Antyrosyjska kampania w mainstreamowych mediach: Kto za to płaci?

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Antyrosyjska kampania w mainstreamowych mediach: Kto za to płaci?

Post autor: niedzwiec »

Jako zmywak widzę różnicę - Sky News: podróże za jeden uśmiech Williama i Kate, proces Pistoriusa, Nigel Farage i UKIP, David Cameron albo Ed Miliband, pedofile wśród celebrytów z BBC czyli ogólnie - pierdolenie, które na codzień każdy ma w dupie. Onet: Rosja okupuje Ukrainę, częśc Mołdawii, Łotwę i czyha na Estonię (6 osobnych tematów), polski premier wraz z Putinem zorganizował zamach na polskiego prezydenta (raz dziennie), a po tym to już tylko codzienna popłuczyn dla mas - drożyzna, bezrobocie, służba zdrowia, korupcja etc. Gdzie brytyjskie media podają informacje powściągliwie i na chłodno, polskie media robią tumult, jakby Rosja już plądrowała, gwałciła i paliła wschodnią Europę. Wie ktoś jak media w innych krajach europejskich? Nie znam aż tylu języków, żeby czytać wszystko.
Shadow
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 02, 2014 2:34 pm

Re: Antyrosyjska kampania w mainstreamowych mediach: Kto za to płaci?

Post autor: Shadow »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="ADAX" data-cid="113366" data-time="1395446190">A tak w drugą stronę, to czy ktoś oprócz mnie i innych ludzi, zauważył, strasznie duży i wzmożony ruch prorosyjskich komentarzy, na wszelkiej maści portalach internetowych ? Wiem, że dużo z pewnością było i też takich od "zwykłego ludu", no ale wiele więcej pachniało strasznie jakaś ściemą. Gdzie temat o Ukrainie, Krymie, Rosji, tam wylew dużego poparcia dla działań Putina. Dużo o Banderowcach (też na Majdanie), w kółko wpisywanych historiach na temat rzezi Wołyńskiej ( wiem, że to też ważne, lecz ile można ? aż nawet już stawało się to wręcz nudne), o złowrogiej USA machinie, o złowrogiej UE.Oczywiście, jestem tutaj bezstronny, no ale, to na kilometr śmierdzi zmasowanym atakiem propagandowym.Co więcej, wielu zwykłych ludzi daje się wciągać w te gierki, a jak wiadomo, nic nie jest białe ani czarne.</blockquote> Masz na myśli takich postów pisanych słabym językiem polskim? Czy to bez polskiej czcionki, czy też z rażącymi błędami językowymi, których by nie zrobiła żadna osoba mówiąca językiem polskim od dziecka? Widziałem... Fascynujące, kto też może takie posty zamieszczać... ? ;) Ujmę kwestię tak - "za wolność waszą i naszą". W naszym interesie jest by Putin był zajęty np. podpalaniem Ukrainy i nie miał ochoty ani środków wzniecać pożaru w krajach bardziej na zachód, wliczając w to ten nad Wisłą.   @Yan Polskee Mam pytanie. A czy taki tekst byś również opublikował, gdyby zamiast "Ukrainy" wpisać "Polska"? Bo idę o zakład, że na zachodzie znaczna część lewicy i nacjonalistycznej prawicy, dałaby się przekonać, że i Polska w sumie powinna być w rosyjskiej strefie wpływów (też słowiańskie i też bywało rządzone przez Rosjan). I należy ją poświęcić, by nie drażnić niedźwiadka.  Nie przesadzaj z rolą Rosji dla polskiego eksportu. Importują od nas towary o porównywalnej wartości co Czesi (sic!). Jak na razie dla nas straty ekonomiczne w wartości niewykrywalnej z perspektywy całej gospodarki. Korzyści polityczne dla nas na Ukrainie, a z wartościowych rzeczy szansa na lekkie przemodelowanie unijnej polityki energetycznej by odpowiadała bardziej naszym interesom.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Antyrosyjska kampania w mainstreamowych mediach: Kto za to płaci?

Post autor: ADAX »

Ogólnie mam na myśli wszelkie posty, które wręcz "wychwalają" działania Putina, które są co tu dużo pisać wcale nie pokojowe. Czy majdan był na zlecenie USA, nie wiem, wiem jedno, ludzie chcieli wreszcie godnie zyć a wiedzieli, że beż UE dalej będą tkwić w grajdole. Polska, dużo zyskała na UE, na pewno odcięła się na jakiś czas z pod wpływów Krymskich... a wpadła w Zachodnie ręce coś za coś. Ogólnie nasze media są śmiechu warte i jak tylko słyszę temat Ukrainy to przełączam, bo szkoda uszu i oczu na to biadolenie. Zagraniczne media też jadą wazeliną, choć raczej skromnie, nie to co nasi, hurtem w betoniarkach. Putin Niemcy i USA zrobiły bajzel, o którym muszę słuchać wszędzie gdzie się tylko da... ohhh ten kraj... umiłowany kraj...
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”