Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Wiadomości z kraju i ze świata
janusz
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 1:10 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: janusz »

Jak się nie ma argumentów to najprościej się jest odwołać do Izraela i już wszystko wiadomo.Gratuluję przenikliwości.
janusz
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 1:10 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: janusz »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="114261" data-time="1399791374">Ma się argumenty, ale nie mam zamiaru rozmawiać z człowiekiem, który propaguje wizje TVN. Trzeba na historie i problemy patrzeć z różnych stron, a nie tylko pod kątem interesów Tuska i ludzi, których on reprezentuje. Poza tym głupi jesteś albo młody jak nie wiesz, że na świecie żaden konflikt nie idzie o demokracje tylko o pieniądze. A jak ci trzeba krótkich lekcji, to się dokształć analzując historie Iraku, Libii itp. Ukraina to kolejny przykład kraju do drenażu przez Zachód. Nasz kraj już został wydrenowany.</blockquote> Bardzo dziękuję za nazwanie mnie głupim,ty jesteś człowiekiem wyjątkowo mądrym.Gdzie ja napisałem chłopie że popieram ekipę Tuska ,czy coś w tym rodzaju ? .Oj,oj widzę że brak ci zupełnie argumentów.Wszystko obraca się wokół pieniądza więc nic nowego tutaj nie powiedziałeś. Powtórzę ci kolego że Rosja nie jest żadną alternatywą dla Zachodu i USA.To tak jakby wpaść z deszczu pod rynnę.Nie łudż się tą nadzieją i sam się dokształć analizując stosunki Rosji z ościennymi krajami w historii.To był swoisty bicz na inne narody.Po upadku ZSRR był czas stagnacji politycznej dlatego że musiał się wyklarować pewien nowy system polityczny,to trwa trochę czasu.Teraz mamy nawrót do starej ideologii i Ukraina może być tylko wstępem do dalszych działań.Jeśli ci to mile to rzecz jasna twa sprawa ja w każdym bądz razie nigdy Moskala popierać nie będę i wolę Zachód,choć to też swoiste bagno.To ten nasz "przyjaciel" za Buga ponosi w głównej mierze odpowiedzialność,poprzez tyle lat "utajonej" okupacji naszego kraju ,za ten stan w którym się obecnie znajdujemy.Unia tutaj za wiele nam pomóc nie może bo sama ma ogromne kłopoty.Niektóre kraje ,pomimo wszystko,potrafią jakoś wyjść na prostą a u nas jak to u nas ,lepiej pobidolić i ponarzekać na wszystko i wszystkich, szukając recepty na rozwiązanie naszych kłopotów na wschodzie.To mrzonka i iluzja nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: arek »

Czakra , znam paru ludzi z prawego sektora, sa tutaj postrzegani jak ci którzy dbają o to by wszystko było praworządne, bez łapówek, nepotyzmu i innych rzeczy dla których ginęli ludzie na Majdanie. A My Polacy jesteśmy bardzo dobrze i miło postrzegani. Problemy moga byc tylko na lini Polak - dawna ,Janukowyczoska władza ,milicjanci, pogranicznicy. To całe tewarzystwo jest do wymiany i oni sami o tym wiedza ,by zostac milicjantem trzeba było albo koneksji rodzinnych albo 9 k$ łapówki . Itp.  To naprawdę nie POska indokrynacja, wpisz w Y.T. dzień 18 luty Majdan . Nie wiem czy mi się uda ale nastepnym razem nagram wspomnienia  pewnego 17 latka który był tam z Ojcem , Obydwaj przeżyli. To jest trauma. I nie pierdzielcie ,że Putin jest fajny i pokojowo nastawiony, a zły zachód namieszał Ukraincom w glowach. Tu nastapił punk przegiecia.Dalej tylko sciana a charyzmatyczny przywodca Słowian robi wszystko by sie podbudowac w oczach swojego narodu. Najlepiej kosztem czyims. Pamietajcie ze za zaśpiewanie piosenki Pussy Riot poszły do więzienia na 2 lata. U nas hasło "Tusk matole.." było bezkarne. Propaganda ? Zapraszam do Kołomyji, po tej wizycie nawet drogi w PL jakby równiejsze.;)
Ostatnio zmieniony ndz maja 11, 2014 11:27 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: Hybrid »

@ arek



Witam !



Drogi Panie kolego całkowicie rozjechałeś się na odcinku spotkania ''marzeń'' z rzeczywistością .

Aby te twoje ''marzenia'' sprowadzić z powrotem na drogę rzeczywistości , powyprostowywać tę twoją ''krętość'' , trzeba by poświęcić na to troszkę czasu i kilka postów .

 <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="114263" data-time="1399806384"> Pamietajcie ze za zaśpiewanie piosenki Pussy Riot poszły do więzienia na 2 lata. U nas hasło "Tusk matole.." było bezkarne.

 Propaganda ?</blockquote>

Punkowe PUSSY RIOT , poszły do paki nie za ośmieszanie Władimira Władimirowicza [bo jemu to lata] tylko za wydarzenia w Wielkim Soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie , swoim czynem przegięły pałkę [tę między nogami też] , zbeszcześciły świątynię . Ukarania trzech lesb domagał się Patriarcha Wszechrusi sam CYRYL .

I taka jest prawda !

Lesby trafiły do paki na dwa lata z czego 4 m-ce odsiadki darował im akt amnestii .



Hasło : Tusk matole .... . wymyślił ''przywódca'' Żylety i fanów Legii .

Czy pozostało bezkarne ? Śmiem wątpić !

''Staruch'' - pośrednio - za ten czyn spędził w Warszawskich aresztach około 9 miesięcy . Przybijano mu hipotetyczny zarzut posiadania i dystrybucji substancji narkotycznych oraz przetrzymywanie i posługiwanie się nie swoimi dokumentami osobistymi . Wszystkie te zarzuty ''wymyślone'' przez prokuraturę zostały obalone .

Lecz co mu zdrowia i nerwów nadszarpnięto pozostanie jego tajemnicą .

I taka jest prawda !

Rudy Kaszub się zemścił , wywierając nacisk na ''układ'' który zareagował podniesionym ciśnieniem/akcją .



Propaganda ??

 

 <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="114263" data-time="1399806384">znam paru ludzi z prawego sektora, sa tutaj postrzegani jak ci którzy dbają o to by wszystko było praworządne, bez łapówek, nepotyzmu i innych rzeczy dla których ginęli ludzie na Majdanie. A My Polacy jesteśmy bardzo dobrze i miło postrzegani .</blockquote>

Panie kolego , ''Prawy Sektor'' to frakcja neonazistowska - nie mylić z faszyzmem , bo to coś całkiem innego - być może , nie twierdzę tak bądź nie , że prywatnie mogą mieć ludzkie odruchy lecz w ordzie ? - odsyłam do zdjęć z odeskiego ludobójstwa .

W śród niemieckich nazistów też można było spotkać osobniki o cechach ludzkich .



Ale oni , Ukraińcy są bardzo niedobrze i nie miło postrzegani , tu w Polsce .

 <blockquote class="ipsBlockquote">"Szanowni Państwo,

W imieniu Komitetu Organizacyjnego EuroMajdanu Warszawa oraz Fundacji Otwarty Dialog. Serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję prasową z udziałem kandydatów na stanowisko Prezydenta Ukrainy, która odbędzie się w Warszawie, w centrum Ukraiński Świat przy ul. Nowy Świat 63, w niedzielę, 11.05.2014 r. o godzinie 11:00.



Udział w konferencji wezmą:

· Pan Oleh Lyashko (Przewodniczący „Radykalnej Partii Oleha Lyashka”).

· Przedstawiciel Pana Petra Poroshenki (posła Rady Najwyższej Ukrainy).

· Przedstawiciel Pana Oleha Tyahnyboka (Przewodniczący partii „Ogólnoukraińskie stowarzyszenie „Swoboda”").

· Przedstawiciel Pana Dmytra Yarosha (Przewodniczącego partii politycznej „Prawy sektor”).</blockquote>

Oto fotki ''drogich'' nam kandydatów na prezydenta tworu zwanego Ukrainą :

[attachment=1121:Oleh lyashko.jpg=Lyashko.jpg]

https://www.youtube.com/watch?v=QNZbETp4PDw#t=26



Lyashko to facio od hasełka : ''Pamiętaj Lasze co do Wisły to nasze''.

Jeżeli zwycięży w wyborach to rzeczywiście będziemy ''milutko'' i ''cieplutko'' postrzegani .



[attachment=1122:nazi_salute -=- oleh=Oleh tyahnybok.jpg=Tyahnybok.jpg]

 <blockquote class="ipsBlockquote">Ten lider Ogólnoukraińskiego Zjednoczenia "Swoboda" organizuje co roku w prawosławne święto Opieki Matki Bożej (Pokrowa) 14 października pikiety, podczas których domaga się uznania praw weteranów UPA. Zaś w 2009 roku aktywiści tej partii zakłócili uroczystości rocznicowe upamiętniające zbrodnię w Hucie Pieniackiej, to samo powtórzono w 2010 roku gdy nacjonaliści ze "Swobody" usiłowali przeszkodzić uczestnikom obchodów w Hucie Pieniackiej blokując im dojście do pomnika zamordowanych tam Polaków.

1 stycznia br. partia "Swoboda" zorganizowała w centrum Kijowa wielotysięczny marsz pamięci w 105 rocznicę urodzin Stepana Bandery.. Manifestanci nieśli flagi i insygnia UPA.

Podczas ostatnich wydarzeń na kijowskim Majdanie Oleh Tyahnybok był jednym z najbardziej aktywnych polityków opozycji:</blockquote>.



Mając na myśli wszystkie popełnione niechlubne czyny przez samą UPA i jej podobne , to też można uważać , że będziemy ''milutko'' i ''cieplutko'' postrzegani przez wygranego i resztę ferajny .


ukraine10.jpg


Osławiony triumwirat , w przeszłości wszyscy karani za przestępstwa natury kryminalnej + kurdupel od moherów .



A tu widzimy takiego Polskiego Dariusza Kwietnia , w wersji XXL


Dmitry-Yarosh.jpg


Dmytry Yarosh podczas szkolenia bojowników "Prawego Sektora".
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: niedzwiec »

Arku - z całym szacunkiem - ja czytam, oglądam i wyciągam własne wnioski. To, że jesteś bliżej wydarzeń, nie znaczy że masz monopol na prawdę. A prawda, mimo że jej nie znam, jest tylko jedna - tak, jak II WŚ nie zaczęła się od ataku Niemiec na Polskę, tak sytuacja ukraińska ma dużo dłuższą historię, niż ostatnie kilka miesięcy. To nie jest sytuacja zerojedynkowa - dobry zachód vs zły Putin. Każdy ma tu brud za swoimi własnymi pazurami, ale ja w tej sytuacji trzymam stronę Rosji i Putina. Historia oceni, kim byli dobrzy, a kim źli. Polska po upadku bloku wschodniego wypięła dupsko na Rosję. Zobaczymy, komu nasze władze buty będą lizać, jak zachodnie gospodarki zaczną upadać, a Polska wraz z nimi.
Awatar użytkownika
Froncek
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: sob paź 05, 2013 7:08 pm

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: Froncek »

<blockquote class="ipsBlockquote">Polska po upadku bloku wschodniego wypięła dupsko na Rosję. Zobaczymy, komu nasze władze buty będą lizać, jak zachodnie gospodarki zaczną upadać, a Polska wraz z nimi.</blockquote> Rosyjska gospodarka też stabilna nie jest. Za parę lat Rosjanie będą mieli serdecznie dość pogłębiającej się dużo bardziej niż u nas biedy i podziału na zwykłych, ubogich ludzi i oligarchów ze złotymi kiblami w swoich willach, a wtedy Rosja będzie miała bardzo poważny problem wewnętrzny, który jeszcze bardziej tą gospodarkę osłabi. Mam nadzieję, że wtedy to wszystko pier**lnie i uniezależnimy się od nich gospodarczo, bo na razie to my płacimy za rosyjski gaz najdrożej (nie licząc Macedonii) w całej Europie.
Ostatnio zmieniony pn maja 12, 2014 6:53 pm przez Froncek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: Katarzyna_1 »

"A tu widzimy takiego Polskiego Dariusza Kwietnia , w wersji XXL" :D ale pieprzyka koło ust nie widać! :D
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: arek »

<blockquote class="ipsBlockquote">Ukarania trzech lesb domagał się Patriarcha Wszechrusi sam CYRYL .</blockquote> A co ma wspólnego domaganie się ukarania winnych zbeszczeszczenia świątyni przez odśpiewanie piosenki , z litera prawa ?(w normalnym państwie) Pamietam ujęcie z reportazu o Putinie gdzie pop całuje go w rękę, oczywiscie Putin ja zabiera ,ale ten uśmieszek - bezcenne.  Każdemu dyktatorowi najbarzdziej przeszkadza ośmieszanie go. Tak jak to zrobil Charlie Chaplin w "Dyktatorze" Czy znasz jakikolwiek obecnie produkowany przez przemysł rosyjski produkt średniej lub zaawansowanej techologii ? taki który jest dostępny na świecie ,poza Kasperskim ?  Nie muszą bo maja gaz i ropę? A w Odessie w domu zwiazkowców zapaliły sie przygotowane wcześniej koktajle mołotowa . I jeszcze jedno na Ukrainie ,Rosjanie nazywani są Moskalami ,wiec nie mogli krzyczec "palcie sie Rosjanie"  krzyczeliby palcie sie Moskale. taki mały niuans
Ostatnio zmieniony wt maja 13, 2014 6:33 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: azor »

Arku napisałeś. ''znam paru ludzi z prawego sektora, sa tutaj postrzegani jak ci którzy dbają o to by wszystko było praworządne, bez łapówek, nepotyzmu i innych rzeczy dla których ginęli ludzie na Majdanie. A My Polacy jesteśmy bardzo dobrze i miło postrzegani .'' Doprawdy większego cynizmu z prawego sektora = UPA nie słyszałem a na potwierdzenie tego jest zaprzeczenie jakoby na Wołyniu byli mordowani Polacy . Jeden z przedstawicieli prawego sektora  Artem Luchak powiedział to w niedzielę w Warszawie. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prawy-sektor-w-warszawie-na-wolyniu-nie-mordowano-polakow Pytam kto tych drani zaprasza i finansuje w Polsce - przecież gdyby to było w Niemczech czy innym kraju  i zaprzeczał historycznej prawdzie zostałby odesłany na kopach za granice kraju - a u nas cisza w mediach. Wcale nie jestem za Rosją czy chorymi  gierkami rozbudowania imperium Putina, ale nie wyobrażam sobie dialogu z nacjonalistami prawego sektora, którzy w oczy w Polsce śmieją się z nas i naszej historii.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: arek »

 Słuchaj, do mnie też zaczeli mówić na powitanie "sława Ukrainie" , i mieli zdziwko bo mówiłem po prostu dzień dobry, na zdziwione miny odpowiadałem ,ze te słowa pewnie jakie ostatnie uslyszał ojciec mojego wujka (w sumie kuzyna) i raczej niech się nie spodziewaja usłyszeć czegos innego niz dzień dobry, chwila ciszy i - no tak rozumiemy , to naprawdę było straszne.

 Teksty, ze często czeronoarmiejcy przebierali sie i mordowali raz Polaków raz Ukraińców wzruszałem ramionami. To historia o której trzeba pamiętać .Trzeba wpisac na stałe w nasze i ich podręczniki .Ale to jest historia i by nie było nacjonalizmu musi być otwarcie .

 Jest tu dużo Polaków którzy zastali na swoim, maja karty Polaka itp. Czy raczej przy swoim. Jeżdżą do Polski i tak chcieliby by było na Ukrainie jak w Polsce ,że policjanta poprosisz o pomoc i ci pomoże , że do urzędu idziesz z dokumentami a nie walizka pieniędzy ,że 100km pokonasz w około 1 godzinę a nie trzy. Nikt nie kwestionuje tego co się stało. Np. we Lwowie ponoć nigdy nikogo w prywatnej rozmowie a czesto i w urzędach  nie tytułowano towarzyszu tylko "pan" "pani". Taka pozostałość .

 Dziwie się, że ktoś z Polski organizuje wiece prawego sektora, jest teraz czas by raz na zawsze wpisać Wołyn do ksiażek i umysłów. Można to zrobić właśnie teraz.

 Ale tu nie ma alternatywy, prawy sektor to w sumie ruch społeczny i jak to zwykle bywa w kraju objętym kryzysem faszyzująco-nacjonalistyczny. Nie mniej Polska jest tutaj wzorem.

 Przypomne ,byliśmy pod butem Moskwy, stacjonowała u nas armia radziecka i na swoich bazach robiła co chciała łacznie z przechowywaniem broni ABC ,doprowadziło to do pustek w sklepach gdzie był w sumie tylko ocet, do tej pory mam swoje stare kartki na buty ,mam tez odmowę przyznania talonu na skarpety.

 Jeśli komuś nie podoba sie gospodarka zachodu i ten styl życia zawsze może zrobić tak jak zrobił Oswald , a teraz i Snowden ,czyli przeprowadzic sie do Rosji. Będziecie mieli zapewne lepiej. I zapewne czepianie sie prokuratury i aresztowanie przywódcy kiboli(dzieki którym na mecze nie chodzi sie ) na 9 m-cy w Polskim = z łagrem za zaśpiewanie piosenki i 2 letnią odsiadką.
Ostatnio zmieniony wt maja 13, 2014 6:34 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”