Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Kalatos »

Witajcie Po dłuższym czasie wracam na forum z tematem, który był już poruszany. Dziwnie dźwięki od paru nocy słyszane są z dzielnic prawobrzeżnej części Warszawy. Oraz z okolic Powiatu wołomińskiego. Przypominają one w swym charakterze publikowane te na kanale Youtube, nadchodzą falami a ich źródłem jest najprawdopodobniej położony na granicy Warszawy i Zielonki las. Las, który dziś w nocy razem z kolegą mamy zamiar przeszukać i jeśli takowe dźwięki będą występować nagrać. Zacytuję wam Relację kolegi, który słyszał te dźwięki a także innych osób z Warszawy, które dołączyły się do dyskusji na Facebooku gdzie owa informacja o nich została napisana. Są to relacje osób, które je słyszały. Na ich wyraźną prośbę nie podaję nazwisk. Relacja Grześka - Zielonka. <blockquote class="ipsBlockquote">Temat "dziwnych dźwięków" powraca i nie jest żadną wymyśloną bzdurą, tylko potwierdzonym faktem... Od kilku nocy, szczególnie w okolicach godziny 01:00, na zewnątrz mogę usłyszeć wydobywający się pewien dźwięk, który pojawia się ze zmienną częstotliwością - narasta, po czym nagle "gaśnie", by znowu się ożywić. Doskonale jest słyszalny np. w centrum Zielonki, choć czasem jest ogłuszany przez jeżdżące jeszcze samochody. Zastanawiam się, co to może być i czym jest spowodowane... Być może podczas nadchodzącej nocy znowu się pojawi i postaram się go jakoś zarejestrować, biorąc pod uwagę, że powtarza się praktycznie co noc (jedynie ostatnio, przy silniejszym wietrze, ciężko było go usłyszeć). Nie wiem jednak czy aparat zdoła wyłapać ten cichy, lecz wyraźnie słyszalny i nachodzący falami odgłos. Jeśli ktoś to słyszał lub usłyszy (szczególnie w Zielonce i okolicach), to niech da znać, bo to jest naprawdę zastanawiający dźwięk.



Generalnie dziś w nocy, na czas orientacyjnego pojawienia się tego dźwięku, znowu może zerwać się wiatr. Mimo to zachęcam do nasłuchiwania.</blockquote>  Relacja Krzysztofa z Białołęki  <blockquote class="ipsBlockquote">Na bialolece też było słychać! Przed 1 w nocy, przy braku wiatru, wyraźnie slyszany, nawet przy zamkniętym oknie </blockquote> Oraz ktrótka informacja od Michała z Saskiej kępy  <blockquote class="ipsBlockquote">Ja też słyszałem z Saskiej Kępy i to nie pierwszy raz...</blockquote> W chwilo obecnej napłyneła informacja z Łodzi:  <blockquote class="ipsBlockquote">Hej, piszę do Ciebie, bo również słyszałem te dźwięki dziś w nocy około właśnie godziny 1:00 i to w... Łodzi lecz trwało to krótko, jakieś 20-30 sekund i "zamilkło"</blockquote>Sprawa jest w toku. Informować będę na bierząco.  Pozdrawiam serdecznie !
Ostatnio zmieniony sob sty 11, 2014 12:12 pm przez Kalatos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Przemekkk666 »

A czy nagraliście coś? Bo ja nic póki co nie słyszałem ale zwrócę na to uwagę.
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Kalatos »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Przemekkk666" data-cid="111515" data-time="1389451910">A czy nagraliście coś? Bo ja nic póki co nie słyszałem ale zwrócę na to uwagę.</blockquote> Jeszcze nie. Dopiero dziś ruszamy w teren we dwóch, a reszta z tych co to słyszeli postara się coś nagrać o ile to się pojawi.
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Awatar użytkownika
GustavMahler
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 02, 2013 1:16 pm

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: GustavMahler »

Może ma to jakiś związek z poligonem wojskowym, który znajduje się w tej okolicy?
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Lilith »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Dariusz_INFRA" data-cid="111519" data-time="1389453305"> Jeszcze nie. Dopiero dziś ruszamy w teren we dwóch, a reszta z tych co to słyszeli postara się coś nagrać o ile to się pojawi.</blockquote>trzymam kciuki za owocne łowy :)
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Kalatos »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="GustavMahler" data-cid="111523" data-time="1389459446">Może ma to jakiś związek z poligonem wojskowym, który znajduje się w tej okolicy?</blockquote> Zdecydowanie nie, dzwięk niesie się z zupełnie innego azymutu. Padło stwierdzenie w rozmowach z pewnymi osobami że to budowa metra, też i ten pogląd chcę obalić bo znów nie ten azymut. A teren znam doskonale, nie ma tu żadnych zakładów których to maszyny mogły by takie dzwięki wydawać, ponadto brak budów w okolicy. Zresztą co do przykładu Metra - Ludzie co mieszkają w okolicy takowej budowy by oszaleli z racji głośności. No i kto do licha pozwolił by na tak głośne prace o 1 w nocy. Dobra - Czas szykować się do wypadu. Pozdrawiam
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Arek 1973 »

Daj nam znać co było, lub nie było  słychać
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Kalatos »

Zasadniczo właśnie wróciłem i była absolutna cisza - Nie licząc odgłosów uderzeń w starej ciepłowni, a właściwie w jej kominie. Teorię już na temat tych dzwięków mam. Otóż myślę że zdarzają się one w trakcie koronalnych wyrzutów CME na słońcu. Jeśli podczas następnego znów się pojawią [ A taki miał miejsce 4 dni temu] to ta teoria się potwierdzi. Na chwilę obecną jednak sprawa w dalszym ciągu jest w toku. Będę informować na bieżąco. Jeśli tylko pojawią się nowe odgłosy to tym razem zostaną natychmiasto nagrane.  Pozdrawiam !
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Extremis
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: czw lut 28, 2013 11:52 am

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Extremis »

Najprostsze i najbardziej trafne wyjaśnienie to   E L E K T R O W N I A. A konkretnie spuszczanie pary z elektrowni. Brzmi to  właśnie tak jak w relacji spisanej przez Dariusza. Kto mieszka zaledwie kilka kilometrów od elektrowni w dodatku jeżeli " po drodze " nie ma żadnych zabudowań przeżywa takie atrakcje kilka razy do roku. U mnie w mieszkaniu zwykle nawet okna trzęsą się od tego szumu, ciche rozmowy nie wchodzą w grę. http://wiadomosci.wpr24.pl/uciazliwe_dzwieki_tylko_w_sytuacjach_awarii;16666.html   ( nie tylko w sytuacjach awarii, artykuł jest mocno nieścisły ale opisuje charakter tego ryczenia ) http://wiadomosci.wpr24.pl/niepokojacy_szum_z_elektrocieplowni;8861.html
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Dziwne Dzwięki - Warszawa i okolice

Post autor: Lilith »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Extremis" data-cid="111546" data-time="1389531522">Najprostsze i najbardziej trafne wyjaśnienie to   E L E K T R O W N I A. A konkretnie spuszczanie pary z elektrowni.</blockquote>z tym,że owe dziwne dźwięki zdarzają się na całym świecie w przeróżnych miejscach i do tej pory nie udało się wytłumaczyć fenomenu ich występowania ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”