Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: Hybrid »

Nie rozumiesz , kolego azorze pewnych fundamentalnych zasad rządzących dzisiejszą geopolityką . Od kiedy to Ukraina jest ''suwerennym'' państwem  ?? Jest to konglomerat różnych nacji . Ilu jest w tym kraju rdzennych Ukraińców : 7 - 10 % ??  Jeszcze do końca lat 20 ,  Odessa w 85% rozmawiała po polsku . Ukraina to kraj związkowy/federacyjny byłego CCCP .To pijaczyna Jelcyn , 8 grudnia 1991 roku podpisując triumwirat w Puszczy Białowieskiej z ówczesnymi  prezydentami Białorusi i Ukrainy , rozwiązał CCCP i dał polityczne zielone światełko dla powstania (sztucznego) takiego tworu jak Ukraina .  I o dziwo , żaden skundlony zachodni burek nawet nie zaszczekał w obronie ludności która po nocy obudziła się w innej rzeczywistości . To była ''woda na młyn'' zachodnich burków , Rosyja słaba , to potężniejszy Waszyngton .Kiedy dzisiaj ten sam manewr powtarza Władimir , tylko w odwrotną stronę jest ajwa , ajwa na cały świat .Jestem ciekaw jak GB i Madryt zareagują na referenda w sprawie odłączenia się Szkocji i Katalonii . Jestem także ciekaw jak czarny Banana zareagowałby na to jak Rosyja zbaratała by sie powtórnie z Wenezuelą i Kubą i zaczęła ''cosik'' tam instalować .  To co zdychająca pijaczyna Jelcyn roztrwonił , Władimir składa to z powrotem w całość . I tak postępuje władca i polityk zarazem . Dopóki Janukowicz dawał tyłka zachodowi na ''zachodzie'' , Władimirowi to nie przeszkadzał , lecz kiedy Janukowicz chciał ''kochanków'' zapraszać na pałace i komnaty - o .... !!! to już stał się poważny problem dla Władimira . A scenariusz byłby prosty : Wejscie Ukrainy do UE - czyli dojenie na maxa - Polska pięknym , sztandarowym przykładem . Wejście Ukrainy do NATO , i właśnie na Krymie zbudowanie nowych NATO-wskich baz z rakietkami skierowanymi w Moskwę , a to tylko 600 km , czyli 6 minut na podjęcie decyzji .Na to Władimir nie mógł się zgodzić , po prostu uprzedził ruch zachodnich burków i ich ujadających akolitów . Polskie niepoprawne politycznie burki zapłacą za swoje szczekanie , w sumie to my , podatnicy burków zapłacimy . Już płacimy !!!UE dogadała się za plecami Polskich burków i wali drzwiami i oknami wołowinę i wieprzowinę do Rosyji i to tranzytem przez Polskę . Nieważne , że w Polsce panuje ''pomór'' , ważne , że Polska została wyeliminowana . I najważniejsze kuriozum bez precedensu , firmy Niemieckie zajmujące się eksploatacją niebieskiego paliwa , sprzedały swoje większościowe udziały dotyczące wydobycia gazu łupkowego w Polsce - GAZPROMOWI .  Nazwać kogoś ''małym Hitlerkiem'' jak to zrobił pirat drogowy - eurodeputowany Kurski - to trzeba mieć jaja i wielkość szachisty Władimira .Za  takie , bezproduktywne szczekanie , także zapłacimy , Matiuszka Rosyja jest pamiętliwa .  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="113444" data-time="1395650715">Hybrid jest taka różnica z NATO pomimo ich inwazji w różnych krajach, NATO nie zagarnęło żadnego terenu i przyłączyło do swojego kraju. </blockquote> Inwazja - wystarczy to słowo za cały komentarz .  W 1939 roku , Niemcy dokonując inwazji na Polskę , także nie włączyły zajętych terenów do Rzeszy tylko utworzyli Generalne Gubernatorstwo .  Więc byli okupantem , czerpiąc korzyści materialne z tejże okupacji . Rezultaty znamy . NATO nic nie musi przyłączać jest paktem Państw ,  wystarczy okupacja zajętych terenów i czerpanie z tego korzyści aż do wyczerpania zasobów .  NATO aktualnie okupuje czynnie i biernie 7 niezależnych Państw .​ Wskażesz czy Rosyja na dzisiaj prowadzi podobne operacje ?? Pomijam tu Autonomiczną Republikę Krymu . Rosyja odebrał to co było od zawsze w jej posiadaniu . Proste . <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="113444" data-time="1395650715">Problem w tym, że prawdopodobnie Swaboda będzie rządziła Ukrainą i to będzie bardzo duży kłopot w przyszłości.</blockquote>  Już rządzi i tu zgadzam się z tobą bezapelacyjnie . Tylko taki debil jak pierwszy Pisowczyk mógł pojechać na Majdan i promować swoją twarzą Ukraiński nacjonalizm .
janusz
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 1:10 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: janusz »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="113446" data-time="1395664294">Nie rozumiesz , kolego azorze pewnych fundamentalnych zasad rządzących dzisiejszą geopolityką . Od kiedy to Ukraina jest ''suwerennym'' państwem  ?? Jest to konglomerat różnych nacji . Ilu jest w tym kraju rdzennych Ukraińców : 7 - 10 % ??  Jeszcze do końca lat 20 ,  Odessa w 85% rozmawiała po polsku . Ukraina to kraj związkowy/federacyjny byłego CCCP .To pijaczyna Jelcyn , 8 grudnia 1991 roku podpisując triumwirat w Puszczy Białowieskiej z ówczesnymi  prezydentami Białorusi i Ukrainy , rozwiązał CCCP i dał polityczne zielone światełko dla powstania (sztucznego) takiego tworu jak Ukraina .  I o dziwo , żaden skundlony zachodni burek nawet nie zaszczekał w obronie ludności która po nocy obudziła się w innej rzeczywistości . To była ''woda na młyn'' zachodnich burków , Rosyja słaba , to potężniejszy Waszyngton .Kiedy dzisiaj ten sam manewr powtarza Władimir , tylko w odwrotną stronę jest ajwa , ajwa na cały świat .Jestem ciekaw jak GB i Madryt zareagują na referenda w sprawie odłączenia się Szkocji i Katalonii . Jestem także ciekaw jak czarny Banana zareagowałby na to jak Rosyja zbaratała by sie powtórnie z Wenezuelą i Kubą i zaczęła ''cosik'' tam instalować .  To co zdychająca pijaczyna Jelcyn roztrwonił , Władimir składa to z powrotem w całość . I tak postępuje władca i polityk zarazem . Dopóki Janukowicz dawał tyłka zachodowi na ''zachodzie'' , Władimirowi to nie przeszkadzał , lecz kiedy Janukowicz chciał ''kochanków'' zapraszać na pałace i komnaty - o .... !!! to już stał się poważny problem dla Władimira . A scenariusz byłby prosty : Wejscie Ukrainy do UE - czyli dojenie na maxa - Polska pięknym , sztandarowym przykładem . Wejście Ukrainy do NATO , i właśnie na Krymie zbudowanie nowych NATO-wskich baz z rakietkami skierowanymi w Moskwę , a to tylko 600 km , czyli 6 minut na podjęcie decyzji .Na to Władimir nie mógł się zgodzić , po prostu uprzedził ruch zachodnich burków i ich ujadających akolitów . Polskie niepoprawne politycznie burki zapłacą za swoje szczekanie , w sumie to my , podatnicy burków zapłacimy . Już płacimy !!!UE dogadała się za plecami Polskich burków i wali drzwiami i oknami wołowinę i wieprzowinę do Rosyji i to tranzytem przez Polskę . Nieważne , że w Polsce panuje ''pomór'' , ważne , że Polska została wyeliminowana . I najważniejsze kuriozum bez precedensu , firmy Niemieckie zajmujące się eksploatacją niebieskiego paliwa , sprzedały swoje większościowe udziały dotyczące wydobycia gazu łupkowego w Polsce - GAZPROMOWI .  Nazwać kogoś ''małym Hitlerkiem'' jak to zrobił pirat drogowy - eurodeputowany Kurski - to trzeba mieć jaja i wielkość szachisty Władimira .Za  takie , bezproduktywne szczekanie , także zapłacimy , Matiuszka Rosyja jest pamiętliwa .   Inwazja - wystarczy to słowo za cały komentarz .  W 1939 roku , Niemcy dokonując inwazji na Polskę , także nie włączyły zajętych terenów do Rzeszy tylko utworzyli Generalne Gubernatorstwo .  Więc byli okupantem , czerpiąc korzyści materialne z tejże okupacji . Rezultaty znamy . NATO nic nie musi przyłączać jest paktem Państw ,  wystarczy okupacja zajętych terenów i czerpanie z tego korzyści aż do wyczerpania zasobów .  NATO aktualnie okupuje czynnie i biernie 7 niezależnych Państw .​ Wskażesz czy Rosyja na dzisiaj prowadzi podobne operacje ?? Pomijam tu Autonomiczną Republikę Krymu . Rosyja odebrał to co było od zawsze w jej posiadaniu . Proste .   Już rządzi i tu zgadzam się z tobą bezapelacyjnie . Tylko taki debil jak pierwszy Pisowczyk mógł pojechać na Majdan i promować swoją twarzą Ukraiński nacjonalizm .</blockquote> Rosja jest też konglomeratem różnych nacji,coś przeszło 50 narodów i jakoś to nikomu nie przeszkadza.Od kiedy to Ukraina należała cały czas do Rosji ?.To dawne ziemie Rzeczypospolitej .Po Unii Lubelskiej jako częśc Litwy weszła w skład Korony.To Dzikie Pola,Kozacy,itp,tak że to nie są ziemie które należały do Rosji.Kiedy zwarto tą Unię jeszcze nie było na mapie tego tworu państwowego.Tak samo i Krym nie należaL od zawsze do Rosji.To Katarzyna wielka go wcieliła do swego państwaTrochą obiektywizmu historycznego by się przydało.Co wyście dali tej Ukrainie,bo jasne po tym co napisałeś że Polakiem nie jesteś ?,wielki głód i wiele milionów ofiar ?.Nie dla wszystkich to jest "Matiuszka Rosyja".Dla mnie nie i dla wielu Ukrainców również nie.Ten naród,bo to jest już naród,niestety rozdarty między dwoma opcjami,zasługuje jak mało który na samostanowienie.Skoro Janukowycz albo sam albo poprzez podstawione osoby przejmował w tym kraju wszystko co się dało i co przynosiło zysk to w koncu znalazł się ktoś kto miał ja..a i jest nieważne jak się nazywa.Tam nie będzie spokoju,nie sądze aby Swaboda utrzymała się za długo u władzy.Ci co odgrywają główną rolę przy wszelkich rewolucjach po czasie schodzą z sceny bo ich rola została odegrana a władzę przejmują inni.Tak było praktycznie zawsze.Jeśli Putin myśli o wcieleniu Ukrainy do swego państwa to będzie cały czas podgrzewał atmosferę bo to jest mu na rękę dając pretekst do interwencji zbrojnej.To będzie zwyczajny zabór a nie jakakolwiek akcja humanitarna.Widzę że idea panslawizmu znowu odżywa.Nie wykluczam że jest to jakaś idea może warta zastanowienia ,ale jeśli już to nie pod przywództwem Rosji.To zawsze był kraj który nie szanował innych narodów a jego przywódcy myśleli tylko o ciągłym rozszerzaniu jego granic.Nic się w tej materii nie zmieniło.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: azor »

Wydaje mi się, że Ty do końca też nie rozumiesz jeśli będziemy każde państwo nie nazywać suwerennym bo ma ileś tam nacji jak w Niemczech, Anglii itp. itd. to za nie długo takich ''aneksji'' będzie całkiem sporo. Nie możemy iść takim tokiem myślenia. Może Śląsk się odłączy od Polski, podobne przykłady można mnożyć dość długo. Bez względu na wewnętrzne problemy Ukrainy państwo to jest suwerenne jak każde inne bez dwóch zdań. Nie porównuj tego co robiły Niemcy w 1939 a NATO bo miara jest bardzo nie sprawiedliwa. W 1939 roku jak wiesz ZSRR pod pretekstem ochrony swojej mniejszości  jak to teraz zrobił Putin, też weszli do Polski i zagarnęli swoją część. Tylko jak wyglądał przebieg okupacji III Rzeszy w Europie a jak NATO chyba nikomu nie muszę tłumaczyć. NATO wcale nie jest cacy, ale porównywanie ich do wyczynów Niemców w czasie II wojny jest gigantycznym nieporozumieniem. Zarówno okupuje jak i pomaga o tym się już zapomina a szkoda ;)  Szczerze mówiąc wolę zostać przy NATO niż na smyczy Putina. Hybrid idąc tokiem Twojego rozumowania  i zbawcy Putina,Polacy powinni odebrać Wilno czy Lwów bo to niegdyś było nasze. Inne kraje też powinny odebrać to co niegdyś było ich np. Zaolzie, no bez przesady nie żyjemy w średniowieczu. Może za nie długo Rosja upomni się o Alaskę bo to było ich ? Było, ale nie ma, ale jak widać Rosja nie może się pogodzić jak ich imperium zmalało po 1989 roku.  Rosja jak na razie zabrała co mogła przez lata i jak widać po Krymie apetyt Putina wzrasta. Jak tak dalej pójdzie wyznawcy  polityki Putina założą  sobie obrazy z jego podobizną na ścianie  ;) Niestety PO i PiS się zbłaźniło będąc na Majdanie dlatego kresowiacy a ja jestem dalszym ich potomkiem wystawimy im czerwoną kartkę w wyborach.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="113448" data-time="1395667914"> Hybrid idąc tokiem Twojego rozumowania  i zbawcy Putina,Polacy powinni odebrać Wilno czy Lwów bo to niegdyś było nasze. </blockquote> Masz odpowiedż , kolego azorze : (...) MSZ dostało oficjalne pismo w tej sprawie z Dumy Państwowej Jak informuje TVP, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wpłynęło oficjalne pismo od rosyjskiej Dumy Państwowej z propozycją podziału terytorium Ukrainy i przyłączenia przez Polskę zachodnich obwodów. Już wcześniej Władimir Żyrinowski, wiceprzewodniczący Dumy Państwowej i lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, proponował, aby Polska domagała się oddania jej pięciu zachodnich obwodów Ukrainy: lwowskiego, iwanofrankowskiego, tarnopolskiego, wołyńskiego i rówieńskiego. (...) Osobiście uważam , że mniejszym złem było podążać ścieżką prorosyjską a nie brukselską .Z stąd zawsze będę obstawał za federacją państw słowiańskich pod rosyjskim hegemonem .   <blockquote class="ipsBlockquote">Co wyście dali tej Ukrainie,bo jasne po tym co napisałeś że Polakiem nie jesteś ?,wielki głód i wiele milionów ofiar ?.</blockquote> Niestety w polityce sentymentów nie ma . Taka rola Ukrainy , raz pod jednym butem , raz pod drugim butem .  W prozachodniej polityce też Polski nikt nie żałuje .
Ostatnio zmieniony pn mar 24, 2014 3:29 pm przez Hybrid, łącznie zmieniany 1 raz.
janusz
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 1:10 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: janusz »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="113453" data-time="1395674534"> Masz odpowiedż , kolego azorze : (...) MSZ dostało oficjalne pismo w tej sprawie z Dumy Państwowej Jak informuje TVP, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wpłynęło oficjalne pismo od rosyjskiej Dumy Państwowej z propozycją podziału terytorium Ukrainy i przyłączenia przez Polskę zachodnich obwodów. Już wcześniej Władimir Żyrinowski, wiceprzewodniczący Dumy Państwowej i lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, proponował, aby Polska domagała się oddania jej pięciu zachodnich obwodów Ukrainy: lwowskiego, iwanofrankowskiego, tarnopolskiego, wołyńskiego i rówieńskiego. (...) Osobiście uważam , że mniejszym złem było podążać ścieżką prorosyjską a nie brukselską .Z stąd zawsze będę obstawał za federacją państw słowiańskich pod rosyjskim hegemonem .    Niestety w polityce sentymentów nie ma . Taka rola Ukrainy , raz pod jednym butem , raz pod drugim butem .  W prozachodniej polityce też Polski nikt nie żałuje .</blockquote> Zwyczajny cynizm i nic więcej.Tacy właśnie są Rosjanie,szermują wielkimi słowami a gdy przyjdzie co do czego to wyłazi z ich butów zwyczajna słoma.Dlatego zdecydowanie wolę Zachód niż wasz kraj,choć oszukują ci i ci.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="113453" data-time="1395674534"> Masz odpowiedż , kolego azorze : (...) MSZ dostało oficjalne pismo w tej sprawie z Dumy Państwowej Jak informuje TVP, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wpłynęło oficjalne pismo od rosyjskiej Dumy Państwowej z propozycją podziału terytorium Ukrainy i przyłączenia przez Polskę zachodnich obwodów. Już wcześniej Władimir Żyrinowski, wiceprzewodniczący Dumy Państwowej i lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, proponował, aby Polska domagała się oddania jej pięciu zachodnich obwodów Ukrainy: lwowskiego, iwanofrankowskiego, tarnopolskiego, wołyńskiego i rówieńskiego. (...) Osobiście uważam , że mniejszym złem było podążać ścieżką prorosyjską a nie brukselską .Z stąd zawsze będę obstawał za federacją państw słowiańskich pod rosyjskim hegemonem .    Niestety w polityce sentymentów nie ma . Taka rola Ukrainy , raz pod jednym butem , raz pod drugim butem .  W prozachodniej polityce też Polski nikt nie żałuje .</blockquote>Ja też jestem za federacja państw słowiańskich. Ale Panowie nie przywiązujcie wagi do tego o czym mówi Żyrynowski - łgarz i oszust. On sobie zakpił tym oświadczeniem co do Polskich obwodów Ukrainy. A dlaczego? Ano dlatego, że Gorbi w 1989 r. tak zgłupiał, że tę propozycję wtedy optował. Może ktoś pokaże gdzie to było. :D 
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="janusz" data-cid="113455" data-time="1395677166"> Zwyczajny cynizm i nic więcej.Tacy właśnie są Rosjanie,szermują wielkimi słowami a gdy przyjdzie co do czego to wyłazi z ich butów zwyczajna słoma.Dlatego zdecydowanie wolę Zachód niż wasz kraj,choć oszukują ci i ci.</blockquote> Napisałem wyrażnie w polityce sentymentów nie ma . W polityce żeby handlować trzeba cosik wyłożyć na straganie .Inaczej się nie da .I w tym układzie nie ma mowy o cynizmie . Albo jesteś na fali albo toniesz . Być może serce będzie ''boleć'' lecz nieugiętość i dobra analiza to podstawa tego ''zawodu'' . Z przegranymi się nie negocjuje . Ja zdecydowanie wolę Rosjan czy Białorusinów za ich serdeczność , szczerość - jednolicowy sposób bycia , folklor , dobrą kuchnię i ''Stoliczną'' .I za to jeszcze , że pokazali ''fakjówkę'' gwieżdzistym burkom w sprawie Syrii . Lecz nie przejmuj się każdy ma swoje zdanie , a czas pokaże ... 
janusz
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 1:10 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: janusz »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="113457" data-time="1395678436"> Napisałem wyrażnie w polityce sentymentów nie ma . W polityce żeby handlować trzeba cosik wyłożyć na straganie .Inaczej się nie da .I w tym układzie nie ma mowy o cynizmie . Albo jesteś na fali albo toniesz . Być może serce będzie ''boleć'' lecz nieugiętość i dobra analiza to podstawa tego ''zawodu'' . Z przegranymi się nie negocjuje . Ja zdecydowanie wolę Rosjan czy Białorusinów za ich serdeczność , szczerość - jednolicowy sposób bycia , folklor , dobrą kuchnię i ''Stoliczną'' .I za to jeszcze , że pokazali ''fakjówkę'' gwieżdzistym burkom w sprawie Syrii . Lecz nie przejmuj się każdy ma swoje zdanie , a czas pokaże ... </blockquote> Z Syrią jeszcze różnie być może,tu ugra Rosja,tam ugra USA i poplecznicy,tak że to faktycznie tylko czas pokaże.Rosjan ,tych zwyczajnych,ja też darzę sympatią bo to przecież jakby nie patrzeć ,nasi krajanie i nam bliżej do was niż do zachodu,miałem trochę kontaktów.Wszelako ten wasz bat który tak często stosowali i dalej stosują wasi przywódcy odstrasza.Zobaczymy,może kiedyś to się zmieni,jak na razie na to się nie zanośi.Putin gra ostro i myślę że tutaj powrót ziem które kiedyś należały do imperium nie jest celem głównym.Tu chodzi o gospodarkę i o próbę wyjście po za rolę "stacji paliwowej" dla Europy .Ukraina ma tu być tą kartą przetargową a może z czasem i Syria ?.Czy ugra tak dużo i czy koszty tej gry nie będą za wysokie trudno odgadnąć,w każdym bądż razie Obama to moim zdaniem kiepski gracz,tak żę jakieś tam szanse ma.Pożyjemy,zobaczymy.Ja już swoje lata praktycznie przeżyłem tak że przejmować się nie mam zupełnie czym,niech to robią inni.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: azor »

Ale ja nie widzę problemu dla tych, którzy tak ochocza rwą się do Federacji Rosyjskiej- zawsze można zmienić kraj, Putin chętnie was przyjmie ;) i będziecie mieć tam swoją ''demokrację'' ;)
Ostatnio zmieniony pn mar 24, 2014 6:42 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: robrep »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="113461" data-time="1395686543">Ale ja nie widzę problemu dla tych, którzy tak ochocza rwą się do Federacji Rosyjskiej- zawsze można zmienić kraj, Putin chętnie was przyjmie ;) i będziecie mieć tam swoją ''demokrację'' ;)</blockquote>Chyba nie chodzi o to, żeby rwać się do Rosji, tylko żeby Ukraińcy sami rozwiązywali swoje problemy. Jak widać ich dzielne wojaki ochoczo poddają się Rosjanom, a my mamy za nich nadstawiać głowy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”