Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: MarcinAdk »

Arku zresztą polski potencjał obronny też nie lepszy, ale za to na pocieszenie mamy od cholery generalicji która co i rusz tworzy różnego rodzaju koncepcje czasem wykluczające się nawzajem, innymi słowy słabość militarna aż nadto widoczna i nie zmienią te żadne ciepłe słowa i poklepywanie po plecach. A całe to 1.95 % PKB to dobre życzenie niż coś namacalnego. W sumie Arku pisząc o potencjale ukraińskim i jego mankamentach, można znaleźć i perełki chociażby system Kolczuga, który zestrzeliwał samoloty w technologii stealth.
Ostatnio zmieniony wt kwie 15, 2014 5:00 pm przez MarcinAdk, łącznie zmieniany 1 raz.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: arek »

A myślicie ,że w Rosji jest inaczej ? Przypomnę, że Kursk rozwaliła torpedo-rakieta i nie byli w stanie nic zrobic a było to zaledwie 100m pod powierzchnia .I teraz popatrzcie ile razy na pokazach rozbijały sie samoloty Rosyjskie.Przypominam ,że Putin ogłosił wielka nowelizację techniczna w Armii . A to znaczy ,że sami są świadomi że g... maja a ich przemysł jest zapóźniony. I po tych szumnych zapowiedziach okazało sie ze to co było super na deskach nie jest juz super jako prototyp a tym bardziej jako broń do użytku. Jedyne co maja to ludzi , zwykłych sołdatów nastawionych politycznie.A i to uzbierali ich tylko 40 tys. I zaraz ich bedą zwijac z granicy bo pewnie już przepili zapasy.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="113953" data-time="1397633052">A myślicie ,że w Rosji jest inaczej ? (...) A i to uzbierali ich tylko 40 tys. I zaraz ich bedą zwijac z granicy bo pewnie już przepili zapasy.</blockquote>

Albo Ty zajebiście nie doceniasz Rosji, albo ja zajebiście ten kraj przeceniam.

Może się wkrótce przekonamy.
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: MarcinAdk »

Rosji nie da się nie doceniać, gdyż to ciągle potężna siła tyle że musi się liczyć problemami wewnętrznymi. Załóżmy na chwilę że Ukraina jako państwo się rozpada, jej wschodnie terytorium wchodzi w skład FR. Była by to bardzo niebezpieczna sytuacja która mogła by wymknąć spod kontroli, ruchy nacjonalistyczne wykorzystały by to bardzo szybko, w miejscu przed chwilą istniejącego państwa pojawia się istna czarna dziura która zaczęła by oddziaływać na inne ruchy separatystyczne w samej Federacji Rosyjskiej, jak również podobne ruchy w Europie a jest ich nie mało, taka sytuacja nikomu nie była by na rękę, gdyż jej konsekwencje trudno było by przewidzieć, tym bardziej iż znając marazm decyzyjny UE pogrążonej w nieciekawej sytuacji ekonomicznej, tym bardziej te ruchy by się spotęgowały. Ale to tylko hipotetyczna możliwość, wiec  bądźmy optymistami i wierzmy w umiarkowaną mądrość tych co podejmują ważne decyzje.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: arek »

Najprawdopodobniej Ukraina sie rozpadnie lub raczej Rosja zdominuje częśc wschodnia łącznie z Kijowem, po prostu wojsko Ukraińskie nie chce walczyć o swój kraj, pewnie skusiły ich zarobki w armi rosyjskiej. Więc bedzie część wschodnia federacyjna należąca do Rosji ,i częśc zachodnia ze stolica we Lwowie bez dostepu do morza .w myśl zasady chcecie ten ochłap, UE ? to sobie go weźcie .O niskim morale swiadczy przechodzenie poszczególnych jednostek na strone agresora, ostatnio przeszły załogi wozow bojowych. Pewnie na prezydenta nowej federacyjnej ukrainy powołaja Janukowycza.(i szybko zginie w zamachu ) Plan aneksji części wschodniej powstał w glowach rosyjskich oligarchów, na wschodzie Ukrainy, bowiem są produkowane zarówno silniki do migów i su, rakiet dalekiego zasiędu  ,pancerze czołgów. W momencie ogłoszenia przez Putina wielkiej modernizacji armii i wymiany 70% uzbrojenia do 2020 roku ,stało sie jasne,że albo zarobi Ukraina albo ktoś z Rosji. Prawdopodobnie wypowiedzą umowy dzierżawy tych fabryk i wykupi to którys z bogaczy rosyjskich. Wiec tak naprawdę chodzi tu o zwykły interes a nie jakieś tam odbudowy czegokolwiek. Z pewnością ludziom sie poprawi ,bedzie praca w fabrykach z długimi zamówieniami. Problemik może byc tylko jeden , jeśli UE wprowadzi sankcje i ograniczy zakup gazu i ropy program nie wypali ,bo juz Rosja wydaje na zbrojenia 4,2-4,6 PKB przy wzroście około 1,6 lub 0,6 . Zatem 2-3 lata i sie to posypie . Oczywiscie jesli utrzymaja sankcje zarówno USA jak i UE.  Niedźwiedziu przeceniasz Moskwe , państwa totalitarne zawsze są bezczelne w swoich wypowiedziach i działaniach .Ale to kolosy na glinianych nogach.Ktoś kiedys zapyta Putina skoro pan zarabia rocznie 800 000 $ rocznie to jakim cudem jest pan właścicielem pałaców o łącznej wartości 60-80 mln ?
Ostatnio zmieniony czw kwie 17, 2014 5:41 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="113963" data-time="1397712946"> Niedźwiedziu przeceniasz Moskwe , państwa totalitarne zawsze są bezczelne w swoich wypowiedziach i działaniach .Ale to kolosy na glinianych nogach.Ktoś kiedys zapyta Putina skoro pan zarabia rocznie 800 000 $ rocznie to jakim cudem jest pan właścicielem pałaców o łącznej wartości 60-80 mln ?</blockquote> Widzisz - ja nie widzę Rosji, jako państwa totalitarnego - to raz. Dwa - mało mnie obchodzi ile Putin ma kasy, pałaców i czego tam jeszcze, bo nie widzę związku ze sprawą. Każdy polityk jest nachapany, niezależnie od kraju. Bardziej mnie w tym wszystkim boli wojna propagandowa w mediach. Nasze (zachodnie) media ładują ludziom do łbów taki szit i to już od lat, że głowa boli. Dla mnie różnica jest taka, że w Rosji rządzi Putin, a w państwach zachodnich banki, media i korpo. Skoro twierdzisz, że Rosja jest kolosem na glinianych nogach, to jak nazwiesz EU, czy USA? Toć to to jeszcze gorzej. Imperialistyczna Rosja ma setki lat historii, USA nieco ponad 200, a EU kilkadziesiąt.
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: MarcinAdk »

Panowie, ale wy oczywiście wiecie że rozkład państwa zazwyczaj rozpoczyna się od wewnątrz, przykładów z historii jak i tych nie tak dawnych mamy bez liku, dlatego wojny klasyczne wywołuje się w ostateczności.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: arek »

<blockquote class="ipsBlockquote">Widzisz - ja nie widzę Rosji, jako państwa totalitarnego - to raz. Dwa - mało mnie obchodzi ile Putin ma kasy, pałaców i czego tam jeszcze, bo nie widzę związku ze sprawą.</blockquote>  w państwie totalitarnym nie ma wolnych mediów , nie mozna manifestowac swojej opinii ,nie ma opozycji ,gospodarka jest personalnie powiazana z władzami , sądy wydaja wyroki pod dyktando władzy . Znasz jakąś wolna gazetę lub inne medium z Rosji ? Każda opozycyjna manifestacja jest pacyfikowana.A uczestnicy dostaja kary łagru. Nawet uprawia sie korsarstwo ,bo nie mozna tu nie wspomniec o Greenpeace ,został porwany z wód miedzynarodowych a uczestnicy protestu osadzeni i rozwiezieni po róznych łagrach ,za zaspiewanie piosenki dziewczyny dostały po 2 lata ,Chodorkowskiego zwolniono i zaprzestano sądzenia za nastepne przestępstwa gospodarcze na wyraźne polecenie wladz ,nie sadu. Gazprom zatrudnił bylego kanclerza Niemiec dlatego ze przyjaźnił sie z Putinem itd. jesli wg. Ciebie to państwo prawa i demokratyczne to tam pojedź.Ludzi na ukrainie tez nie obchodzily pałace i złote kible dopuki nie zrozumieli ,że jest to robione ich kosztem. Dla przypomnienia nawet w Polsce za korupcje lecą glowy.  <blockquote class="ipsBlockquote">Dla mnie różnica jest taka, że w Rosji rządzi Putin, a w państwach zachodnich banki, media i korpo</blockquote>  Ale one tez podlegaja jakiejs kontroli ,Putin nie.I nie robi tego dla idei o czym juz wspomnialem.  Zrób cos dla siebie ,wybież miejsce w Rosji na chybił trafil i pojedź tam ,pomieszkaj dwa tygodnie w tamtejszych warunkach. A potem pisz jak to jest źle na zachodzie.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="113968" data-time="1397731837">w państwie totalitarnym nie ma wolnych mediów , nie mozna manifestowac swojej opinii ,nie ma opozycji ,gospodarka jest personalnie powiazana z władzami , sądy wydaja wyroki pod dyktando władzy .

Znasz jakąś wolna gazetę lub inne medium z Rosji ?</blockquote>A Ty znasz jakie wolne medium na 'zachodzie'?



<blockquote class="ipsBlockquote">jesli wg. Ciebie to państwo prawa i demokratyczne to tam pojedź.</blockquote>Nigdzie nie napisałem, że Rosja to państwo prawa.



<blockquote class="ipsBlockquote">Ludzi na ukrainie tez nie obchodzily pałace i złote kible dopóki nie zrozumieli ,że jest to robione ich kosztem.</blockquote>A czyim kosztem w PL są zusowkie pałace i złote kible w domach banksterów, hohsztaplerów, macherów i innych zachodnich oszustów, którzy fortun dorobili się na wałkach i plecach innych ludzi?



<blockquote class="ipsBlockquote">Dla przypomnienia nawet w Polsce za korupcje lecą glowy.</blockquote>Nigga, please.

 

<blockquote class="ipsBlockquote">Ale one tez podlegaja jakiejs kontroli ,Putin nie.I nie robi tego dla idei o czym juz wspomnialem.</blockquote>Gdzie Ty żyjesz? To właśnie banki i korporacje kontrolują i szachują państwa, nie na odwrót.

 

<blockquote class="ipsBlockquote">Zrób cos dla siebie ,wybież miejsce w Rosji na chybił trafil i pojedź tam ,pomieszkaj dwa tygodnie w tamtejszych warunkach. A potem pisz jak to jest źle na zachodzie.</blockquote>A to już jest onetowy klasyk zacietrzewienia - zauważyłem, że jak ktoś ma odmienne od obiegowego zdanie na temat jakiegos kraju, to się go tam od razu wysyła. Już nie raz byłem wysyłany z różnych forów do: Rosji, KRLD, Wenezueli, na Kubę i do Chin, zawsze mnie to bawi.

Jeszcze raz - nigdzie nie pisałem, że mi źle na zachodzie, ani że chcę mieszkać w Rosji.



Widzisz - ja nie jestem jakimś specjalnym fanem Rosji, raczej staram się być obiektywny, natomiast mam wrażenie, że Ty jesteś rusofobem i to takim PiSem podszytym. Przepraszam bardzo, jeśli się mylę, ale takie wnioski wyciągam po Twoich wypowiedziach w temacie.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: arek »

<blockquote class="ipsBlockquote">Ty jesteś rusofobem i to takim PiSem podszytym</blockquote> I tu się mylisz . Po prostu jak chcem wiedzieć coś na jakis temat to badam go osobiście. Bylem w Rosji, korespodnowałem z Rosjanką,stara znajomośc. Od niedawna bywam na Ukrainie. Pracowałem tez w Danii i Holandii ,bywam tez w Niemczech. Bardzo często rozmawiam z ludźmi ,taki mam typ ,że sami mnie zaczepiaja. Zdarza mi sie też zagłebiać jakis temat do samego dna. Być może moje oceny nie są obiektywne, ale korporacje i banki tym róznia sie od kacyków ,że są wpisane w system gospodarczy i gdy przeginaja gina sa ciągane po sądach płacą odszkodowania, by pozbyć sie kacyka musza ginąć ludzie. O Rosjanach mówia, że oni zawsze walczą o pokój i tu mozna wymieniać: Koreę Wietnam Chiny Angole Egipt Czechy,Węgry Kubę  Afganistan Czeczenię i wszędzie kończy to sie ustanowieniem kacyka i zapaścią gospodarczą po 20-30 latach .Wszystko w imię pokoju co 2-3 lata walcza całkiem na serio.(czasem jak w Polsce wystarczy raz sfałszować wybory i skutecznie bronić systemu ,naciskiem stacjonujących wojsk.(40 lat okupacji co 10 lat rewolta )) HP ostatnio ma do zapłacenia 100mln $ kary za korumpowanie, wcześniej zapłacili 1,6mld $ ktos te kary nałożył.Ludzie dorabiaja sie na handlu i to jest żle postrzegane bo to przeciez cwaniactwo itp. ale spróbuj sprzedać produkt itp.Czy w BBC są naciski i cenzura na treśc ? Rosyjska rzeczywistosć mediów daleko odbiega od standartów twoich niewolnych mediów zachodu (Politkowska).Na Ukrainie ostatnio znowu zabili dziennikarza bo pisal zbyt odwarznie o oligarchach.masz cos takiego w GB ? To nie przypadek ,że wysyłają cię do tych krajów bo piep.. głupoty .I jak widzę, co sam napisałeś, tak tez sadzą inni, mniej obiektywni.(bo tam byli?)Innymi słowy nie wiesz a piszesz. I próbujesz jeszcze pisac autorytatywnie. Takie cos wyszło tylko dla Maya i Winetou ;) Czasem ludzie uwierza w największe głupoty jesli są napisane.[ external image ] Dniepropietrowsk.
Ostatnio zmieniony pt kwie 18, 2014 6:16 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”