Wnioski z przekazywanych nam wiadomości o życiu po śmierci.

Zagadka doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE), tematy związane z nurtującą odwiecznie ludzi kwestią życia po życiu.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wnioski z przekazywanych nam wiadomości o życiu po śmierci.

Post autor: danut »

Ta scena z noszami uderzyła mnie niesamowicie. Niedługo po śmierci mojej mamy miałam sen widziałam szpital jakiego nie widziałam za życia, było w nim mnóstwo zieleni ,  kwiatów, wielkie palmy w doniczkach, a ściany budynku w boazerii. Widziałam takich samych"lekarzy" i swoją mamę na noszach jak w tym filmie, nagą obmywaną samą wodą. Nie pozwolili mi z nią porozmawiać, mówili o przenoszeniu do lepszego szpitala, a ja się bałam co oni z nią zrobią, dziwni wydali mi się oni sami( byłam nawet podejrzliwa) i te ich polowe nosze..Potem  pojawili się u mnie  przybysze w biało srebrzystych kombinezonach w innym śnie w tamtym czasie, kolejne puzzelki zaczynam składać, jednak dziwni lekarze w białych fartuchach pojawili się u mnie i dużo wcześniej, podczas snu z pamiętną operacją, jaka wydarzyła się w moim życiu ponad 20- lat po owym śnie. Widzę, widzę podobieństwa.
Ostatnio zmieniony sob gru 14, 2013 6:08 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Wnioski z przekazywanych nam wiadomości o życiu po śmierci.

Post autor: Zbyszek »

Raz bylem w takim szpitalu. Brus Moen opowiadal o pobycie w parku ( takie miejsce ratunkowe) . W czasie wspolnej medytacji na jakims kursie u niego, wyladaowalem na korytarzach takiego przybytku, ale nie inetresowali mnie wtedy zmarli i zwialem. Bylem w jakims gornym ciele niefizycznym , gdyz brak bylo ostrosci ksztaltow a tylko pregi swietliste.  OStro jest w dolnych wartwach wieloswiata. Pomimo tego wiedzialem co jest kto,. co robia i co sie dzieje. Ciekawe to latanie na sniaco, mozna odwiedzac wszystkie warstwy wieloswiata:))) Z tymi w ciemnicy, to straszny trik. Oni nie widza tych lekarzy , az nie zmienia swojego nastroju, no nastawienia. Trzeba troche sie nameczyc w czyscu, by otwarla sie percepcja gornych cial, nabrac luzu, popuscic sobie, ,- wtedy ciach i widza opiekunow  i mozna ich zabrac , tak jak na filmie:)))Wiecie co tutaj fajny trik kosmiczny sie zarysowal. Ci co snia i obesrwuja siebie samego, jakby siedzac w teatrze i widzac co sami robia, to postepowcy. Za zycia przypisuje sie im psychola a po smierci sa szefami.Wtasnie to tak leci. Mozna sie oddzlic od ciala astralnego ktore cos sobie robi a my w kolenych calach obserwujemy co sami robimy.  W ciemnicy nie potrafia ludzie wzbic sie na gorne cialo i siedza wlasnie w tym ciele co cos robi. Nie potrafia sie wzbic w uspionym umysle, w ten poziom, co obserwuje robiacy  podmiot, ,-- kiepska koncentracja, brak samorefleksji i takie przywary. Czlek siedzi w  ciemnicy, az rozumu nabierze i dystansu do siebie:))) Niby takie blachostki a potrafia zameczyc w czyscu na smierc.W sumie to juz sie wie od dawna, wszedzie o tym klepia ludzieZ tym zaslepieniem, to testowalismy na forach, dziwaiac sie strasznie iz takie jaja sa mozliwe. Spotykalismy sie w roznych calach i byly takie farabele, ze boki zrywac. Na filmie chyba przesadzil troche wsadzajac wszystkich do jednej ciemnicy z blotem, ale pewnie to dla udramatyzowania i uproszenia calej procedury budzenia po smierci.
Ostatnio zmieniony sob gru 14, 2013 8:29 pm przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wnioski z przekazywanych nam wiadomości o życiu po śmierci.

Post autor: danut »

Zbyszku, ale wygląd tego szpitala był taki jak ja opisuje, czy taki bezbarwny, wszystko białe bez zbędnych elementów jak w filmie?
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wnioski z przekazywanych nam wiadomości o życiu po śmierci.

Post autor: danut »

Zbyszku zwróciłes też uwagę na coś bardzo ważnego, co było również myślą przewodnią tego filmu : "Z tymi w ciemnicy, to straszny trik. Oni nie widza tych lekarzy , az nie zmienia swojego nastroju, no nastawienia. Trzeba troche sie nameczyc w czyscu, by otwarla sie percepcja gornych cial, nabrac luzu, popuscic sobie, ,- wtedy ciach i widza opiekunow  i mozna ich zabrac , tak jak na filmie:)))Wiecie co tutaj fajny trik kosmiczny sie zarysowal. Ci co snia i obesrwuja siebie samego, jakby siedzac w teatrze i widzac co sami robia, to postepowcy. Za zycia przypisuje sie im psychola a po smierci sa szefami." Czyż nie uwidacznia się w życiu taki model postępowania ludzi wobec ludzi. Każdy kto jest tym "postępowcem" odstępuje od ogółu, lecz jak ten ogół reaguje na niego i jak próbuje go zawrócić do swojego poziomu, aby czasami nie odleciał wyżej.. :kekeke: W filmie najbardziej raziło niezrozumienie jego własnej rodziny, idącej za pojmowaniem tłumu.. ha "masz zdolości to potrzeba je spienieżyć", a więc wtłoczenie rozwoju duchowego w materialistyczne podejście, czy nie w tym celu tworzą się i dzisiaj gabinety wróżek, jasnowidzów, ludzi podających się za madia, a tylko wyuczonych kilku sztuczek z tzw. wiedzy niby tajemnej?? To są ludzie, którzy będą się musieć jeszcze dużo namęczyć, aby ich duchowość dorosła do pojmowania i poszerzenia swojego postrzegania i pojmowania rzeczy. W filmie odpowiedzialni za sprawy duchowe, przewodnicy religijni, obwieszający się znajomością tych spraw, głoszący o życiu wiecznym i pośmiertnym reagują na człowieka oznajmujacego im, że spotkał się i rozmawiał z tamtą stroną, tak, że uznają go za opętanego przez diabła, narzucają mu kary, aby go zgnębić, noszenie ciężkiego kamienia na głowie podczas długiej procesji( Chico jako dziecku wtedy). Czy nie narzuca się tu reflesja...." No tak, to my jesteśmy tymi wielkimi i najbardziej oświeconymi, no i jak ktoś śmie przekazywać nam, że to on przez te dla nas zamkniete bramy się przedostał, on nie mógł, bo on jest od nas mniejszy??"  Niestety tak to wygląda, sama doświadczyłam i to tu w internecie tak niesprawiedliwej oceny, takiej reakcji, no bo nie mam gabinetu i tytułu "wróżka prawdę ci powie" ani nie jestem przedstwicielką zakonu.. :D Zbyszku jednak będziemy pisać co wiemy na ten temat, kto będzie chciał odczyta tę wiedzę poprawnie, kto nie, będzie rzucał bezpodstawnym osądem, jednak nic to, gdyż nic nie jestem tym, ani innym ludziom winna, abym musiała pochylać przed nimi głowę, lub uciekać przed ich( haha) wymiarem sprawiedliwości.. :Cool:
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Wnioski z przekazywanych nam wiadomości o życiu po śmierci.

Post autor: Zbyszek »

Elo DAnut nie stresuj sie czyichs osadem, ludzie kracza sami z siebie. Taka ich robota. Wazne by wykryc cos nowego i do przodu.  Jak sie wychodzi z tej ciemnicy mnie interesowalo najbardziej.A dla zaintresowanych. Ciemnica, to na wymienionym przez DAnut filmie, takie miejsce, w ktore grzesznicy wpadaja i sie mecza z samym soba, az im pod deklem przejasnieje. Wtedy chyc i leca do parku, szpitala , w kolejne miejsce, gdzie dochadza do siebie, by potem skokiem do swietlistego nieba. Jak dla mnie to nie ma kary po sierci, ale jest dotkliwy brak nagrody. Niby to samo, ale troche optymistyczniej, z nadzieja dla kazdego:)) Samo budzenie z ciemnicy, to ciekawy proces, pisza o tym ludzie juz od dawna na ziemi. To to przechodzenie w 4, 5 wymiary uymslu. Cos jak kabala, pomieszana ze swiadomoscia zjawisk psychoanalizy. Dojrzewanie umyslowe czlowieka.PIc w tym, iz za zjawiskami umyslowymi skrywaja sie skomplikowane procesy duchowe, no w cialach niefizycznych. Trza sie rozwijac ludzie a nie ciagle o wiadrze Maryni, bo nagrody nie bedzie:)) I nie w matmie, regolkach z fizy, czy czy kolejnych wyklepanach wierszach bedzie wyzwolenie a w luzackich zmianach  stanow swiadomosci:)))Kto  wierzy w rozwoj cial duchowych, a nie w papierowa kaske, niech oczy otwiera!!!!TUTAJ SIE O WAZNYM MOWI: Kto chce szybko, za jdnym zamachem, po smierci do nieba, niech czyta "Nerwica a rozwoj" autorki Karen Horney
Ostatnio zmieniony śr gru 18, 2013 8:42 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wnioski z przekazywanych nam wiadomości o życiu po śmierci.

Post autor: danut »

Zbyszku i ten film i wiele moich obserwacji wskazuje na jedną bardzo ważną sprawę, tak na procesy duchowe i na zmiany świadomości, którą to dostosowujemy się do odpowiedniej im rzeczywistości.Dotąd będzie się tkwić w danej dopóki nie przeskoczy się w inny wymiar umysłu, z tym że świadomość nie jest zamknięta w mózgu, a wykorzystuje go tylko w swojej pracy.Ta scena z filmu, na którą najbardziej i ja i Ty zwróciliśmy w nim uwagę, pomimo iż ma dotyczyć życia po śmierci dotyczy całości naszego istnienia "Jako w Niebie tak i na Ziemi", dlatego doskonale obrazuje to, że nasze tu życie jest tylko jedną z projekcji holograficznego filmu, a studio filmowe z aktorami może ich stworzyć wiele. Wybór do odpowiedniej roli jest zależny od dojrzałości umysłowej, uczuciowej, psychicznej danej osobowości.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Wnioski z przekazywanych nam wiadomości o życiu po śmierci.

Post autor: robrep »

Najstarszy medyczny opis doświadczenia z pogranicza śmierci z ok. 1740 rokuhttp://www.resuscitationjournal.com/article/S0300-9572(14)00588-7/fulltext Auuuu, nie chce działać link, wpiszcie w wyszukiwarkę na tej stronie Pierre-Jean du Monchaux pierwszyartykuł.Tekst z oficjalnej strony towarzystwa o resuscytacji które wyznacza standardy w medycynie. "Zmarły na Haiti w wieku zaledwie 33 lat Monchaux oparł się na przypadku L.T., znamienitego aptekarza z Paryża, który we Włoszech zapadł na gorączkę z majaczeniem. Zajmowali się nim francuscy lekarze, w tym chirurdzy. Pacjentowi wielokrotnie upuszczano krew. Po jednym z takich zabiegów mężczyzna zemdlał i długo pozostawał w tym stanie. Wspominał, że utraciwszy wszystkie zewnętrzne doznania, widział tak czyste i silnie światło, że myślał, że jest w niebie. Pozytywnie zapamiętał to doświadczenie i zaręczał, że nigdy nie przeżył niczego lepszego. Inni ludzie, w różnym wieku, w dodatku obojga płci, wspominali o bardzo podobnych wrażeniach"
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2014 8:48 pm przez robrep, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wnioski z przekazywanych nam wiadomości o życiu po śmierci.

Post autor: danut »

roberp - świetne i jak widzisz nauka powoli dementuje uparte twierdzenia, że to wszystko jest tylko sprawką mózgu. 
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Wnioski z przekazywanych nam wiadomości o życiu po śmierci.

Post autor: Arek 1973 »

Michael Shermer- Gdy jeden z głównych sceptyków przeżywa coś czego nie potrafi wytłumaczyć,,,,,i dostaje baty od swoich http://www.michaelshermer.com/2014/10/infrequencies/
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wnioski z przekazywanych nam wiadomości o życiu po śmierci.

Post autor: danut »

Arku - a możesz napisać co takiego doświadczył i przeżywa? Rozśmieszyła mnie ta wiadomość, bo często tak właśnie bywa, że zatwardziali w jakimś momencie spotykają się z czymś co zaczyna burzyć ich dotychczasowy pogląd życia i wtedy znajdują się w niezłych tarapatach. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ŻYCIE PO ŻYCIU &amp; NDE”