Zagadkowe nagranie z Radom Air Show

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Zagadkowe nagranie z Radom Air Show

Post autor: Przemekkk666 »

Długo zastanawiałem się co zrobić z tym nagraniem i w końcu zdecydowałem, że zaprezentuję je na blogu http://ufoskywatching-pl.blogspot.com/2014/01/zagadkowe-nagranie-z-pokazow-lotniczych.html Jest to jedno z tych nagrań, z którymi mam spory problem, ponieważ niby nie wygląda na typowe UFO ale też nie do końca wygląda mi na coś naturalnego z rodzaju pyłek czy motyl, choć brałem oba pod uwagę. http://youtu.be/c0-5RSoWbSY Z tych naturalnych najbardziej odpowiada mi motyl, jednak jest tu pewien szkopuł w postaci rozmiaru tego czegoś. Wg mnie motyl nie wyszedł by tak okazale, ale oczywiście mogę się mylić. Minimalny pułap samolotu wynosił od 100-300m nie pamiętam jaki był wtedy limit.
Ostatnio zmieniony ndz sty 12, 2014 5:16 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadkowe nagranie z Radom Air Show

Post autor: azor »

Ostrość ''motyla'' i samolotu jest podobna nie mogę zauważyć czy to ''coś'' jest przed czy za samolotem gdyby było zza to już wg. mnie motyl odpada. Trzeba zrobić analizę poklatkową aby to zobaczyć, ale faktycznie wygląda (mam oryginał) na motyla, choć mogę się mylić ?
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zagadkowe nagranie z Radom Air Show

Post autor: Przemekkk666 »

Przelatuje za samolotem, sprawdziłem, ale też to moim zdaniem nie rozwiązuje sprawy bo motyle potrafią wysoko latać z tego co wiem :)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadkowe nagranie z Radom Air Show

Post autor: azor »

Tak to prawda motyle i pyłki latają naprawdę wysoko, prowadząc obserwację lornetką nie raz je obserwowałem, i tu jest takie właśnie podobieństwo zmiana kształtu jakby ruch skrzydeł. Moim zdaniem Przemku lepsze jest nagranie tej ostatniej ciemnej kuli - jak możesz zaprezentuj filmik ?
Awatar użytkownika
flying humanoid
Infrańczyk
Posty: 108
Rejestracja: sob maja 26, 2012 3:24 pm
Kontakt:

Re: Zagadkowe nagranie z Radom Air Show

Post autor: flying humanoid »

Bez wątpienia oboje jesteście specjalistami w tej dziedzinie, więc pewnie się zgodzicie że jeżeli obiekt przelatuje ZA samolotem nie może być motylem, bo musiał by mieć rozmiary o wiele większe niż te przyjęte za normę. Jednak również i mi wydaję się że jest to motyl (charakterystyczny ruch skrzydeł), w związku z czym musi przelatywać przed samolotem.  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Przemekkk666" data-cid="111556" data-time="1389547423">Przelatuje za samolotem, sprawdziłem, ale też to moim zdaniem nie rozwiązuje sprawy bo motyle potrafią wysoko latać z tego co wiem :)</blockquote> Zgadzam się że potrafią latać wysoko, nie robiłem oczywiście analizy poklatkowej, ale wydaje mi się że obiekt przelatuje na krawędzi skrzydła, więc może jest to tylko złudzenie optyczne i jednak znajduje się przed Su27. Inaczej mamy motyla monstrum, a przynajmniej takiego na pół metra ;)
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zagadkowe nagranie z Radom Air Show

Post autor: Przemekkk666 »

Sprawdzałem w gimpie i ewidentnie przelatuje za skrzydłem. Natomiast ja odnoszę bardziej wrażenie jakby to coś się obracało aniżeli machało skrzydłami :)



<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="111559" data-time="1389553542"> Moim zdaniem Przemku lepsze jest nagranie tej ostatniej ciemnej kuli - jak możesz zaprezentuj filmik ?</blockquote> Mogę wrzucić ale to raczej nic nadzwyczajnego.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Zagadkowe nagranie z Radom Air Show

Post autor: robrep »

To może być jakiś śmieć unoszący się w powietrzu.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zagadkowe nagranie z Radom Air Show

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="111566" data-time="1389561974">To może być jakiś śmieć unoszący się w powietrzu.</blockquote> Jak najbardziej, choć stopień rozjarzenia bardzo mnie zastanawia. Widać to zwłaszcza na dużym ekranie tv z hd
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zagadkowe nagranie z Radom Air Show

Post autor: Przemekkk666 »

Filmik z ciemną kulą  - też pewnie śmieć jakiś, spory wiatr był wtedy. http://youtu.be/JRsEel9ZfJg
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zagadkowe nagranie z Radom Air Show

Post autor: Przemekkk666 »

Te filmy powyżej to tylko ciekawostki ale za parę dni zamieszczę na blogu film z dzisiaj, gdzie na 99% udało sfilmować się w IR prawdziwego NOLa. Wrzucę pewnie i tu na forum w dziale z moimi filmami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”