Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Doświadczenia wyjścia z ciała, stany bliskie śmierci, sny...
inivio
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 2:38 pm
Kontakt:

Re: Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: inivio »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Szczupak" data-cid="111853" data-time="1390437405">Tylko w jaki sposób spać te równe 15 minut, nie wiesz po jakim czasie zaśniesz, więc ciężko nastawic odpowiednio budzik, nawet pomoc 2 osoby nic nie da bo skąd ona ma wiedziec, że już spisz...</blockquote>Cóż, teoretycznie można mieć budzić który, jeśli włączymy go, będzie dzwonił 15-16 minut po ostatnim naciśnięciu specjalnego przycisku. W dzisiejszych czasach można użyć do tego pewnie smartfona.
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: Szczupak »

No nie wiem, druga opcja to po prostu znac siebie i po paru, parunastu próbach drzemki powinno się wiedziec ile czasu nam potrzeba na zasnięcie, jednak skoro liczy się tak bardzo dokladny czas drzemki to może to na początku sprawiac problemy. Co do tematu to ja zbytnio nie wierzę by ktokolwiek mógł funkcjonować normalnie w długim okresie czasu śpiąc 3 godziny, nie mówiąc już o 15 minutach. Sam jako student ostatnimi czasy zarywam noce, po nieprzespanej nocy czuję się na drugi dzień jak zombie. Odczuwam dreszcze, problemy ze wzrokiem, nudności, brak koncentracji, są chwile w których zapominam że robiłem coś parę minut wcześniej, nawet odsypianie tego za dnia w drzemkach po 3 godziny mało pomaga. Czuję się dobrze dopiero po normalnym 7-8 godzinnym śnie. Miałem momenty kiedy pojawiały mi się delikatne omamy wzrokowe. Medytacja niby przypomina sen jeśli chodzi o fale mózgowe, ale nie jest to to samo i nie zastąpi normalnego snu. No chyba, że medytując zaśniesz to wtedy jak najbardziej :)
Ostatnio zmieniony czw sty 23, 2014 1:27 am przez Szczupak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: Zbyszek »

Egzoteryczne wyjaśnienie snu, to jest oddzielanie się ciał niefizycznych od fizycznego. Eteryczne się niby rozszerza i doładowuje pozostałe. Od czasu ladowania, -przepustowości tajemniczej energii zależeć będzie czas snu, konieczny do do regeneracji wszystkich ciał. Im szybciej i gwałtowniej to lądowanie się odbywa, tym mniej trzeba się ładować. W tym lądowaniu będzie cały trik dobrego samopoczucia. Pracując latami po po 18 godzin, wykształciłem delikatne wibrowanie, coś jak drgające nagrzewanie ciała Włączało mi się to, gdy brało mnie zmęczenie. Przysiadałem w biegu, gdzieś pod ścianą, na parę minut,. Wtedy wpadałem w rodzaj letargu i przyjemnie mnie paliło, dygocząc w zakamarkach całego ciała. Trik dobry tyle ze się szybko siwiej:)) Teraz mogę wykrzesać siły, gdy mam jakiś cel, coś czego bardzo mocno pragnę. Kładę się wtedy do snu , mażąc by jak najszybciej wstać. Ograniczam tym samym marzenia senne, gdyż moim pragnieniem jest odleżeć jak najkrócej, by podjąć się z samego rana realizacji palącego zadania. Tez mogę wtedy spać parę godzin, ale tylko wtedy, gdy realizacja tego zadania sprawia mi niezwykłą radość , lub zaspakaja wielka ciekawość. A wiec moim zdaniem by ograniczyć sen , bez zbytnich szkód dla organizmu, należny czegoś pragnąc gorąco, aż tak by się nie moc doczekać poranka, lub po wieloletnim wysiłku nauczyć się rozgrzewać w delikatnych wibracjach ciało, co oznacza wpadanie w parominutowa drzemkę, rodzaj czujnego świadka. Jest to stan świadomości , w którym można spędzić bez zmęczenia, świadomie cale noce. Cos jak uśpienie woli, z minimalnym ruchem w umyśle. Słyszałem iż w ten sposób można długo przesiedzieć , bez jedzenia, czy nawet picia. To rozgrzewanie, przemieszane z przyjemnym drganiem, podobnież leczy ze wszelakich chorób:))

Zdolności takie okupione są jednak wielkim wysiłkiem i żeby tak sobie , to się nie chce nikomu cwiczyc. Ludzie osiągają takie umiejętności w wielkich porywach. Te dygotania otwierają rowniez dymensje na oścież i to nawet przy dziennej świadomości a więc mogą stać się wielkim utrapieniem dla osób nieprzygotowanych na duchowe przygody. Sporo osob  dostaje wtedy  nawet swira, od takiego duchowego przepychu, gdyz dzieje sie duzo a doswiadczenia malo:))
Ostatnio zmieniony czw sty 23, 2014 7:30 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Czy istniej technika medytacji, co umożliwa skoncentrowanie 6 godzinnego snu w 15munutach?

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Szczupak" data-cid="111853" data-time="1390437405">Tylko w jaki sposób spać te równe 15 minut, nie wiesz po jakim czasie zaśniesz, więc ciężko nastawic odpowiednio budzik, nawet pomoc 2 osoby nic nie da bo skąd ona ma wiedziec, że już spisz...</blockquote> Tak, jest z tym trudność, potwierdzam, dlatego ja zrezygnowałam, gdyż nie zawsze udaje się zasnąć natychmiast plus minus jedna minuta. Zbyszek ma bardzo dużo racji jeśli chodzi o wpływ naszej woli, dążeń, celów, motoru do zwiększonej aktywności, satysfakcji z zamierzonego planu i jego realizacji, idziesz wtedy jak burza i rzeczywiście organizm w takim opanowaniu go przez naszą świadomość i jej siłę nie domaga się ani jedzenia, ani snu. Przeżywałam takie stany, nie odczuwając nawet zmęczenia, jednak na dłuższą metę jest to chyba nierealne, człowiek poddaje się, czasem tracąc tą moc i nie daje rady, zwłaszcza, gdy pojawią się poważne symptomy jakiejś choroby, chociaż i tu daje się ją przezwyciężać nie raz właśnie tym powerem, o jakim piszesz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OOBE, LD, NDE, HIPNOZA”