Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: azor »

Jak widać obecnie na świecie już nikt sam nie rozwiązuje problemów ;) Właśnie najbardziej szkoda mi wojska bo znalazło się między młotem a kowadłem, nie ma sensu umierać za Krym bo i tak jest utracony.  Zobaczmy jak Rosja przekroczy granicę Ukrainy czy wówczas tak ochoczo ich wojska się poddadzą ? Nikt za nich nie nadstawia jak na razie głów.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="113461" data-time="1395686543">Ale ja nie widzę problemu dla tych, którzy tak ochocza rwą się do Federacji Rosyjskiej- zawsze można zmienić kraj, Putin chętnie was przyjmie ;) i będziecie mieć tam swoją ''demokrację'' ;)</blockquote>  Nikt ochoczo nie rwie się do FR , Panie kolego . Nie w tym leży problem . Problem leży w skonsolidowanym , podłym medialnym i politycznym ataku na FR bez krzty obiektywizmu . Zarządcy polskich mediów w tym brylują . Tendencyjnie pokazywana jest tylko jedna strona medaliku . Nawet major Ukraińskiego Pułku Rakietowego z Krymu , wczoraj , w wywiadzie dla TVN mówił po polsku - kuriozum ?? Zachód uzurpował sobie prawo do interpretacji prawa . Dzisiaj nikt nie zamierza rozpętać konwencjonalnej wojny , to nie leży w interesie jednej jak i drugiej strony . Dzisiaj prowadzi się wojny ekonomiczne , uzależnić ''przeciwnika'' od siebie , wydoić , doprowadzić do upadłości , zlicytować bądż przejąć jego majątek - Polska ''burków'' sztandarowym przykładem . Ale to historyczna Polska przywara ... że Polak przed jak i po szkodzie - głupi . 
Pan Knopp - historyk.jpg
  <blockquote class="ipsBlockquote"> 17 marca 2014 roku, w audycji ARD- niemieckiej telewizji państwowej "Ostro, ale fair", były niemiecki dyrektor ZDF sekcji historii Guido Knopp. Niestety, poniższych słów prawdy nie usłyszymy od niemieckich polityków.<div> </div><div>G. Knopp: (...)  My, wtedy zdradziliśmy. W zamian za zgodę Sowietów na zjednoczenie Niemiec, nastąpiła wielka obietnica Zachodu w stosunku do Związku Radzieckiego, że NATO nigdy nie rozszerzy się na wschód.</div><div> </div><div>Na niej budowali wszyscy ludzie, budował Gorbaczow, na niej budowali Rosjanie. I co się zdarzyło? NATO rozszerzyło się na wschód (z różnych przyczyn, między innymi, że Narody chciały być w NATO).  Rosja odebrała to, jako wielką zdradę.</div><div> </div><div>Także elity odczuwały to, jako wielkie złamanie umowy. Ta zdrada wzmocniła uczucie, że Rosja należy do tych przegranych okresu pokoju.</div><div> </div><div>Wygrała wojnę, a przegrała pokój. W przeciwieństwie do Niemiec, które przegrały wojnę, a wygrały pokój. I to wzmocniło u Rosjan to uczucie okrążenia, które zawsze się już zdarzało w historii Rosji.</div><div>(…)</div><div>My nie powinniśmy się tak zachowywać, jakbyśmy nie zrobili żadnych błędów.</div><div> </div><div>Podstawowym błędem Unii Europejskiej było postawienie Ukrainy przed wyborem to albo to. Albo przyjmujecie Umowę Stowarzyszeniową, albo z nas rezygnujcie. A tak to nie idzie.</div><div> </div><div>Nie tworzy się przyszłości Ukrainy bez Rosji. Do takiego procesu włącza się Rosję. To jest przecież ta bliska zagranica. I to jest jedyna szansa zapobiec rozpadowi kraju.</div><div> </div><div>Jeżeli się mówi: "Pozwalamy pomocniczo Ukrainie stowarzyszyć się z Unią Europejską", to pozwólmy też Ukrainie przystąpić do Unii Europejsko-Azjatyckiej, którą chce stworzyć Putin.</div>Postarajmy się,- że Ukraina otrzyma strukturę federalną tak, że wszyscy się z takim państwem zgadzają. Żadnego centralnego rządu!- że taka głupia historia, jak zakaz języka rosyjskiego, jako drugiego języka urzędowego zostanie wycofana, oraz- że siły zachodnie, Unia Europejska, Rosja i Ukraina ze sobą rozmawiają.Długi, trudny proces i jedyna szansa Ukrainy, służyć jako pomost pomiędzy wschodem i zachodem, ale nie, jako albo to albo to. </blockquote>  Wiedzący , wiedzą o czym piszę . 
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: azor »

Widzę, że wszystko oceniacie jedną miarą. Czakrawartin to tak jakbym mówił ,że cała Rosja jest zła ! Nie tylko politycy są źli tak samo jest na Ukrainie i nie zmieniłem poglądu ponieważ Ukraina zmierza w złym kierunku o czym jak wiesz nie raz wspominałem. Jak lód zdecyduje tak a nie inaczej trudno ich wola. Ale nie można oceniać wszystkich jedną miarą, nacjonalizm na Ukrainie był i jest wiadomo w której części i jakoś nikomu to nie przeszkadzało nawet Putinowi. Na szczęście ktoś się wreszcie zabrał za bandziorów prawego sektora jeden z liderów już nie będzie nikomu groził ;) A dlaczego kuriozum umiał mówić to mówił, major Ukraińskiego Pułku Rakietowego, nie rozumiem twojego oburzenia toż to normalna rzecz, tak jak Polscy politycy/wojskowi mówią w innych językach, to tylko o nim świadczy dobrze.  Hybrid taka sama propaganda jest w TV Rosji jak i u nas, nie odkryłeś Ameryki ;)
Ostatnio zmieniony wt mar 25, 2014 1:11 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
janusz
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 1:10 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: janusz »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="113483" data-time="1395744864">  Nikt ochoczo nie rwie się do FR , Panie kolego . Nie w tym leży problem . Problem leży w skonsolidowanym , podłym medialnym i politycznym ataku na FR bez krzty obiektywizmu . Zarządcy polskich mediów w tym brylują . Tendencyjnie pokazywana jest tylko jedna strona medaliku . Nawet major Ukraińskiego Pułku Rakietowego z Krymu , wczoraj , w wywiadzie dla TVN mówił po polsku - kuriozum ?? Zachód uzurpował sobie prawo do interpretacji prawa . Dzisiaj nikt nie zamierza rozpętać konwencjonalnej wojny , to nie leży w interesie jednej jak i drugiej strony . Dzisiaj prowadzi się wojny ekonomiczne , uzależnić ''przeciwnika'' od siebie , wydoić , doprowadzić do upadłości , zlicytować bądż przejąć jego majątek - Polska ''burków'' sztandarowym przykładem . Ale to historyczna Polska przywara ... że Polak przed jak i po szkodzie - głupi . [ external image ]Pan Knopp - historyk.jpg    Wiedzący , wiedzą o czym piszę . </blockquote> Nie zgodzę się kolego z twą interpretacją w tej kwestii.Tu nie ma zadnej interpretacji prawa:to jest bezprawny zabór ziem innego kraju i jakiej byś nie użył perory takim zostanie.Próbujesz nadinterpretować zdarzenia i dopasować je do swego scenariusza co nie ma nic wsp ólnego z rzeczywistością.Wielu Rosjan też mówi po polsku ,więc wogóle nie wiem o co ci chodzi ?.
Awatar użytkownika
s_virus
Infrańczyk
Posty: 128
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 9:12 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: s_virus »

Niezwykle budujący wniosek płynie z tej wymiany zdań. Dymają nas z obu stron, więc przytulimy się do tego, kto ładniej powie, że nie mamy wyjścia i tak będzie bolało. Szkoda, że panowie tak światli i rozeznani w polityce miedzynarodowej, a także w interesach poszczególnych państw nie pochylą się nad losem maluczkich, którzy dostają w d.... najwięcej. Cały układ jest zły. Człowiek bez względu na to, gdzie mieszka ma takie same potrzeby. Dlaczego, jakiś bananowy Joe, agent KGB czy ryży ch.... ma decydować, co jest dla nas lepsze? Bądź człowiekowi człowiekiem nie wilkiem. Uświadamiajmy zmanipulowanych, usuńmy ścierwo z naszego życia. O ile świat byłby lepszy bez armii i wojen?? To można osiągnąć tylko trzeba chcieć. Ktoś powie utopia - ja odpowiem normalność, bo jak nie, to skazujemy nasze dzieci, wnuki, prawnuki itd itd na życie w tym je..anym matrixie.
janusz
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 1:10 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: janusz »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="s_virus" data-cid="113499" data-time="1395777186">Niezwykle budujący wniosek płynie z tej wymiany zdań. Dymają nas z obu stron, więc przytulimy się do tego, kto ładniej powie, że nie mamy wyjścia i tak będzie bolało. Szkoda, że panowie tak światli i rozeznani w polityce miedzynarodowej, a także w interesach poszczególnych państw nie pochylą się nad losem maluczkich, którzy dostają w d.... najwięcej. Cały układ jest zły. Człowiek bez względu na to, gdzie mieszka ma takie same potrzeby. Dlaczego, jakiś bananowy Joe, agent KGB czy ryży ch.... ma decydować, co jest dla nas lepsze? Bądź człowiekowi człowiekiem nie wilkiem. Uświadamiajmy zmanipulowanych, usuńmy ścierwo z naszego życia. O ile świat byłby lepszy bez armii i wojen?? To można osiągnąć tylko trzeba chcieć. Ktoś powie utopia - ja odpowiem normalność, bo jak nie, to skazujemy nasze dzieci, wnuki, prawnuki itd itd na życie w tym je..anym matrixie.</blockquote> Ja też kolego zaliczam się do tych maluczkich.Układ jest zły bo opiera się na kulcie papierka z czyjąś tam podobizną.Prawda jest myślę jedna;zmieniła się technika i nas sposób postrzegania świata przez te 5000 z górą lat naszej historii,natomiast natura ludzka pozostaje niezmienna.Tak że jak do tej pory to jest faktycznie utopia.Wszyscy musieli by w jednej chwili zrezygnować z armii,wojen,chęci posiadania wpływów,majątków i ochoty na rządzenie innymi ludzmi.Jak to realnie wprowadzić w życie?.
Awatar użytkownika
s_virus
Infrańczyk
Posty: 128
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 9:12 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: s_virus »

Kropla drąży skałę.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: niedzwiec »

Ja myślę, że obaj maccie po części rację. Problem leży w tym, że taka ewolucja społeczna do tysiące lat, a my żyjemy po średnio 70 lat. Ten proces trwa, trwa eustannie od tysięcy lat - rozwój społeczeństw, technologii, nauki, etc. Co do natury ludzkiej, która jest niezmienna wg. Janusza - co to jest natura ludzka, wyjaśnij mi. Wg ojego postrzegania świata nie każdy ma żądzę władzy, nie każdy jest głodny krwi i nie każdy zmieni się w mordercze zwierzę, przyparty do muru. Nie jesteśmy tacy sami, więc nasza natura też nie.
janusz
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 1:10 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: janusz »

 Każdy praktycznie kto dorwie się do żłoba postępuje w jeden i ten sam sposób <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="niedźwieć" data-cid="113508" data-time="1395816856">Ja myślę, że obaj maccie po części rację. Problem leży w tym, że taka ewolucja społeczna do tysiące lat, a my żyjemy po średnio 70 lat. Ten proces trwa, trwa eustannie od tysięcy lat - rozwój społeczeństw, technologii, nauki, etc. Co do natury ludzkiej, która jest niezmienna wg. Janusza - co to jest natura ludzka, wyjaśnij mi. Wg ojego postrzegania świata nie każdy ma żądzę władzy, nie każdy jest głodny krwi i nie każdy zmieni się w mordercze zwierzę, przyparty do muru. Nie jesteśmy tacy sami, więc nasza natura też nie.</blockquote> Każdy praktycznie kto dorwie się do żłoba postępuje w jeden i tem sam sposób mając innych w "głębokim poważaniu".To jest właśnie nasza natura.Wyjątki ,tak jak w każdym przypadku,potwierdzają tylko regułę.
Awatar użytkownika
s_virus
Infrańczyk
Posty: 128
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 9:12 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: s_virus »

Bo żłób jest źle skontruowany. Winni rządzić starsi z karbem doświadczeń, dla których niemozliwa jest praca fizyczna. Tylko taki układ daje gwarancję, że nie będą nas gnębić i okradać. Niestety trzeba ludzkość wyedukować od podstaw. Wybić ludziom z głowy konsumpcyjny tryb życia. Ja wiem to tytaniczna praca, ale możliwa do wykonania. I to nie jest mój wymysł, ja czerpię wzorce ze zdrowych kultur. To działa!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”