„Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

„Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ] Latem 1963 r. w Leśnicy - dzielnicy Wrocławia, grupka dzieci była świadkiem dziwnego wydarzenia. Pani Anna Sobczak, która zdecydowała się o tym opowiedzieć twierdzi, że z kilkoma rówieśnikami ujrzała istotę ubraną w szeleszczący metaliczny kombinezon i „hełm-bańkę”. Kobieta przypomina sobie, że postać stała na tle jaskrawego światła i jakby „przyciągała” ich do siebie. Towarzyszył temu uniemożliwiający ruchy paraliż oraz tzw. „czynnik Oz”… PEŁNY OPIS ORAZ RELACJA AUDIO W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: azor »

Bardzo ciekawa historia, z tą postacią, a pamiętacie sprawę z końca lat 70 też z Wrocławia o ''wlocie'' pewnej istoty przez otwarte okno - sprawę badała wówczas grupa wrocławskich ufologów, po tym spotkaniu była przypalona firanka i podłoga ? Niestety w UFO nad Polską nie ma wzmianki, są natomiast dwa inne zdarzenia z Wrocławia z 1979 roku jedno też dotyczy parku ? Być może Damian Trela dotrze do bezpośredniego miejsca zdarzenia ?
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: Newsman »

To z tym "wlotem" istoty przez okno jest ciekawe, choć nigdy nie trafiłem na jakiś dłuższy materiał w tej sprawie. Masz coś o tym może? Pamiętam, że gdzieś widziałem zdjęcia tej podłogi (bodajże płytek). Zdarzenie z Parku Zachodniego też ogranicza się do wzmianki. Co ciekawe, my również mamy stamtąd zgłoszoną obserwację dwóch dysków... Nie dopisałem tam tej hipotezy, bo oczywiście nie sposób tego wyjaśnić, ale czy może istnieć pewien "związek" między tą obserwacją a szeregiem zdarzeń takich jak choćby Lourdes, gdzie również pojawiały się w otoczce jasności dziwne istoty? Czy był to realny kontakt, czy też raczej rodzaj mirażu-hologramu?
Ostatnio zmieniony ndz gru 01, 2013 11:32 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: azor »

Jedyną informację o tym znalazłem po otrzymaniu od Pająka paczki z monografiami około 1998 roku, tam był opis i zdjęcie tych płytek. Badali to z Wroclawskiego klubu badań i popularyzacji UFO kierował tym I. Huryj ten, który kila lat temu obnażył w UFO słynne nitki Pana Staszka w Wylatowie.  Zastanawiam się o tym co powiedziała świadek w kontekście tego tragicznego wypadku ? Macie może mapkę z google jak przebiegają te ulice i gdzie był ów wypadek ?
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: charlie2tango »

Gdyby na siłę szukać konwencjonalnego wyjaśnienia, to być może byłby nim pilot U2 - zdjęcie na podlinkowanej stronie http://airwingmedia.com/photos/2012/u-2-pilots-looking-very-bad-ass/http://airwingmedia.com/photos/2012/u-2-pilots-looking-very-bad-ass/ lub astronauci, tylko co oni by mieli robić we Wrocławiu? Ta karbowana rura mogła by wskazywać na strój płetwonurka - jak na stronie niżej http://www.plus-minus.net.pl/6_PDPD/Szkolenie/SzkPletwonurk6PDPD.html tylko z kolei co on miałby robić w kanale? We Wrocławiu wprawdzie działała w tym czasie Wyższa Szkoła Oficerska Inżynierii Wojskowej, siłą rzeczy mająca na stanie sprzęt pływający i nurkowy - link do zdjęc muzeum poniżej http://www.militarni.pl/?lang=1&cat=98&galeria=117 przy czym jednak położona jest dość daleko od "miejsca akcji", a obecność ewentualnego podchorążego-dowcipnisia nie tłumaczy efektu Oz. Zastanawia mnie natomiast ten czarny worek, którym okryte było ciało motocyklisty, czy wtedy używano takiego sprzętu?
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: Katarzyna_1 »

Szkoda, że ta Pani nie podała do którego parku z dzieciakami wchodziła. W Leśnicy jest park Leśnicki, Złotański. Można obejrzeć zdjęcia. Natomiast nie ma zdjęć dużego kompleksu leśnego przy ul. Trzmielowickiej.Dla mnie ciekawym wątkiem w relacji jest sprawa klatki na małpy, w której bawiły się dzieci, bo raczej ZOO tam nigdy nie było.Goglując po zabytkach Wrocławia trafiłam na mały tunelik mostek. Pewnie ten tunel pod ulicą "kasztanową" podobnie wyglądał.http://www.panoramio.com/photo/34503711
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="110121" data-time="1385919231"> Dla mnie ciekawym wątkiem w relacji jest sprawa klatki na małpy, w której bawiły się dzieci, bo raczej ZOO tam nigdy nie było.</blockquote>Może to była pozostałość po oblężeniu Wrocławia? Wtedy część okazów próbowano rozmieścić w okolicy miasta.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: Newsman »

To był Park Leśniowicki, nie od strony ul. Średzkiej, ale jak twierdzi pani Anna, po przeciwnej stronie, gdzie znajdowało się drugie wejście. Co ciekawe, niedaleko jest ul. Kosmonautów :)
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: Katarzyna_1 »

Może w odpowiedmim czasie tunel przez przypadek stał się pewnego rodzaju "chronowizorem" i wyświetlał hologramy z innego miejsca, gdzie prowadzono jakieś eksperymenty i ćwiczenia.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”