Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Extremis
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: czw lut 28, 2013 11:52 am

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Extremis »

Ludzie zaczynają opowiadać bzdury jakby urodzili się wczoraj, za każdym razem jak widzę na YouTube wrzutę pod tytułem "  dziwne dzwięki, koniec świata już blisko 7. 7. 2014 mówi wam to coś "  a w tle komin elektrowni to dostaję białej gorączki.  Ja mieszkam 6 km od naprawdę dużej elektrowni i huk spuszczanej pary jaki dochodzi do mojego osiedla przywodzi na myśl dzwięk startującego wahadłowca. Totalną aberracją i absurdem jaki doprowadza niekiedy mieszkańców do szału jest spuszczanie pary po godzinie 22. Poza tym nie ma reguły w jakie miesiące elektrownia spuszcza parę.   Dzwięki spuszczania pary mogą mieć różną intensywność zależy od odległości od zakładu i jego wielkości, trwać raz dłużej raz krócej.  
Ostatnio zmieniony wt sty 14, 2014 11:58 am przez Extremis, łącznie zmieniany 1 raz.
Mrówka
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 21, 2010 6:40 pm
Kontakt:

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Mrówka »

Nie tłumaczy to w żaden sposób faktu, że nigdy wcześniej ani później nie słyszałam tych dźwięków. Jeżeli chodzi o spuszczanie pary też nie wchodzi w grę, bo kotłownia i maszynownia w okresie letnim po prostu stoją, a ja właśnie słyszałam te dźwięki w lecie i to między godziną 22 a 23.
Extremis
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: czw lut 28, 2013 11:52 am

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Extremis »

Więc twierdzisz że elektrownie w lecie po prostu stoją bezczynnie??? Zapewne więc pąd produkują stada chomików zapieprzających w kółkach i pojone CocaColą ze Smirnoffem.
Ostatnio zmieniony wt sty 14, 2014 12:12 pm przez Extremis, łącznie zmieniany 1 raz.
Mrówka
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 21, 2010 6:40 pm
Kontakt:

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Mrówka »

Dokładnie tak jak mówisz :). Tak na poważnie, to może w sezonie grzewczym pokusiłabym się o taką teorię. Jeżeli jest tak jak twiertdzisz to powinnam te dźwięki słyszeć nie raz, bo mieszkam tutaj od urodzenia a zdażyło się to tylko tego jednego roku. Poza tym tak jak mówiłam wcześniej, z racji tego, że miałam przyjemność pracować w elektrociepłowni, znam dźwięki które, że tak się wyrażę, wydaje z siebie :) .
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Szczupak »

http://www.youtube.com/watch?v=DKcjYwvTqCA To moje nagranie z 2012 roku na którym (słabo bo słabo) słychać jakiś dźwięk dobiegający nie wiadomo skąd (wydawało mi się, że z kierunku do którego kierowałem kamerę). Siedzieliśmy wtedy w takim dzikim parku na obrzeżach mojego miasta. Najlepiej słychać ten dźwięk w 1:04 i 1;22 minucie. Mieszkam na mazurach i raczej w pobliżu nie mamy dużych elektrociepłowni, więc nie wiem czym mogło być źródło tego dźwięku.
Ostatnio zmieniony wt sty 14, 2014 3:01 pm przez Szczupak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tabasco7
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 10, 2008 12:00 pm
Kontakt:

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: tabasco7 »

Extremis nie można wszystkich tych dzwięków zaszufladkować pod działalność elektrowni.Sam dobrze wiesz że dzwięk spuszczanej pary znacznie się różni od tych słyszanych w różnych cześciach globu.Te dzwięki są jakby bardziej mechaniczno-metaliczne,wibrujące przy czym dzwięk spuszczania nadwyzki pary jest zgoła inny.
Extremis
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: czw lut 28, 2013 11:52 am

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Extremis »

Moje tłumaczenia na nic się nie zdadzą. Elektrownie stoją na całym świecie i będą stać i będą budowane za 200, 500 lat oczywiście jeżeli ludzkości wcześniej nie trafi szlag. Technologia będzie się zmieniać ale elektrownie nadal będą szumieć. Nawet elektrownie atomowe buczą jak skurczybyk. Oczywiście że nie można szufladkować wyłącznie pod działalność elektrowni bo są jeszcze dzwięki  lotnisk, hut, kopalń, autostrad. Proponuję wymyślić samemu 5- 10 możliwych wyjaśnień bez odwoływania się do zjawisk paranormalnych. Ja robię tak od x lat bo nie poszukuję taniej sensacji a zależy mi na poznaniu prawdy o niektórych zjawiskach i jakoś żyję.
Extremis
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: czw lut 28, 2013 11:52 am

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Extremis »

Szczupak nie powinienem komentować gimbazy, zaśmiecając temat, ale nie mogę sobie odmówić więc... Szczupak na YouTube dobrze podsumował was " Krew Ichor ". Jakby jednak nie skupiać się na samym waszym  pieprzeniu i popatrzeć na tło to widzę braki w drzewach + jakieś krótkie te dzwięki, stawiam więc na drogę publiczną/ autostradę, chociaż bardziej podchodzi pod autostradę. Sprawa waszych szumów wyjaśniona.
Ostatnio zmieniony śr sty 15, 2014 1:55 pm przez Extremis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Szczupak »

Dobrze może nie powinienem wstawiać tego filmu do tego tematu, więc jeśli można to proszę moderatorów o usunięcie posta. Extremis dlaczego wyzywasz mnie i moich znajomych od gimbazy? Czy ocenianie tego o czym oni rozmawiają jest tutaj kluczowe? Specjalnie podałem minuty w których najlepiej słychać dźwięk, bo wiem że rozmawialiśmy tam z przekleństwami, więc może by kogoś to uraziło. Nie rozumiem tej agresji z która na mnie uderzyłeś. Tworzenie linku do mojego profilu z tym podpisem - to już lekkie przegięcie. Domagam się szacunku, bo ja tu nikogo w postach nie obrażam. Wracając do Twojego wytłumaczenia, u mnie na Mazurach nie ma autostrad, fakt letnimi nocami słychać z mojego okna ruch aut na krajowej 7-mce, ale po prostu słychać taki lekki pogłos aut, a nigdy coś takiego jak na filmie.
Ostatnio zmieniony śr sty 15, 2014 4:13 pm przez Szczupak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tabasco7
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 10, 2008 12:00 pm
Kontakt:

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: tabasco7 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Extremis" data-cid="111668" data-time="1389793747">Szczupak nie powinienem komentować gimbazy, zaśmiecając temat, ale nie mogę sobie odmówić więc... Szczupak na YouTube dobrze podsumował was " Krew Ichor ". Jakby jednak nie skupiać się na samym waszym  pieprzeniu i popatrzeć na tło to widzę braki w drzewach + jakieś krótkie te dzwięki, stawiam więc na drogę publiczną/ autostradę, chociaż bardziej podchodzi pod autostradę. Sprawa waszych szumów wyjaśniona.</blockquote>  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Extremis" data-cid="111666" data-time="1389787446">Moje tłumaczenia na nic się nie zdadzą. Elektrownie stoją na całym świecie i będą stać i będą budowane za 200, 500 lat oczywiście jeżeli ludzkości wcześniej nie trafi szlag. Technologia będzie się zmieniać ale elektrownie nadal będą szumieć. Nawet elektrownie atomowe buczą jak skurczybyk. Oczywiście że nie można szufladkować wyłącznie pod działalność elektrowni bo są jeszcze dzwięki  lotnisk, hut, kopalń, autostrad. Proponuję wymyślić samemu 5- 10 możliwych wyjaśnień bez odwoływania się do zjawisk paranormalnych. Ja robię tak od x lat bo nie poszukuję taniej sensacji a zależy mi na poznaniu prawdy o niektórych zjawiskach i jakoś żyję.</blockquote>Dzwięki lotnisk,hut,kopalń czy autostrad można łatwo sklasyfikować.Chyba nie tak cieżko rozpoznać dzwięk dobiegajacy z autostrady czy lotniska.Porównując dzwięki słyszane w różnych częsciach świata cieżko jest je przypisać któremukolwiek źródłu który wymieniłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”