Z kim krzyżowali się ludzie?

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Z kim krzyżowali się ludzie?

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ] Wyniki badań zaprezentowane na spotkaniu Royal Society wskazują, że populacja Ziemi jest wynikiem krzyżowania się Homo sapiens z neandertalczykami, denisowianami, a nawet niezidentyfikowanym dotąd podgatunkiem, który żył w Azji przed kilkudziesięcioma tysiącami lat. Czy zrewolucjonizuje to wiedzę o początkach człowieka? WIĘCEJ
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Z kim krzyżowali się ludzie?

Post autor: Arek 1973 »

Właśnie dzisiaj o tym czytałem, podobno takie podobne domieszki znaleziono też  podczas badań tkanki domniemanych yeti
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Z kim krzyżowali się ludzie?

Post autor: robrep »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="RysiekINFRA" data-cid="109515" data-time="1385058890">[ external image ] Wyniki badań zaprezentowane na spotkaniu Royal Society wskazują, że populacja Ziemi jest wynikiem krzyżowania się Homo sapiens z neandertalczykami, denisowianami, a nawet niezidentyfikowanym dotąd podgatunkiem, który żył w Azji przed kilkudziesięcioma tysiącami lat. Czy zrewolucjonizuje to wiedzę o początkach człowieka? WIĘCEJ</blockquote>Coś tutaj jest nie tak. Gdyby krzyżowali się to by był 1 gatunek, bo geny szybko zmieszały by się, więc nie było by szansy na samodzielną ewolucję kilku gatunków. Chyba że ewolucja odbywała by się w zamkniętych środowiskach i dopiero potem doszło by do mieszania się gatunków. Ale czy ewolucja mogłaby trwać tysiące lat bez migracji? Na kontynencie australijskim tak, ale czy na innych też. W każdym bądź razie teoria o ewolucji i migracji homo sapiens do poprawki.
YellowPanties
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 02, 2014 1:32 pm

Re: Z kim krzyżowali się ludzie?

Post autor: YellowPanties »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="109591" data-time="1385204974">Ale czy ewolucja mogłaby trwać tysiące lat bez migracji? Na kontynencie australijskim tak, ale czy na innych też.</blockquote>W przytoczonym artykule pisze, że rdzenna ludność australijskiej ziemi Aborygeni, posiadają "4% DNA zbieżnego z denisowanami". Więc jakimś "sposobem" na tym kontynencie otoczonym oceanami, musiało również zaistnieć coś na kształt migracji, bo jak inaczej wytłumaczyć tą zbieżność w genach? Robrep wspomina również o "ewolucja bez migracji" - myślę, że taki casus jest jak najbardziej realny i nic w tym niezwykłego, gatunki chroniły swoje środowisko do czasu, aż ewolucja rozpoczęła długi proces "uczłowieczania" człekokształtnych i to w tym okresie doszło to mieszania się gatunków :)
YellowPanties
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 02, 2014 1:32 pm

Re: Z kim krzyżowali się ludzie?

Post autor: YellowPanties »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="118720" data-time="1417761225">Nie pomyślałeś, że Australia była połączona mostem lądowym z Azją tak samo jak Ameryka Pn?</blockquote>Nie, nie pomyślałem o tym, ja o tym po prostu bezwarunkowo wiem :D Moja wypowiedź była małą aluzją do Robrep który najwyraźniej pominął fakt, iż rdzenni mieszkańcy Australii mają większą różnorodność genetyczną niż mu się wydaje. Oprócz domieszki genów Denisowian, 1/10 Aborygenów posiada domieszkę genów z Indii, a jak dodamy do tego fakt, że pewien lud (nie pamiętam nazwy) z Filipin posiada domieszkę genów Aborygenów, to już powinno dać obraz jak proces wspomnianej migracji był duży :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”