Dziwny obiekt w miejscowości pod Poznaniem.

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Mortar
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 26, 2013 11:05 pm
Kontakt:

Dziwny obiekt w miejscowości pod Poznaniem.

Post autor: Mortar »

Promnice koło Poznania, godzina 4:15, 23 listopada, widziałem na niebie taki o to obiekt.Był on jakby w połowie zakryty przez chmury, wystawał jakby tylko róg, barwa obiektu zaskakująco wpasowywała się w stojące chmury (nie przesuwały się). Zaznaczam, że wbrew większości przeczytanych przeze mnie obserwacji w internecie, nie było żadnych świateł, jedynie białoszary obiekt, bardzo wyraźne były w nim narysowane przeze mnie na kartce owe czarne punkty.A także były na nim bardzo wyraźne jakby ... rury? Co z resztą też jest widoczne na obrazku.Obiekt obserwowałem przez łącznie 3 minuty, potem zaczął się jakby rozmywać  (nie przesłoniły go chmury - nie wiem jak to określić ale obiekt stawał się jakby sam z siebie chmurą?) Nic nie nagrałem itd. Dlaczego? Ponieważ posiadam telefon który ma aparat VGA ledwie 1.3mpx, a może i mniej ,a  na dodatek jak wskazuje podany przeze mnie czas obserwacji - było ciemno.Jest to moja pierwsza w życiu aż tak wyraźna obserwacja i nie za bardzo wiem co to tym myśleć. Jakieś pomysły co to mogło być? Zaznaczam, ze jestem rannym ptaszkiem który od zawsze śpi po 6 godzin dziennie i od razu z rana czuje się świetnie, więc jakiekolwiek zwidy odpadają.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt lis 26, 2013 11:21 pm przez Mortar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dodecahedron
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 7:40 pm

Re: Dziwny obiekt w miejscowości pod Poznaniem.

Post autor: Dodecahedron »

mogłeś się bardziej postarać co do szkicu :I
"Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy."(PSALM 23)
Mortar
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 26, 2013 11:05 pm
Kontakt:

Re: Dziwny obiekt w miejscowości pod Poznaniem.

Post autor: Mortar »

Nie jestem grafikiem.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Dziwny obiekt w miejscowości pod Poznaniem.

Post autor: arek »

Fajnie ,że zamieściłeś tą obserwację, może ktoś widział to samo i znajdzie tu jej potwierdzenie. Jak na razie jest to tylko pojedyńcze zgłoszenie, więc pewnie nie spodziewaj się wyjaśnienia lub czegoś więcej. (wywiady ,autografy ;) )
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Dziwny obiekt w miejscowości pod Poznaniem.

Post autor: charlie2tango »

Czyżby znowu deltoid?
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Mortar
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 26, 2013 11:05 pm
Kontakt:

Re: Dziwny obiekt w miejscowości pod Poznaniem.

Post autor: Mortar »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="charlie2tango" data-cid="109891" data-time="1385541188">Czyżby znowu deltoid?</blockquote>O co chodzi z deltoidem? Google daje mi tylko wyniki na temat figur.
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Dziwny obiekt w miejscowości pod Poznaniem.

Post autor: Lilith »

może to coś wojskowego w końcu blisko poligon ...od, której strony obserwowałeś obiekt ...nie podważam twojej obserwacji tak sobie gdybam :)
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Dziwny obiekt w miejscowości pod Poznaniem.

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Mortar" data-cid="109892" data-time="1385544250">O co chodzi z deltoidem? Google daje mi tylko wyniki na temat figur.</blockquote>Sorry za niedomówienie - od pewnego czasu (jak sądzę od lat 80tych, ale mogę się mylić) pojawiają się informacje o latających obiektach o trójkątnej podstawie. Mi ten narysowany fragment obiektu kojarzy się właśnie z takim typowym trójkątem, ale nie chcę niczego sugerować. Jeśli to jest widok "od dołu", obiektu który się nie poruszał, to raczej to nie jest wojskowy samolot, przynajmniej jeśli chodzi o ujawnione konstrukcje. Wychodzi że mamy kolejną obserwację w pobliżu jednostki wojskowej ...
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Dziwny obiekt w miejscowości pod Poznaniem.

Post autor: robrep »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="109886" data-time="1385538309">Fajnie ,że zamieściłeś tą obserwację, może ktoś widział to samo i znajdzie tu jej potwierdzenie. Jak na razie jest to tylko pojedyńcze zgłoszenie, więc pewnie nie spodziewaj się wyjaśnienia lub czegoś więcej. (wywiady ,autografy ;) )</blockquote>A co z wycieczkami do zakładów pracy?Było ciemno, nie było świateł na obiekcie, był w środku chmur. To raczej wygląda na iluzję w chmurach.
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Dziwny obiekt w miejscowości pod Poznaniem.

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="109915" data-time="1385581431">A co z wycieczkami do zakładów pracy?Było ciemno, nie było świateł na obiekcie, był w środku chmur. To raczej wygląda na iluzję w chmurach.</blockquote> Odbicie obiektu przemysłowego w chmurach? Albo jakiś rodzaj dymu? Naprawdę ciekawa opcja :)
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”