Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Doświadczenia wyjścia z ciała, stany bliskie śmierci, sny...
mat41997
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 13, 2014 4:56 am

Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: mat41997 »

Jestem że tak napisze "Zielony w tym temacie", I się zastanawiam czy jest to możliwe i jak osiągnąć ten stan? W koncu przesypiamy 50% swojego życia.
Wiedza jest tam, gdzie jej nie szukamy.
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: Szczupak »

Jeśli istnieje to raczej i tak tego nigdy się nie nauczysz. Bez urazy, ale do takich rzeczy mogą byc zdolni jedynie ludzie którzy zajmują się medytacją przez większość swojego życia (mnisi itp.).
Ostatnio zmieniony pn sty 20, 2014 9:28 pm przez Szczupak, łącznie zmieniany 1 raz.
inivio
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 2:38 pm
Kontakt:

Re: Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: inivio »

Witam wszystkich, i tak...

1) Ciekawy jestem czy potrzebuje takiej techniki osoba pisząca post przed 5 rano, zakładam że nie przesypiasz tych 50% życia...  :D 

2) Wątpię czy istnieje - zarówno mózg jak i ciało potrzebują odpoczynku. Gdyby sen nie był nam potrzebny to nigdy nie pojawiłby się w naszym życiu lub dawno zostałby wykluczony przez ewolucję.

3) Mogę podsunąć coś innego od techniki medytacyjnej. W internecie, na przykład tam: http://zarzadzajczasem.pl/sen-polifazowy/ znajdziesz wiele różnych technik pozwalających spać mniej i dalej pracować na wysokich obrotach. Osobiście śpię zazwyczaj ok. 2-3 godzin w nocy (zależy od dnia) i do tego 3-4 drzemki 20-30 minutowych rozłożonych w zależności od potrzeb. I czuję się dobrze.  :Cool: 



Pozdrawiam, inivio
mat41997
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 13, 2014 4:56 am

Re: Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: mat41997 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="inivio" data-cid="111792" data-time="1390260829">Witam wszystkich, i tak...

1) Ciekawy jestem czy potrzebuje takiej techniki osoba pisząca post przed 5 rano, zakładam że nie przesypiasz tych 50% życia...  :D 

2) Wątpię czy istnieje - zarówno mózg jak i ciało potrzebują odpoczynku. Gdyby sen nie był nam potrzebny to nigdy nie pojawiłby się w naszym życiu lub dawno zostałby wykluczony przez ewolucję.

3) Mogę podsunąć coś innego od techniki medytacyjnej. W internecie, na przykład tam: http://zarzadzajczasem.pl/sen-polifazowy/ znajdziesz wiele różnych technik pozwalających spać mniej i dalej pracować na wysokich obrotach. Osobiście śpię zazwyczaj ok. 2-3 godzin w nocy (zależy od dnia) i do tego 3-4 drzemki 20-30 minutowych rozłożonych w zależności od potrzeb. I czuję się dobrze.  :Cool: 



Pozdrawiam, inivio</blockquote>Mózg potrafi się regenerować/wypoczywać podczas zwykłego dziennego życia, trzeba tylko opanować technike. A może uda się nawet wykluczyć potrzebe snu. A ta twoja technika polega na przespaniu 5 godzin, gdy ja śpie tylko 3 bez drzemki.
Wiedza jest tam, gdzie jej nie szukamy.
inivio
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 2:38 pm
Kontakt:

Re: Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: inivio »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mat41997" data-cid="111794" data-time="1390290850">Mózg potrafi się regenerować/wypoczywać podczas zwykłego dziennego życia, trzeba tylko opanować technike. A może uda się nawet wykluczyć potrzebe snu. A ta twoja technika polega na przespaniu 5 godzin, gdy ja śpie tylko 3 bez drzemki.</blockquote>Chyba się z Tobą nie zgodzę odnośnie regeneracji i wypoczynku podczas zwykłego życia. Mózg to naprawdę delikatny kawałek mięsa. 

W końcu podczas snu zapamiętujemy informacje i rozwiązujemy niektóre problemy. Stąd pewnie "muszę się z tym przespać" przed podjęciem ważnej decyzji.

Zaniedbywanie snu może być bardzo niebezpieczne i skończyć się nawet psychozą. Uważaj na siebie. (choć pewnie o tym wszystkim już czytałeś)



No i taki mały OffTopic, jakim cudem udaje Ci się spać tylko trzy godziny?  :Surprised:
mat41997
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 13, 2014 4:56 am

Re: Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: mat41997 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="inivio" data-cid="111798" data-time="1390298558">Chyba się z Tobą nie zgodzę odnośnie regeneracji i wypoczynku podczas zwykłego życia. Mózg to naprawdę delikatny kawałek mięsa. 

W końcu podczas snu zapamiętujemy informacje i rozwiązujemy niektóre problemy. Stąd pewnie "muszę się z tym przespać" przed podjęciem ważnej decyzji.

Zaniedbywanie snu może być bardzo niebezpieczne i skończyć się nawet psychozą. Uważaj na siebie. (choć pewnie o tym wszystkim już czytałeś)



No i taki mały OffTopic, jakim cudem udaje Ci się spać tylko trzy godziny?  :Surprised:</blockquote>Bo jestem fajny, szczęśliwy, szczery i rozwiązuje problemy podczas codzienngo życia.
Wiedza jest tam, gdzie jej nie szukamy.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: robrep »

Amerykańsko-hiszpańsko-francuski zespół naukowców ujawnił zmiany ekspresji genów zachodzące pod wpływem całodziennej medytacji świadomości.Podczas eksperymentu doświadczonych medytujących porównywano z kontrolną grupą niewytrenowanych osób, które angażowały się w ciche czynności niemedytacyjne. Po 8 godzinach u tych pierwszych odnotowano szereg różnic genetycznych i molekularnych, w tym dotyczące zmniejszonego poziomu aktywacji genów prozapalnych.Co najbardziej interesujące, zmiany zaobserwowano w genach będących obecnie celami leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych - podkreśla Perla Kaliman.Już w ramach wcześniejszych testów klinicznych zademonstrowano, że treningi oparte na świadomości korzystnie oddziałują na choroby zapalne. Są one zalecane jako środek zapobiegawczy przez Amerykańskie Stowarzyszenie Serca, ale dopiero wyniki opublikowane w piśmie Psychoneuroendocrinology wskazują na możliwy mechanizm biologiczny, pozwalający wyjaśnić efekty terapeutyczne.Autorzy studium zaobserwowali zmniejszenie aktywności genów prozapalnych RIPK2 i COX2 (cyklooksygenazy-2), a także kilku genów deacetylaz histonów (ang. histone deacetylase genes, HDACs), które epigenetycznie kontrolują aktywność innych genów (zmniejszając stopień acetylacji i kondensując chromatynę, deacetylazy są zaangażowane głównie w hamowanie transkrypcji genów). Stopień stłumienia ekspresji niektórych genów był związany z szybszym fizycznym powrotem do siebie po stresie społecznym, np. wygłoszeniu improwizowanej mowy czy po wykonaniu zadań wymagających przeprowadzenia obliczeń w głowie w obecności audytorium i kamery (akademicy brali pod uwagę poziom kortyzolu).Badacze podkreślają, że na początku studium (przed sesją medytacji i wykonywanych po cichu czynności) nie było różnic między reprezentantami obu grup. Ponieważ po sesji nie stwierdzono różnic w zakresie paru innych modyfikujących DNA genów, sugeruje to, że praktykowanie medytacji świadomości oddziałuje na określone szlaki regulacyjne.
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: Lilith »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mat41997" data-cid="111794" data-time="1390290850">Mózg potrafi się regenerować/wypoczywać podczas zwykłego dziennego życia, trzeba tylko opanować technike. A może uda się nawet wykluczyć potrzebe snu. A ta twoja technika polega na przespaniu 5 godzin, gdy ja śpie tylko 3 bez drzemki.</blockquote>każdy organizm jest inny ..jednym wystarczy 3 godziny snu ...innym potrzeba 10 by się wyspać i czuć wypoczętym ...ja uwielbiam spać przeżywać śnienia nie wyobrażam sobie 15 minutowego snu i potem z powrotem w real :)
Awatar użytkownika
GustavMahler
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 02, 2013 1:16 pm

Re: Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: GustavMahler »

Gdy miałem 16 lat, przez pół roku spałem co drugą noc. Nie wydaje mi się żeby miało to na mnie pozytywny wpływ. Sprawa wyglądała dosyć głupio: Był to okres liceum, młodzieńczej depresji, itp. Zaczęło się wagarowanie, a w konsekwencji wyrzucenie ze szkoły. W związku z tym, że pod groźbą kary pieniężnej musiałem znaleźć szkołę, poszedłem do szkoły zawodowej, w której zajęcia odbywały się tylko przez jeden dzień w tygodniu. Nie znalazłem (nie chciałem znaleźć) żadnych praktyk, więc miałem praktycznie cały czas wolne. Przez te pół roku (albo i więcej, bo zacząłem już podczas pobytu w liceum) spałem co drugi dzień po ok. 8 godzin. Po prostu mi się nie chciało. W dzień jeździłem na rowerze i pisałem grę fabularną, a w nocy pisałem i słuchałem radia. Po jakimś czasie zauważyłem, że tracę kontakt z rzeczywistością. Okropnie się odizolowałem i stałem się nietowarzyski, cichy i zwyczajnie dziki. Po jakimś czasie nieprzespane noce skutkowały uczuciem chłodu (nawet w upalne dni), mówieniem do siebie (a raczej głośnym wypowiadaniem myśli w samotności), a nawet i różnego rodzaju halucynacjami. W tej chwili staram się spać normalnie, ale wciąż odczuwam zmiany jakie zaszły w mojej psychice przez tamten okres.Stanowczo odradzam ograniczanie snu. Rozumiem, że trochę szkoda czasu, ale lepiej ograniczyć zbędne czynności podczas dnia niż tracić zdrowie.
mat41997
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 13, 2014 4:56 am

Re: Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: mat41997 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="GustavMahler" data-cid="111825" data-time="1390357378">Gdy miałem 16 lat, przez pół roku spałem co drugą noc. Nie wydaje mi się żeby miało to na mnie pozytywny wpływ. Sprawa wyglądała dosyć głupio: Był to okres liceum, młodzieńczej depresji, itp. Zaczęło się wagarowanie, a w konsekwencji wyrzucenie ze szkoły. W związku z tym, że pod groźbą kary pieniężnej musiałem znaleźć szkołę, poszedłem do szkoły zawodowej, w której zajęcia odbywały się tylko przez jeden dzień w tygodniu. Nie znalazłem (nie chciałem znaleźć) żadnych praktyk, więc miałem praktycznie cały czas wolne. Przez te pół roku (albo i więcej, bo zacząłem już podczas pobytu w liceum) spałem co drugi dzień po ok. 8 godzin. Po prostu mi się nie chciało. W dzień jeździłem na rowerze i pisałem grę fabularną, a w nocy pisałem i słuchałem radia. Po jakimś czasie zauważyłem, że tracę kontakt z rzeczywistością. Okropnie się odizolowałem i stałem się nietowarzyski, cichy i zwyczajnie dziki. Po jakimś czasie nieprzespane noce skutkowały uczuciem chłodu (nawet w upalne dni), mówieniem do siebie (a raczej głośnym wypowiadaniem myśli w samotności), a nawet i różnego rodzaju halucynacjami. W tej chwili staram się spać normalnie, ale wciąż odczuwam zmiany jakie zaszły w mojej psychice przez tamten okres. Stanowczo odradzam ograniczanie snu. Rozumiem, że trochę szkoda czasu, ale lepiej ograniczyć zbędne czynności podczas dnia niż tracić zdrowie.</blockquote>Nie jest tak źle, ja od dwuch lat nie wychodzę z domu. I czuję się świetnie.
Wiedza jest tam, gdzie jej nie szukamy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OOBE, LD, NDE, HIPNOZA”