UFO - bliskie spotkania - emisja w TV: 2014

Filmy poświęcone fenomenowi UFO
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO - bliskie spotkania - emisja w TV: 2014

Post autor: Arek 1973 »

Ja sobie więcej oczekiwałem od "UFO Hunters". Po odcinku gdzie szukali podziemnych baz dałem sobie spokój, prawdziwa żenada.Setki  ludzi mówiło o podziemnej bazie tam w tej  górze, mieli  sprzęt (termowizor), mieli przewodnika tubylca który znał  tajemne wejścia i skończyło się na tym że tam gdzie ich przyprowadził tam żadnego  wejścia nie było. Drugi  Hunter z kamerą obszedł spory kawałek góry  i nic podejrzanego  nie znalazł, więc poproszono przewodnika by ich zaprowadził do innego  wejścia a on na to  że "nie  bo  nie". Facetów wryło, bo nie po to przejechali połowę USA, jeden  z nich do przed kamerą próbował wyjaśnić że przewodnik (Indianin) dlatego tam nie chciał ich zaprowadzić bo na pewno  są  tam święte  tereny na które nie może wstąpić :kekeke: . Po głąbszym zastanowieniu myślę że po prostu  ja zbyt  wiele  oczekiwałem a oni po prostu pokazują jak to się ma w rzeczywistości : zbyt  wiele mitów a mało konkretów.Cóżż, ci co  rozpowszechniają teorie spiskowe zrobili dobrą robotę i z myszy zrobił się słoń.Także L. Pye, ten od czaszki gwiezdnego  dziecka  dał się wprowadzić w stan paranoji. Na kongresach poświęconych  zjawiskom ufo spiskowcy wmawiali mu  że przez tę czaszkę będzie miał kłopoty  z  rządem , wojskiem , MIB,. Wszyscy będą chcieli  odebrać mu  ten 100% dowód. Biedny Pye przez pierwsze tygodnie nie mógł spać,,, wieczorami w hotelach szukał odpowiednich skrytek  gdzie mógł  schować czachę a leżąc w łóżku  zastanawiał się nad tym czy w nocy go nie odwiedzą  odpowiedni agenci :) . Póżniej po latach  już  śmiał się  z tego opisując to w swojej księżce
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Triglav
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 21, 2013 11:59 pm

Re: UFO - bliskie spotkania - emisja w TV: 2014

Post autor: Triglav »

Taka paranoja ludzi którzy boją się własnego cienia może się mniej lub bardziej udzielić, tego odcinka o którym mówisz nie widziałem, widziałem za to inne i ujęło mnie że nie dopatrywali się  światełkach kosmitów, a analizowali - co to może być. Rzadko które relacje jakoś mnie przekonują (może od 1 do 5% tego co widziałem). Mam właśnie takie wrażenie - że większość ufo to omyłki, blednę interpretacje, rzeczy znane... bądź świadomie podtykane oszustwa - gorsze i lepsze. Chciałbym zobaczyć jakiś mocny dowód, ale póki co mam same wątpliwości. Środowisko (o ile można o czymś takim mówić) samo się nakręca.
Extremis
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: czw lut 28, 2013 11:52 am

Re: UFO - bliskie spotkania - emisja w TV: 2014

Post autor: Extremis »

Co tam. Ja dałem sobie spokój z UFO Hunters po jedynym odcinku jaki zobaczyłem ( i to też od połowy ), jak w Roswell wykrywaczem metalu znaleźli płat zardzewiałej blachy i cieszyli się jak dzieci że znaleźli kawałek UFO. Triglav - w obecnych czasach mocne dowódy  można jedynie zobaczyć na własne oczy a i tak zdarzy się to raz może 2 razy w życiu - jak w moim przypadku.  Takie czasy że narobiło się bajkopisarzy pokroju Davida Icke którzy piszą niestworzone historie wg zasady im głupiej i efektowniej tym lepsza sprzedaż.  
Ostatnio zmieniony pt lut 28, 2014 4:25 pm przez Extremis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Triglav
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 21, 2013 11:59 pm

Re: UFO - bliskie spotkania - emisja w TV: 2014

Post autor: Triglav »

Powiem tak - interesuje się UFO od pierwszej klasy szkoły podstawowej, tj. bodaj od siódmego roku życia, ale szybko znuzyly mnie wtornosci i brak glebokich analiz, ciagle operowanie na ogolnikach - no i oszusci. W wieku 17-18 lat skupilem sie na powazniejszych lekturach (bo powazych, zaangazowanych i rozsadnych autorow, o czystym umysle i pasji jest niewielu). Dopiero rok, dwa lata po studiach wrocilem do tego wszytskiego by spojrzec na to z szerszej perspektywy. Co jakis czas cos doczytuje, ogladam... i mam wrazenie ze to ludzie napedzaja ten cyrk... 5% przypadkow z jakmi ma sie stycznosc w ciagu pol roku warta jest uwagi - 95% to bajki.Staram sie miec reke na pulsie by wylapac cos mocnego, ale o ile majac te 14 lat wierzylem ze porwania szarakow maja miejsce, majac te 18 ze niekiedy sie zdarzaja, to teraz, powoli zblizajac sie do 30 zaczynam powaznie watpic. I prawde mowiac szukam czegos co mnie przekona. Poki co przekonala mnie historia Wolkiego.Kilka innych przypadkow wartych zastanowienie tez by sie znalazlo... ale doszukuje sie racjonalnych alternatyw. Ogladam te durne i mniej durne programy, w nadziei na cos mocnego. Byla ostanio taka seria UFO nad Europa, w kazdym odcinku byla jedna historia warta uwagi. W sumie nie malo. Ale co jesli badajac sprawe tak dokladnie jak w przypadku Wolskiego, nie potwiierdzilaby sie? Przepraszam ze tak sie rozpisuje - ale chce powiedziec ze SZUKAM CZEGOS CO POTWERDZI PEWNE HIPOTEZY ZWIAZANE Z UFO, chcialbym wiedziec czy obcujemy ze wspolczesna mitologia, czy w gre wchodzi ktos spoza tego swiata, albo chociaz jakies fenomey fizyczne/spisek.  Ostatnio slucham takiego podkastu - Teoria Chaosu, i prawde mowiac odnosze wrazenie ze bledy myslowe (juz nie tyle w kestiach rzeczy ZN, ale tak ogolnie) jakie robi prowadzacy, dyskwalifikuja to jako zrodlo wartosciowych informacji. Zastanawiam sie czy to cale poswiecanie uwagi UFO nie jest ganianiem za uluda? Czyms czego de facto nie ma (tj. nie ma fizycznie na planecie, bo ogolnie gdzies tam musi byc). Macie takie mysli?
chmura
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 26, 2007 2:20 pm
Kontakt:

Re: UFO - bliskie spotkania - emisja w TV: 2014

Post autor: chmura »

Jak sie komus ufo wtoczyło w życie to nie ma takich rozterek . Ogolnie to wcale nie trzeba widziec na własne oczy zeby zrozumiec, że to nie, wspołczesna mitologia czy zbiorowe halucynacje moim zdaniem materiału jest wystarczajaco. Niestety dezinformacja jak i pokretna natura ludzka działa i trzeba poswiecic duzo czasu zeby przekopac sie przez morze pierdół, ale potem odpowiedz jest raczej "oczywista" -> coś z nami tutaj jest.    
Ostatnio zmieniony sob mar 01, 2014 11:23 pm przez chmura, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO - bliskie spotkania - emisja w TV: 2014

Post autor: Arek 1973 »

Myślę że każdy ma podobnie. Mnie interesuje to już od dziecka, od 1994r interesuję się tym intensywnie.Hmm, twarde dowody to  dla mnie  zdjęcia  i  filmy zrobione np: przez wojsko w Meksyku oraz  przez wojsko  w Belgii poczas słynnej fali UFO, dalej mamy  bardzo wiarygodnych świadków jak chociaż  japoński  pilot  samolotu pasażerskiego, albo  przypadek  z Iranu , albo np: nagranie  z  radaru  szwajcarskiego lotniska. Wśród relacji mamy wiele potwierdzeń z USA z miejsc gdzie znajdują się bomby atomowe.Uważam że jednak warto  interesować się tym dalej, wiem, wiem, ja też przeszłem przez te  wszystkie  artykuły  i książki  o szarakach , spiskowcach, historie "nie  z tej  ziemi" jak chociaż raport Armstronga i inne,  ale  okazało  się  że nie ma żadnych  potwierdzeń a nawet przeciwnie, zwykła obłuda. pozdrawiam
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Triglav
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 21, 2013 11:59 pm

Re: UFO - bliskie spotkania - emisja w TV: 2014

Post autor: Triglav »

Przeszedlem dlugą drogę, raczej bez zmian o 180 stopni, pamiętam jak bylem dzieciakiem i czytalem jakas ksiazke o szarakach - w zasadzie jej tekst to w wiekszosci channeling. Kontaktowiec opisywal cywilizacje szarakow.I tak czytalem to, i od poczatku wychodzilem z zalozenia ze to nie moze byc prawda... bo jak, telepatia z drugiego kranca kosmosu, po angielsku i bez zadnych niejasności kulturowych? I bedac dzieciakiem myslalem sobie ze to ciekawa rekonstrukcja, wizja hipotetyczna - ale nie zrodlo twardej wiedzy.... nie moge wiec rzec ze wierzylem ale przestalem. od zawsze jestem zdania ze COŚ ma miejsce. COŚ zachodzi. KTOŚ się tutaj pojawia (jakby to paranoiczni nie zabrzmialo). Relacje pilotow zdaja sie byc rzetelne - fakt. Ale tyle sie slyszy o tych tanczacych punktach - itd. a jak przychodzi co do czego, to ze mialo rozmiar gwiazdy (tj pozorny - ze taka ociupinka). W sumie mam spore archiwum, i w niektore rzeczy pokladam wiare - ale mam taka cholerna niechec to tych wszytskich ludzi z Meksyku co bawia w falszerstwa, tego co dzialo sie ze Zdanami (z tymi miskami i klamstwami ktore sa podtrzymywane), tego co wyprawia sie w takich programach jak w temacie... na tych co pozwalaj ludziom chorym psychicznie sie komprmitoac publicznie, a cynikom siac ferment... zawsze jak czlowiek deklarowal zainteresowanie tym zjawiskiem wywolywala to albo politowanie, albo nastroje szydercze u drugiej strony... a czlowiek nie jest nawiedzony, sledzi po prostu zjawisko. ja dochodze do wniosku ze ufo realne, przeplata sie z mitologia (co bezsprzecznie ma miejsce). Wielu ludzi rozne rzeczy tlumaczy interwencja aniolow, Boga czy kosmitow... kiedys byly chochili, teraz sa szaraki. Byl dybuk, jest maly karzelek z czarnymi oczami. cholera - tego materialu jest tak duzo ze ciezko to nawet opacowac. czytalem ciekawa ksiazke rok czy dwa lata temu Encyklopedia Wiedzy o UFO, streszczenia-recenzje ksiazek plus eseje na wybrane tematy. To co pisze autor sie zgadza - poza drobnymi bledami typu mowienia o "wyspach wielkanocnych"  - wszytsko sie trzyma kupy. Za duzo napisalem. Ale w moim mniemaniu owy dokument daje wlasnie takie falszywe dowody - nie jestescie wariatami, patrzcie, macie racje - to kawalek ufo odstrzelony przez farmera! Zla droga. Zla jak diabli.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO - bliskie spotkania - emisja w TV: 2014

Post autor: Arek 1973 »

No cóż, więcej jest fałszerstwa niż dobrych materiałów to fakt. Trudno z tego wyłuskać prawdę, ale dlatego chyba tutaj jesteśmy. Gdybym myślał że to wszystko  bujda to już dawno by mnie tu nie było
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: UFO - bliskie spotkania - emisja w TV: 2014

Post autor: Ciekawski Jasiu »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Triglav" data-cid="112737" data-time="1393713360">Macie takie mysli?</blockquote> Ja nie mam takich myśli. Ja przeciwnie, od dziecka powątpieewałem w UFO a nawet drwiłem z fanatyków. Jak ktoś mówił UFO to śmiałem się jak beka, te wszytkie filmy to normalnie porażka i śmiech. Aż do momentu gdy natrafiłem, że z UFO wiażą sie poważni naukowcy, fizycy. Jestem przekonany, że UFO jest materialne i rzeczywiste. 20 lat to max i zjawisko zostanie opisane w podręcznikach. no chyba że internet ocenzurują - bestia nie śpi. :Cool:
Awatar użytkownika
Triglav
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 21, 2013 11:59 pm

Re: UFO - bliskie spotkania - emisja w TV: 2014

Post autor: Triglav »

UFO. Cóż, nie ukrywam że mniej intrygują mnie fenomeny fizyczne (choć powinny intrygować) a fakt czy z tymi machinami spoza tej planety to prawda: spodki, cygara, kule...
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZJAWISKO UFO”