Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: van »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="109663" data-time="1385319506">Ale Rdułtowski też napisał ,że Blania dowiedział się o Emilicinie od Wawrzonka. Jest to dokładnie ustalone. </blockquote>Tak. Sprawdziłem i Rdułtowski pisze o tym i znalazłem też informacje o tym u Blani w "Zdarzeniu w Emilcinie". Nie wiem dlaczego ubzdurało mi się, że było inaczej. Przepraszam za wprowadzanie w błąd. Resztę moich tez podtrzymuję :)
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: van »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="109670" data-time="1385323516">O czym ta dyskusja.Jeszcze nie zauważyliście ,że po różnych forach trwa akcja promocyjna tego pseudo-badacza.</blockquote>Na podstawie czego twierdzisz, że Rdułtowski jest pseudo badaczem?
Awatar użytkownika
Triglav
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 21, 2013 11:59 pm

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: Triglav »

Van, Ty powinieneś brać jakieś pieniądze od Rdułtowskiego, a za zarobione tak góry mamony opłacić sobie uczestnictwo w zajęciach z logiki i choć minimalnie podszkolić się w filozfii*. Na dobre Ci to wyjdzie. Na tym skończe wycieczki ad personam, bo nie lubuje się nich (zauważ choćby Van, że mimo deprecjonwania wagi cegły którą się zachwycasz, nie obraziłem jej autora, w wręcz z politowaniem wyraziłem zrozumienie dla jego sytaucji).Nolens volens stajesz w kontrze... chyba tylko po to by w niej trwać.Głupot Mayer o eterycznych wampirach też nie czytałem, książki Ibisza jak wyglądac dobrze po 40 i "Seksi mamy" Cichopek toże - a wiem że to głupoty (lektura klku stron/recenzji/patrzenie przez pryzmat autora - zwyczajnemu człowiekowi da sporo w kwestii oceny, i nie zarzcaj mi ignorancji - bo bedziesz sie zwyczajnie mylił). A teraz możesz mnie cytować i prowokować.  *Po jaką cholere filozofii? A to się właśnie dowiesz jak choć pobieznie przelecisz ow temat. ...tutaj pisze jak się zdaje ten sam człowiek co wszędzie:http://niezaleznatelewizja.pl/forum/viewtopic.php?pid=19681%C2%A0 ...najzabawniejsze są te niby kulturalne, ale jednak zaczepki. Prowokacje raczej. Ech... szkoda czasu. ...
Ostatnio zmieniony ndz lis 24, 2013 9:17 pm przez Triglav, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: Andrzej 58 »

Wiesz van po czym poznaje się pseudo-badacza?- po tym jak mocno próbuje zrobić z siebie znawcę tematu i co o sobie mówi.Obejrzyj sobie ten filmik promocyjny.i porównaj z tym co mówił Wolski.BR zapomniał się i walnął babola.Stwierdził ,że przypadkiem emilcińskim interesuje się od 1978 roku.Zdolna bestia.Ja w tym roku miałem dwadzieścia lat i pamiętam relacje prasowe omawiające ten przypadek.Większość była w formie ośmieszającej.Pan Rdułtowski w tym czasie miał pięć lat .Podejrzewam ,że jeszcze czytać nie potrafił.Znam jego śledztwa dotyczące Riese.Jak Poczytać na forum związane z tym elementem ,to okaże się ,że BR nawet nie zbliżył się do istoty zagadnienia.Triglav ma rację.Tobie chodzi o przedłużanie tej bezsensownej promocji gniota mądrali.Obejrzyjcie sobie tego znawcę i demaskatora.http://www.youtube.com/watch?v=Ll2Yqxg5cz4
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: charlie2tango »

A  propos samego pojazdu z Emilcina - jestem na 100 procent pewien, że w internecie krążyła relacja (czy może raczej jej późniejszy zapis) z lat 30 tych XX wieku, z Kresów Wschodnich, mówiąca o obiektach przypominających "trumny ze świecami w rogach", które zdaniem miejscowych miały się pojawiać przed ważnymi wydarzeniami, szczególnie wojnami. Niestety nie mam jej nigdzie zapisanej, ale pamiętam że wyróżniał ją bardzo ciekawy, ładny język.
Ostatnio zmieniony ndz lis 24, 2013 9:30 pm przez charlie2tango, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="109684" data-time="1385328665">Wydaje mi się, że Andrzej trafił w sedno pisząc o przeciaganiu na siłe dyskusji, akcji promocyjnej i odbijaniu się kontrargumentów jak od ściany.</blockquote>Akcja promocyjna niewątpliwie ma miejsce - na wp.pl pojawiło się kilka sztucznych wpisów pod artykułem nt. tej książki. Heh, gdyby nie one to pewnie miałbym ją już w domu. Mam książkę Rdułtowskiego "Z archiwum tajnych technologii lotniczych" - całkiem przyzwoita pozycja, choć może pod względem graficznym nie powala na kolana.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: Rysiek23 »

Z samego tego "trailera" wynika, że pan Bartosz przystąpił do pracy nad książką mając na uwadze z góry założoną tezę podsuniętą przez Adama Chrzanowskiego :)
Ostatnio zmieniony ndz lis 24, 2013 9:37 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: azor »

Ryśku faktycznie masz rację  to jest fakt co powiedział Adam Chrzanowski. Czy o tym wspomina autor w książce ? Zapewne nie ? Andrzeju masz rację w tym co piszesz o ''akcji promocyjnej'' a ja dla przypomnienia zacytuję pierwszy post vana, który w zasadzie zaczyna i kończy dyskusję o Emilcinie i wymyślnych teoriach. ''Autor, wbrew temu, co stwierdza na kartach książki, nie udowadnia ostatecznie, że incydent emilciński był wynikiem hipnozy. Podaje wiele poszlak wskazujących na taki rodowód całego wydarzenia i choć hipoteza taka wydaje się faktycznie najbardziej logiczna, są to tylko poszlaki, a nie rozstrzygające dowody. Trudno jednak oczekiwać dziś takich dowodów (np. czyjegoś przyznania się do przygotowania wszystkiego) a Rdułtowski i tak posuną się dalej, niż w najśmielszych snach można było przypuszczać.''
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: Arek 1973 »

. <blockquote class="ipsBlockquote">Triglav, dnia 23 List 2013 - 21:09, napisał:[ external image ]<blockquote data-author="Triglav" data-cid="109616" data-time="1385237387">Arek 1973: uważasz ze poza Ziemią nie ma studentów? Przeczytałeś ten akapit ze zrozumieniem?</blockquote>Wow. Arek 1973 - pokaż dowód, że poza Ziemią nie ma studentów, albo zamilknij na wieki :)</blockquote>Wolę zamilknąć :D  :Oh:Byłbym w stanie prędzej uwierzyć że to para ziemskich studentów zrobiła sobie ładny makijaż, ubrała jakieś dziwne stroje od płetwonurka  i wybrała się w te miejsce żeby nabijać się z ludzi - oj taki żakowski kawał,,,,,,ale jak napisałem dalej z obiektem UFO byłby poważny problem.Ale że byli to pozaziemscy studenci  którzy przylecieli  żeby robić sobie jaja :kekeke: huh.....powiem że to niemożliwe  ponieważ Kosmiczne Prawo zabrania studentom  sterowania  statkami-UFO o masie powyżej jednej tony :kekeke: .Sorry za offtopa ale nie mogłem się powstrzymać
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Emilcin wyjaśniony? Nowa książka Bartosza Rdułtowskiego

Post autor: van »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="109689" data-time="1385330068">Ryśku faktycznie masz rację  to jest fakt co powiedział Adam Chrzanowski. Czy o tym wspomina autor w książce ? Zapewne nie ? </blockquote>Azor, Ty chyba masz jakiś osobisty konflikt z Rdułtowskim, bo z ewidentnie złą wolą interpretujesz każdy fakt na jego temat. Tak, w książce kilkukrotnie wspominany jest Adam Chrzanowski, jako osoba, która podpowiedziała autorowi hipotezę związków Emilcina ze służbami specjalnymi i jako osoba, z którą Rdułtowski konsultował swoje śledztwo na ten temat. Nie wiem dlaczego założyłeś, że tak "zapewne" nie jest. Poprostu za wszelką cenę próbujesz udowodnić, że Rdułtowski jest osobą nierzetelą.<div> </div><blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="109689" data-time="1385330068">(...) dla przypomnienia zacytuję pierwszy post vana, który w zasadzie zaczyna i kończy dyskusję o Emilcinie i wymyślnych teoriach.</blockquote>Skoro kończy to dlaczego ją ciągniesz?Dlaczego, choć pamiętasz co napisałem i widzisz, że nie są o słowa pochopne, czy przesadzające o czymkolwiek, atakujesz mnie i mój sposób relacjonowania całej sprawy?Powtórze to raz jeszcze: Rdułtowski nie udowodnił, że Emilcin był wynikiem hipnozy, ale Blania nie udowodnił, że było to realne wydarzenie. Czy warto spierać się o to co tam naprawdę zaszło? Warto, ale chyba nie z Tobą, Czakrawartinem, Andzrejem58, Triglavem i innymi, którzy książki nie czytali a sa pierwsi do dyskusji o niej.
Zablokowany

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”