Wszechświat to jednak hologram?

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Wszechświat to jednak hologram?

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ] Wyniki analiz zespołu pod kierownictwem dr Yoshihumi Hyakutake z Uniwersytetu Ibaraki otwierają drogę do udowodnienia, że nasz wszechświat może być hologramem generowanym przez inne „położone głębiej” uniwersum. SZCZEGÓŁY W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wszechświat to jednak hologram?

Post autor: danut »

Pięknie, wspaniale, cudownie! :) Być może dożyje tych czasów, gdy wiedza o tym stanie się dla nas wszystkich czymś oczywistym.Od lat przekonuję Was o tym, że taka musi być prawda, gdyż na to wskazywały moje osobiste doświadczenia.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Wszechświat to jednak hologram?

Post autor: Zbyszek »

Tak?  Przykonywalas?  A nic nie wiem o tym:)))
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Wszechświat to jednak hologram?

Post autor: Katarzyna_1 »

Kwantowy fizyk to ze mnie kiepski, ale fizyk-ryzyk;cyt  z artykułu; "W grudniu 2013 r. grupa kierowana przez dr Yoshihumi Hyakutake z japońskiego Uniwersytetu Ibaraki ogłosiła, że znalazła na to hipotetyczne dowody. " czy ktoś może mi wyjaśnić czym są hipotetyczne dowody?a może tym m.innymi?http://www.youtube.com/watch?v=tuFSsS3DH6M
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wszechświat to jednak hologram?

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Zbyszek" data-cid="112199" data-time="1391879721">Tak?  Przykonywalas?  A nic nie wiem o tym:)))</blockquote> No wiesz? haha Zawsze czytasz po łebkach, co ja napiszę, a potem nie wiesz i to jest tego efekt.. Zbyszku, śledząc moje doświadczenia tak w całości to aż szczypie w oczy taki właśnie wniosek, o holograficznym pochodzeniu naszej rzeczywistości, wywodzącej się z jakiegoś głębszego poziomu( tam być może stałego poziomu), skąd rzucany jest jakby ten obraz, a mało z tego, to i on sam może być wybierany z innych rzeczywistości lub modulowany stamtąd. Pisałam nie raz :).
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Wszechświat to jednak hologram?

Post autor: Zbyszek »

TAK? Szczypie?A mnie nie. Juhu, hihi ale sie nabierasz:)))
Ostatnio zmieniony sob lut 08, 2014 8:39 pm przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wszechświat to jednak hologram?

Post autor: danut »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Zbyszek" data-cid="112206" data-time="1391891903">TAK? Szczypie?A mnie nie. Juhu, hihi ale sie nabierasz:)))</blockquote>Że co? Że gdzie i kogo, i w co szczypie? hihihi Nie nabrałam się, ale nie wiem, czy o mnie Ci chodziło? :InLove: "Położone głębiej Uniwersium" przecież oboje o tym wiemy i to nie dzięki temu artykułowi. Oczywiście to głębiej nie oznacza, że pod Ziemią kryją się szaraki, albo jakieś elity mają tam swoje bazy i  stamtąd nam wyświetlają to co mamy odbierać, bo  tu nie chodzi o technicznie stworzony przez człowieka holograficzny obraz, tylko że cały nasz Wszechświat działa na zasadach hologramu. Ja nigdy nie pisałam, że  mi  go wyświetlano tymi możliwościami i że dlatego docierały do mnie informacje stamtąd, to nie ja :/ .
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: Wszechświat to jednak hologram?

Post autor: artemius »

Po pierwsze to, że wszechświat jest "jednak hologramem" traktowałbym z pewną rezerwą. Tak jak resztę teorii.Po drugie. Nawet jeśli okazałoby się, że tak jest z matemattcznego punktu widzenia. To co, hulaj dusza piekła nie ma? Odtwarzamy role, które nam przypisano w prawdziwym świecie?Wydaje mi się, że żyjemy a nie odtwarzamy jakieś odbicie, nawet w skali wszechświata :) . Czujemy to co jest realne, przynajmniej dla nas i decydujemy o naszm życiu, tu i teraz.
Ostatnio zmieniony sob lut 08, 2014 10:22 pm przez artemius, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Wszechświat to jednak hologram?

Post autor: Zbyszek »

Przewalka z tymi holografomanem. Juz lepiej wykryli na filmie "Jumper". Skacza sobie aktorzy w eteryk i wyskakuja z niego gdzie chca. Zwlaszcza ta scenka jak bohater zwial ze swoja dziewczyna w podszewke swiata fizycznego. Zwijaja sobie nie istniejace fizyczne atomy, w siebie , w wartwe eteryczna , fajny film, ale pewnie wikszosc go juz ogladala:)))))) Tak wlasnie lataja ufole, tak latala Danut i tak ja latalem, ba.- bylem wiele razy w tym eteryku, patrzac ja sie poca ludzie w fizyku. Na szczescie cialo fizyzcne zostaje, ale w niektorych przypakach zwija sie w siebie i pjawia sie tam gdzie pojawi sie czlowiek. :)))  NA filmie lapali takich kolesi, ktorym nie zostaalo cialo fizyczne na miejscu i zazynali jak kurczaki , bo bylo nie po bozemu:(
Ostatnio zmieniony ndz lut 09, 2014 10:41 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wszechświat to jednak hologram?

Post autor: danut »

Tak, skutki takie są jak w mechanice kwantowej, Czakrawartin wydaje mi się, że my to ze Zbyszkiem rozumiemy :). Podoba mi się to określenie"niekiedy zwija się w siebie i pojawia tam, gdzie pojawi się człowiek", bilokacja- nie zapominajcie o niej.  <div>Jest to metoda rekonstrukcji fal, a więc odtworzenia na pewnym obszarze przestrzeni trójwymiarowego obrazu.



Odtworzenie fal świetlnych, ale i akustycznych, nie raz całej informacji o danym obiekcie.



Do tego dochodzi fakt, że naukowcy zaczynają odkrywać, że i cała materia jest światłem, jest stworzona ze światła w połączeniu z informacją i tu zachodzą powyższe 

pytania, bardzo dotykające nas wszystkich, pytania o nasze istnienie kim/ czym tak naprawdę jesteśmy. [ external image ]</div><div>Holografia podlega prawom mechaniki kwantowej. Jej bardzo istotną cechą jest nie-lokalność i nieciągłość.</div><div> </div><div><div>Tu rozchodzi się o zapamiętywanie danych, o ogromy potencjał a odtwarzanie ich może zachodzić w dowolnym miejscu i czasie o sprzyjających warunkach.



Światło ma dwojaki charakter, z jednej strony składa się z cząstek zwanych fotonami a z drugiej strony jest falą przenoszącą, jakby te informacje.</div><div>Chodzi  też o to, że nasz wszechświat jest jakby generowany przez inny świat znajdujący się głębiej określany jako Uniwersum, które lub z którego można wybierać sobie i czas i przestrzeń do tej "transmisji".</div><div> </div><div>Oczywiście, że nie chodzi w tym o znane nam już z kin wyświetlanie obrazów trójwymiarowych filmów. Chodzi o cały Wszechświat, tym zajmuje się kosmologia, nie chodzi też o płaszczyznę, a o przestrzeń kosmiczną.</div></div>
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”