„Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: Andrzej 58 »

Kolejny forumowicz ,który zaczyna od pisania a nie czytania.I tłumacz każdemu z osobna o co chodzi.Wyobraźnia mnie nie poniosła.Całkiem mocno trzymam się ziemi.Kilka postów z ponad tysiąca ,które tu napisałem dotyczą dziwnych zdarzeń ,które przeżyłem właśnie w Leśnicy.W skrócie - Sztuczne indukowane sny .Pismo automatyczne.To wszystko o rzut beretem od tej rury.Historia obu miejscowości jest  podobna.Były to ośrodki przeciwników religijnych głównego nurtu .Są też legendy.O duchu Horacego von Fomo.To zamek w Leśnicy i kara za rozstrzelanie chłopów ,którzy nie chcieli zmiany swojej wiary (protestanckiej) na katolicyzm.Jest też opisana przeze mnie historia ,którą zatytułowałem- sen o stokrotce i fotografie.Ostatnio pokazały się w sieci nowe materiały z tym związane.Sen nabrał ciała.To nie rojenia umysłu we śnie ,to rejestracja prawdziwych zdarzeń.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="przemek79" data-cid="110145" data-time="1386008010">Co to za wojna , co to za ludzie ... no i przedewszystkim co to za środki do manipulacji umysłem ? Nie sądzisz że za mocno wyoraźnia Cię poniosła ?</blockquote>Ja dlatego poświeciłam na razie godzinę czasu aby dowiedzieć się coś więcej o ruchu husyckim. Na razie przeczytałam kroniki z początku XV wieku odnośnie tego odłamu religijnego. Bardzo ciekawe polecam. Okazuje się, ze husyci w owym czasie  wygrywali wszystkie prowadzone z nimi wojny. Nawet w jakiejś mierze przyczynili się do naszego zwycięstwa w bitwie pod Grunwaldem. Niesamowite, bo nawet najdoskonalsza logistyka wojenna nie da rady pokonać niewielkiej armii,  wojsk przeciwnika z kilkakrotnie większą armią żołnierzy. Krzyżowcy zwykle w popłochu uciekali przed husytami. Dlaczego? skoro mieli tak wielką przewagę liczebną? Może właśnie jakąś "psychologiczną" technikę opanowali, o której nie mamy pojęcia?  :) Biore się za dalsze czytanie, bo ciekawe.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: Katarzyna_1 »

"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: Andrzej 58 »

Uzupełnię wpis Kasi.Poczytajcie sobie Księgę Gedeona(w biblii).Też jest o małym oddziale ,który wystraszył dużo większe siły przeciwnika.Prawo Gedeona opiera się na strachu.
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: charlie2tango »

I co zyskali owi Husyci strasząc dzieci za pomocą generatora snów, ukrytego w Wieży Ciśnień?
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: Andrzej 58 »

Słyszałeś kiedyś Tango o elektromagnetycznych metodach manipulacji mózgu?.Czy zakładasz ,że nolarze latą nad ziemią od 1947 roku?.Jak to się dzieje ,że ludzie dziś jak i tysiące lat temu widzieli duchy ,i inne nieistniejące stwory.Skąd wzięły się zjawiska przebywania poza ciałem itp.Zakładasz ,że to rzeczywiście ma miejsce?Czy nie dziwne jest ,że do Leśnicy w latach siedemdziesiątych został przeniesiony pułk łączności,który co dzień emitował ogromne ilości fal elektromagnetycznych.Teren Zamku w Leśnicy wraz z parkiem to siedziba min Husytów .>czy wiesz ,że Albigensi ,Templariusze ,Waldensi mieli swoich likwidatorów.Właśnie Cystersów.Na Śląsku byli to Cystersi z Lubiąża.Czy wiesz ,że Saitendorfie(moim pueblo )Cystersi zbudowali ośrodek otoczony wysokim murem.Ruiny widoczne są do dziś..Na zdjęciu wykonanym przez tego fotografa widać ten teren i jest tam widoczny Nol.Ludzie ,którzy tam mieszkali widzieli nad tym terenem nola w latach osiemdziesiątych.Czegoś szukał nad tą niepozorną łączką.Jak myślisz czy dzieci w tej rurze zmyślały?Podobnych przypadków sparaliżowania znanych jest sporo.Czy to nie wiąże się z relacjami z brakującym czasem?Nole ,religia ,pewne tereny ,historia łączą się ze sobą.Trzeba tylko trochę ruszyć mózgiem a ,to śmieszne może takie wcale nie być absurdalne.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: Arek 1973 »

Nie wiem czy coś przeoczyłem  o pogodzie w ten letni dzień, albo  pani już nie pamiętała? ( nie dziwiłbym się) Ale mogło by być tak że był to słoneczny dzień, dzieci  z jednej strony rury w cieniu, w rurze też wiele światła nie ma bo i jak,,,, a jak się rura kończy na drugiej stronie drogi to była w pełnym oświetleniu promieni słonecznych ( plus srebrny kolor skafandra)  i właśnie te czynniki razem sprawiły wrażenie że tak jak ta pani mówi: <blockquote class="ipsBlockquote">stała na tle jaskrawego światła</blockquote>
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: charlie2tango »

do Andrzej 58 No dobrze, pytam więc raz jeszcze co zyskali Husyci działając w taki a nie inny sposób w przypadku wskazanym w pierwszym poście? Jeśli chodzi zaś o zmyślanie dzieci - myślę że ta historia jest ubarwiona w jednym szczególe, tzn. nie wydaje mi się żeby w latach 60tych stosowano do okrywania zwłok czarne worki, raczej stawiałbym na koc, lub bardziej prawdopodobne prześcieradło. Może ktoś coś wie na ten temat?



<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="110154" data-time="1386017160">Nole ,religia ,pewne tereny ,historia łączą się ze sobą.Trzeba tylko trochę ruszyć mózgiem a ,to śmieszne może takie wcale nie być absurdalne.</blockquote>Ależ ja wcale nie zarzucam niczemu i nikomu absurdalności, mam jakąś tam świadomość wiązania noli z okultyzmem. Przy czym to powiązanie jak dla mnie wygląda jak odmiana kultu cargo, nic więcej.
Ostatnio zmieniony pn gru 02, 2013 8:58 pm przez charlie2tango, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: Andrzej 58 »

Tango - Husyci w dwudziestym wieku.?Husyci związani byli z tym terenem w pewnym okresie.Podobnie jak Henryk I Brodaty.To on nie dopuścił do przejęcia tego terenu przez Cystersów.Ten sam Brodaty szefował w Saitendorfie.Tak się porobiło ,że w tych miejscach działy się różne ciekawe rzeczy w Historii.Wspomnę tylko zakon czerwonej gwiazdy.W czasach współczesnych jak widać też działy się tam ciekawe rzeczy.Sprawy sięgają daleko w przeszłość.Tak się składa ,że Celtowie mieli obsesję z pewnym terenem.Uważali go za miejsce ,które połączy ich z kosmosem.Wiesz ,że topografia odpowiada właśnie Saitendorfowi.Ta historia ma swój początek z wierzeniami prasłowian i powiązana jest z "górą horyzontu"Ślężą.Z drugiej strony jest "czarna woda" ,która jest starą nazwą leśnej rzeki.Ta płynie przez Leśnicę.Narazie trzeba sprawdzić ,czy przepustowa rura przy skrzyżowaniu Cieplickiej i Iwonicza to ta rura dzieci.Jakie znaczenie ma kolor worka i czy to był worek?Podejrzewasz ,że ofiarę wypadku zabrali ufici :D
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: „Obcy kosmonauta” - przypadek z Leśnicy (1963)

Post autor: Katarzyna_1 »

Kosmici w Leśnicy<div>Dodano 25 maja 2013 w kategorii  Film i Teatr, Komiks, Recenzje/Wywiady, Taniec, Warsztaty</div>Do czego doszedł po trupach Andrzej Ziemiański, ile pokoi hotelowych zdemolował Jakub Ćwiek, jak odróżnić Lordów Ciemności od Rebeliantów, skąd biorą się komiksy czy jakie zaklęcia są najlepsze dla dzieci? Trwają IX Dni Fantastyki. Leśnicki park, zamkowe tarasy i korytarze znów zapełniły się postaciami „nie z tej Ziemi”, „nie z tej epoki” i „nie z tej struktury świadomości”. Lordowie Ciemności, wróżki, średniowieczni rycerze, skąpo ubrane postacie z mangi i animy i tłumy dzieci z pomalowanymi twarzami z ogromnymi mieczami świetlnymi. Tak wyglądał pierwszy dzień IX Dni Fantastyki. Nie tylko jednak dla wizualnych wrażeń warto przyjechać do Leśnicy we Wrocławiu. Na jednym z największych konwentów fantastyki w Polsce można spotkać plejadę pisarzy SF, fantasy i horroru, a także twórców komiksów. W sobotę zamkową aulę po brzegi zapełniły spotkania autorskie z najbardziej znanymi twórcami literatury fantastycznej. Mark Hodder, brytyjski pisarz opowiadał o drodze jaką przebył zanim stał się jednym z najbardziej znanych pisarzy gatunku na świeci. Zanim do tego doszło pracował jako twórca tekstów reklamowych dla BBC. - Mark Hodder, to bardzo wytrawny pisarz – mówi Magdalena Pioruńska, koordynatorka bloku literackiego na tegorocznych DFach. – Nie jest skandalistą, nie musi brylować, ponieważ broni się wysokim poziomem swojej literatury. Jest oczytanym, inteligentnym erudytą. Prowadzenie spotkania z taką osobą to niesamowita przyjemność. Również prywatne rozmowy dostarczają po prostu ogromnej wiedzy – na bardzo wiele tematów – od historii po nauki ścisłe. taka tam ciekawostka.... :boring:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”