Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: Rysiek23 »

Jeden z internautów przeglądając zdjęcia powierzchni Księżyca odkrył dziwny kształt:



[ external image ] Jak mówi WowForReeel nigdy wcześniej czegoś takiego nie widział. Obiekt przypomina gigantyczny trójkąt z rzędami świateł wzdłuż krawędzi. Jak widać na poniższym filmie, jego rozmiar przekracza wszelkie znane nam ziemskie pojazdy. http://www.youtube.com/watch?v=qmzP-nkOT2I&feature=share&list=UUuEMnX7nAKxn8HrCdrHOQfg&index=3 
Ostatnio zmieniony czw sty 23, 2014 5:42 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
inivio
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 2:38 pm
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: inivio »

Osobiście stawiałbym na zwyczajną górkę.

Jedyne co mi nie pasuje to te "rzędy świateł' jednak i to prawdopodobnie można jakoś wytłumaczyć. Podobne światła wydaje się mieć inny obiekt na zdjęciu - mniejsza górka przy górnej krawędzi w odległości 1/5 obrazka od lewej krawędzi. Ja zwalam winę na słabą rozdzielczość i algorytmy kompresji. Pozdrawiam, inivio
Klayton
Infrzak
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 9:47 pm

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: Klayton »

Patrząc na to od razu mam skojarzenia z filmem Iron Sky  :DDziwny ten kształt, bardzo pasuje do obiektu jednak to pewnie jakaś górka, tylko wyglądająca dosyć dziwnie. Podobnie już było z tymi skałkami na Marsie w kształcie kosmity. Najbardziej dziwną rzeczą są te "światełka". Ciekawe..
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: robertcb »

Te "światełka" to przypadkiem nie piksele/artefakty kompresji jpg?
inivio
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 2:38 pm
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: inivio »

Jak zawsze mi się nudziło i sprawdziłem własnoręcznie teren wokół tego trójkąta.Współrzędne to: 22°42'38.46"N 142°34'44.52"E (pod filmikiem znalazłem)

Obserwacje: Takie światełka znajdują się na bardzo wielu górkach w różnej odległości i układają się w różne kształty.

Wniosek: Albo znalazłem miasto obcych albo rację ma kolega robertcb.

[ external image ]
Awatar użytkownika
Sea Flanker
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 24, 2014 1:15 pm

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: Sea Flanker »

Też skojarzyło mi się z Iron Sky :P, wiele jest podobnych zdjęć na których widać dziwne kształty czy światła na księżycu czy w jego okolicy.
Awatar użytkownika
Tomas
Infrzak
Posty: 35
Rejestracja: sob lip 28, 2012 11:16 am
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: Tomas »

Te niby światełka w kraterze po drugiej stronie Księżyca (teren przylegający od południa do MARE NOSCOVIENSE) - to zapewne robota grafika. Pełno w sieci takich "rewelacji". Trzeba dotrzeć do oryginalnego zdjęcia z zasobów satelity LRO i wszystko się wyjaśni.
inivio
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 2:38 pm
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: inivio »

Tylko te zdjęcia nie pochodzą z UFO stron w internecie. Są z Google Earth. Po co Google upiększałoby swoje zdjęcia? Jestem prawie pewny że zdjęcia są prosto od NASA/innego oficjalnego źródła.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: observator »

Te współrzędne to lipa. Jak zawsze żeby nie dało się zidentyfikować miejsca, w które jakiś smarkacz ku uciesze własnej i kolesiów coś dorysował. 
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Dziwny "trójkąt" na Księżycu?

Post autor: niedzwiec »

Tak, czy siak księżyc jest jedną z ciekawszych tajemnic naszej planety.Prawda jest taka, że jeśli ktokolwiek chciałby nas badać, podglądać, studiować, to nie ma lepszej miejscówki niż księżyc, z jego wiecznie niewidoczną ciemną stroną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”