Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Wiadomości z kraju i ze świata
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: Ciekawski Jasiu »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="s_virus" data-cid="113533" data-time="1395934078">Bo żłób jest źle skontruowany. Winni rządzić starsi z karbem doświadczeń, dla których niemozliwa jest praca fizyczna. Tylko taki układ daje gwarancję, że nie będą nas gnębić i okradać. Niestety trzeba ludzkość wyedukować od podstaw. Wybić ludziom z głowy konsumpcyjny tryb życia. Ja wiem to tytaniczna praca, ale możliwa do wykonania. I to nie jest mój wymysł, ja czerpię wzorce ze zdrowych kultur. To działa!!</blockquote> Problem polega na tym, iż w demokracji  głosy dwóch głupków  znaczą więcej niż jeden głos rozsądku!
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ciekawski Jasiu" data-cid="113536" data-time="1395937059"> Problem polega na tym, iż w demokracji  głosy dwóch głupków  znaczą więcej niż jeden głos rozsądku!</blockquote> No właśnie, ale usilnie twierdzi się, że nie ma lepszego systemu - bezedury. Taka 'demokracja' jaką mamy dzisiaj to wybór pomiędzy idiotą a złodziejem. W dupie mam taką demokrację. Już od dawna nie głosuję.
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: Ciekawski Jasiu »

Ktoś ludziom wmówił, że jeśli wybiorą więcej ludzi do zarządzania, to zwiekszy sie prawdopodobieństwo tego, że trafią sie tam ludzie mądrzy i uczciwi..........Tylko, że mądrość i uczciwośc człowieka wcale nie musi być przypadkowa!  Mądrosć i uczciwość można zweryfikować!  Także nie potrzeba robić losowania a wystarczy wybrać spośród nas najmądrzejszego i niech rządzi. Jak okaże się, że jest złodziejem to do ścięcia będzie jeden złodziejski łeb a nie 450. A nawet jeśli, to  jeden złodziej nie nakradnie tyle co cała zgraja. :D Syjon w swych protokołach twierdzi, że prawdziwa strategia może być zamknięta tylko w jednym umyśle i dlatego tępią wszelkie dyktatury a jednym z priorytetowych celów jest niszczenie jakiejkolwiek oddolnej samoorganizacji (niszczenie naturalnych przywódców) . :Cool:
Awatar użytkownika
s_virus
Infrańczyk
Posty: 128
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 9:12 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: s_virus »

Dlatego nie ma co siedzieć i narzekać, zastanawiać się komu nadstawić a należy działać. Rozmawiać, uświadamiać, pokazać alternatywne rozwiązania "ofiarom systemu".
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="s_virus" data-cid="113555" data-time="1396012741">Dlatego nie ma co siedzieć i narzekać, zastanawiać się komu nadstawić a należy działać. Rozmawiać, uświadamiać, pokazać alternatywne rozwiązania "ofiarom systemu".</blockquote> Głupi i tak nie zrozumie, a mądry już dawno to wie. Niektórzy są takimi kretynami, że nie rozpoznaliby prawdy, nawet gdyby kopnęła ich w jaja. Też kiedyś chciałem wszystkich uświadamiać w różnych kwestiach, ale większości to nie interesuje, a pozostali myślą, że jestes świrem. Szkoda Twojego czasu na idiotów.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: TrueLobo »

<blockquote class="ipsBlockquote"> Nikt ochoczo nie rwie się do FR , Panie kolego . Nie w tym leży problem . Problem leży w skonsolidowanym , podłym medialnym i politycznym ataku na FR bez krzty obiektywizmu</blockquote>widzę, że propaganda rosyjska zawitała nawet do tego forum. Rozumiem, że dal ciebie Putin może wydawać się mesjaszem wyzwalającym uciśnione narody z pod buta faszyzmu i  czego tam jeszcze jego pachołki od pr zdążą wymyślić. Ale tutaj piszą ludzie dorośli, a nie dzieci i dość ciężko ci będzie ich zindoktrynować.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TrueLobo" data-cid="113559" data-time="1396030137">widzę, że propaganda rosyjska zawitała nawet do tego forum. Rozumiem, że dal ciebie Putin może wydawać się mesjaszem wyzwalającym uciśnione narody z pod buta faszyzmu i  czego tam jeszcze jego pachołki od pr zdążą wymyślić. Ale tutaj piszą ludzie dorośli, a nie dzieci i dość ciężko ci będzie ich zindoktrynować.</blockquote> Po Twojej odpowiedzi wnoszę, że Ty prezentujesz biegunowo inny punkt widzenia. Również bez krzty obiektywizmu. Według mnie, natomiast sytuacja krymska to było ostrzeżenie - łapy precz od Ukrainy. Od kilkudziesięciu lat strefa wpływów Rosji systematycznie się kurczy, a sztucznie rozdmuchiwana Unia Europejska jjest coraz poważniejszym graczem i po prostu przepełniła się miarka. Unia Europejska robi dokładnie to co ZSSR kiedyś - wciela kolejne regiony szerząc "demokrację" zamiast socjalizmu i Putin to widzi. Putin to nie jest jakiś w ciemię bity debil. To jest były pułkownik wywiadu i od przeszło 14 lat rządzi największym państwem świata, doprowadzonym do ostatecznej ruiny przez Gorbaczowa i Jelcyna. Ja nie wiem, co będzie dalej, ale wydaje mi się, że Rosja byłaby w stanie zająć Ukrainę, albo chociaż zainstalować tam jakiegoś Łukaszenkę bez większego problemu i konsekwencji ze strony państw zachodnich. Zbyt długo mieliśmy w tej części Europy spokój, żeby ryzykować otwarty konflikt. Poza tym nikomu się to nie opłaca. Neville Chamberlain postępował tak samo z Hitlerem.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: arek »

od miesiaca pracuje na Ukrainie więc jestem troche blizeń wydarzen niż Ty. I teraz kilka informacji, na Krymie głosowao około 500 tyś wyborców ,zabawne bo wg. danych Ukraińskiego GUSu na Krymie zamieszkiwało 450 tys ludzi . czyli frekwencja wyniosła ponad 100% , ok, dalej, ci którzy otrzymali rosyjskie paszporty otrzymali też zezwolenia na miejsce zamieszkania w Rosji , moga zamieszkac w dowolnym miejscu pod warunkiem że bedzie to Magadan, Murmańsk lub Władywostok. Jest to wbite w paszport . Wiadomym jest że ten sezon na Krymie jest juz stracony, następny prawdopodobnie też bo wbrew pozorom gro turystów to, byli tam Ukraińcy , teraz odkryli inny kierunek - Bułgarie , Chorwacje (oczywiście ci których na to stać). W wyniku zamieszania giełda w Moskwie spadła do poziomu z roku 2009 , w ciagu jednego zaledwie dnia spadła o 50 mld $ . W dalszym cięgu gospodarka Rosji spowalnia. Zatem należy spodziewać się ,że będą manifestacje i protesty i bedą ostro tłumione . Pewnie juz by były, gdyby nie Krym, który skupił społeczeństwo wokół władzy zawsze tak sie dzieje. Prędzej czy później pojawi sie pytanie skad się wziął majatek Putina. 

 EU zauwarzyła ze Rosja nie jest pewnym dostawcą gazu, i zdecydowanie dywersyfikuje dostawców.

 Okręg Donbas ,jest uprzemysłowionym okręgiem Ukrainy do którego rząd corocznie dopłacał kilkadziesiat mld  $ po prostu kopalnie sprzedaja ponizej kosztów wydobycia , a stalownie są w rękach przemysłowców którzy musza "odprowadzać " około 50% dochodu na rzecz Urzedników (pod stołem) , więc wszystko jest robione na dzisiaj ,bez inwestycji ,by nachapać sie i wyprowadzić pieniadze za granicę zanim zamkna do więzienia.

 Jeśli Rosja anektuje ten region jej budżet nie wytrzyma. I nie ma co liczyć na jakąkolwiek pomoc USA czy UE. Do tego należy spodziewać sie lekkiego wzrostu unijnych wydatków na zbrojenia ,co gdyby chcieli adekwatnie odpowiedzieć rosjanie, równiez dołuje budżet.

 Zapowiedzi Putina o modernizacji armii są podobne do tych z Korei Płn ,tak samo megalomaniackie. Samoloty które miały byc odpowiedzia na F-22 nie spełniaja kryteriów określonych przez rosyjską armie, czołgi planowali zakupić od jednego z krajów Europejskich (Niemcy) :))

 I ktoś tu mówi że Putin jest mądry ?  Ile można jechać na propagandzie i blokowaniu informacji i represjom wobec opozycji .

 Porównajcie to co mówi telewizja RTR (rosyjska) z BBC  tylko same wiadomości .

 To co napisano na onecie o około 150 tyś niewolników w Moskwie to nie propaganda , z tąd też ludzie jeździli do pracy do Moskwy , czasem wracali bez pieniedzy na dodatek pobici i deportowani.

 Owszem widzę że będą mieli problem z prawym sektorem ,ale to dopiero za jakieś 3-5 lat , jak na razie jest on gwarantem uczciwości i trasparentności działania samorządów. Wiem bo miałem mały konflikt z sielska radą , i pomogli mi własnie chłopcy z prawego sektora, mimo że jest to Polsko Ukraińska firma z kierownictwem w 50% Polskim i mam z nimi naprawde bardzo dobre stosunki.
Ostatnio zmieniony pt kwie 04, 2014 7:08 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
LEMARI
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 28, 2007 3:33 pm
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: LEMARI »

W XXI wieku rozwiązywać konflikty drogą siły, nieee, nie tędy droga, są znacznie skuteczniejsze i w skutki o wiele poważniejsze metody, to ze FR w części posiada złom militarny , nie przesądza jeszcze o niczym, na obecną chwilę jedynym problemem jest to iż Ukraina staje się kolejnym z punktów zapalnych typu Kosowo, za kilka lat skutki takiego rozwiązania będą bardziej widoczne. Europa powoli budzi się z bezpiecznego snu jakim był kilkudziesięcioletni zastój, wzrost antagonizmów to kwestia czasu.
NATURA SANAT MEDICUS CURAT
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Wydarzenia na Ukrainie - wasze opinie

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="LEMARI" data-cid="113671" data-time="1396596324">W XXI wieku rozwiązywać konflikty drogą siły, nieee, nie tędy droga, są znacznie skuteczniejsze i w skutki o wiele poważniejsze metody, to ze FR w części posiada złom militarny , nie przesądza jeszcze o niczym, na obecną chwilę jedynym problemem jest to iż Ukraina staje się kolejnym z punktów zapalnych typu Kosowo, za kilka lat skutki takiego rozwiązania będą bardziej widoczne. Europa powoli budzi się z bezpiecznego snu jakim był kilkudziesięcioletni zastój, wzrost antagonizmów to kwestia czasu.</blockquote>

Ale ja już dawno o tym pisałem, nawet założyłem temat, ale się wielka popularnością nie cieszył - żyjemy w takich czasach, że galopująca globalizacja nie wszystkim jest w smak. Łączenie się państw w różne unie - europejska, afrykańska, euroazjatycka - to tylko początek tego procesu. Może się to nie udać, wszystko zależy od tego, jak silne urosną ruchy narodowe i nacjonalistyczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”