozmazanych latarni ulicznych. Wyjasniłem szczegółowo jak sam robiłem takie zdjęcia i że przyapdkiem nie mozna takich zrobić. Jak chcesz mogę to przed sądem udowodnić. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="109723" data-time="1385382242">nie był jedynym który robił zdjęcia,większość fotek była dziełem Darka czy Zarnocha, ale wiesz o tym tyle co o Emilcinie.  </blockquote>To pokazuje wiarygodność Twojego świadka co do hipnotycznych zdolności Wawrzonka. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="109723" data-time="1385382242">Piszesz, że dyskutujesz o tekstach, które znasz ,ale ekipy Bzowskiego nie znałeś a określasz ich mianem oszustów to jest wiedza to kpina nie wiedza ? </blockquote>Opisałem szczegółowo jak musiały powstać takie fotki i że koniecznych jest kilka następujących po sobie procesów - przypadkowo nie do wykonania. Mogę świadczyć w sądzie. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="109723" data-time="1385382242">Najlepiej komuś zarzucić jak nie żyje kłamstwo.  Nie masz pojęcia o tym co i jak robiła grupa Bzowskiego, nie masz pojęcia o Emilcinie a jedynie o książce RB to twoja wiedza ?</blockquote>Mam pojęcie, bo widziałem ich fotki i sam takie robiłem. Wiem jak je robiłem i wiem, że inaczej nie da się takiego efektu uzyskać. Ty tych argumenów do swiadomości nie dopuszczasz. To też o czyms świadczy. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="109729" data-time="1385384425">Wiecie co van  mnie utwierdza w przekonaniu  promocji tej książki, bije pianę non sto to samo jak mantra, swoje argumenty tylko tym uzasadnia, że przeczytał ksiązkę RB pomimo, że sam nie zgadza się z Rdułtowskim więc o czym tu mowa o faktach czy fantazjowaniu i rozbijaniu tego na czynniki pierwsze, nawet nie wiedząc podstaw skąd Blania miał info o Emilcinie  -  no i ma najlepszą wiedzę o UFO z nas wszystkich - van geniuszu to po co Ci książką RB, skoro masz taką wiedzę od 5 roku ?</blockquote>Zobacz jak wyglądają moje i twoje posty:Moje: cytat z ciebie i argumentacja do fragmentu twojej wypowiedziTwoje: ogólne uwagi o mnie i o świecie - zero odniesienia do tego co napisałem, zero kontrargumentów, zero argumentacji w ogóle, personalne wycieczki.Kto tu bije pianę a kto dyskutuje???
Ostatnio zmieniony pn lis 25, 2013 1:10 pm przez van, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: azor »

Ale nie czepiaj się jednej fotki tylko całości, akurat w tym przypadku przyznam Ci rację, ale on mógł tego nie wiedzieć dziś mając cyfrę narobisz takich fotek i porównasz. Nawet Znicz Sawicki w książce, który przebija Cię wiedzą nie potrafił wielu z nich wyjaśnić zobacz - poczytaj to nie boli. 90 % zdjęć nigdy nie publikował więc jak mogłeś je widzieć ;)  A co mają wyzej wymienione osoby wspólnego z Wawrzonkiem chłopie - nie twórz kolejnych urojonych teorii i nie posługuj się kłamstwem jako argument. Wiesz sądy zostaw sobie na inne okazje bo stajesz się nieco śmieszny. Skoro robiłeś takie zdjęcia to poprosimy tutaj na forum udowodnij tutaj nam wszystkim, że nie tylko'' najlepszy z ciebie znawca od ufo'', ale i od zdjęć ;) Takie zdjęcia jak z grupy Bzowskiego jak wiesz a raczej nie, wykonywano nawet poza granicą m.in we Włoszech czy Hesdallen a nawet na Ałtaju, moje prywatne prace i moich znajomych z fotografią potwierdziły rezultaty Bzowskiego no, ale znając Ciebie w minutę wyciągniesz wyjaśnienie z rękawa. Ty nawet nie wiesz jak oni analizowali zdjęcia w tych trudnych czasach, jak określali błędy/wady od czegoś innego  - no, ale kilka osób z jego grupy to sami oszuści  wg. twojego toku rozumowania. Van nie ma sensu z Tobą dyskutować bo i tak nic nie zmieni twojego toku myślenia, gdzie z góry wszystko i wszystkich negujesz.
Ostatnio zmieniony pn lis 25, 2013 1:23 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: arek »

Van , przy końcu ksiązki B.R. masz rozdział : opinie ekspertów przeczytaj i jeszcze jedno  dziennikarze którzy byli w Emilicinie ,byli źli na Blanie, że im zabral Wolskiego w czasie wywiadu i powiedział cos takiego- idźcie zróbcie lepiej zdjęcia szczytów brzózek ,bo sa nadpalone . cytuje z pamieci bo ksiązke juz wypozyczyłem . I zabawne jest to ,że B.R. pomija tto zdanie , natomiast przez cały czas zamieszcza opinie milicjantów ,że nie było czemy robic tam zdjęć ,co jest zabawne bo jak później ustalił zadna ekipa dochodzeniowa tam nie pojechała ,A wybiórczą pamięc milicjantów kwituje zdaniem kto by pamietał szczegóły po 35 latach . Robi wiec to samo co Blania tylko , że w drugą stronę.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Zablokowany

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”