Kazachstan: Zagadkowa „epidemia snu”

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Kazachstan: Zagadkowa „epidemia snu”

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ] We wsi Kalaczi trwa „epidemia” zachorowań na niezidentyfikowaną dotąd przypadłość. Pacjenci skarżą się na senność, osłabienie i halucynacje. Niektórzy zasypiają natychmiast. Miejscowi twierdzą, że to wina tamtejszej kopalni Uranu, która jednak jest nieczynna od kilkudziesięciu lat. Śladów promieniowania nie wykryto, a lekarze rozkładają ręce. WIĘCEJ W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kazachstan: Zagadkowa „epidemia snu”

Post autor: Arek 1973 »

Tak, to dziwne, na pewno są potrzebne dalsze badania, może pękła jakaś rura?, może w przyrodzie doszło do połączenia związków chemicznych?, może zatrute pożywienie?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Arek1991
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: pn lut 03, 2014 6:54 pm

Re: Kazachstan: Zagadkowa „epidemia snu”

Post autor: Arek1991 »

Sytuacja podobna jak z filmu Sztorm stulecia. Scenarzystą tego filmu był Stephen King.
Awatar użytkownika
Sea Flanker
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 24, 2014 1:15 pm

Re: Kazachstan: Zagadkowa „epidemia snu”

Post autor: Sea Flanker »

A może uran z tej kopalni dostał się do wód gruntowych z których czerpią wodę.
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Kazachstan: Zagadkowa „epidemia snu”

Post autor: Ciekawski Jasiu »

Ja mam dziwne przeczucie, że skoro  przez rok nie wiedzą co to jest, to znaczy, że nie chcą wiedzieć a raczej powiedzieć. Halucynacje wskazuję na napromieniowanie. Gdy żydy napromieniowali promieniami gamma dawką 35tys. razy wiekszą od dawki zwykłego prześwietlenia głowy 100 tys. sefardyjskich dzieci, to później te dzieci również miały omamy i zwidy. Także halucynacje są dla mnie poszlaką wskazującą na promieniowanie radioaktywne.
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Kazachstan: Zagadkowa „epidemia snu”

Post autor: Ronin »

Takie rzeczy miały już miejsce w histoii ludzkości wiele razy. Dużo podobnych przypadków takiej śpiączki miało miejsce w okresie I Wojny Światowej głównie we Francji i Anglii, jest to dość dobrze udokumentowane. Co nie zmienia faktu, że przyczyn nie ustalono. Zdaje się, że nadano (wtedy na początku XX wieku) temu zjawisku nazwę "śpiączkowe zapalenie mózgu".
Ostatnio zmieniony pt sty 23, 2015 9:54 pm przez Ronin, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”