Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: robrep »

Mandarin, czemu jakieś przekazy ustne wrzucasz do jednego worka z obserwacjami? Tzw. portale to nic innego jak sposób pokonywania wielu lat świetlnych w jednym skoku, co powiesz na taką interpretację. Nikt kto logicznie myśli chyba nie ma wątpliwości, że pojazdy międzyplanetarne nie poruszają się prostoliniowo w drodze ze swojej galaktyki. To o czym piszesz to bardziej wygląda jak magia. A co do zmiennokształtnych, to za mało o tym czytałem relacji. Znacznie więcej jest "klasycznych" obserwacji. Tak więc twierdzenie, że coś jest na pewno tak, a nie inaczej jest trochę bezpodstawne.A wracając do pytań, to czy w okolicach gdzie częściej pojawia się UFO zaobserwowano jakieś inne anomalie np. fizyczne, albo czy np. owoce szybciej dojrzewają, albo coś jeszcze innego co wyróżnia te regiony.A co do innej rzeczywistości, to to co mi nie pasuje w niej, to to czemu inna Ziemia miała by być w tym samym miejscu co nasza? Wszystko jest w ruchu, to czemu inny wymiar miał by być dokładnie taki sam?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: azor »

Deimos nie tylko Rzeszów, ale w szczególności to miasto i jego okolice są bardzo aktywne w książce wymieniałem 50 obserwacji z samego Rzeszowa z lat 1913 - 2013, oczywiście te co mają jakąś wartość. Skoro obserwacje było już w 1913 roku, zatem jest tam coś co wpływa na obecność tego typu zjawisk, aż po dziś dzień ?  Nadmienię, że inż, radiesteta Miłosław Wilk swego czasu wkreślił tzw. magistrale UFO, jedna właśnie przebiegała przez Rzeszów może to tylko przypadek ?  Faktycznie spotykam się z dużą otwartością i życzliwością mieszkańców Rzeszowa to też duży atut w rejestracji tego typu zdarzeń. Ukształtowanie terenu sądzę nie ma wpływu, nie ma tam nic specjalnie ciekawego choć występują np. uskoki. Robrep z tego typu anomalnymi sprawami na moim terenie się nie spotkałem jak już to w miejscach typowych lądowań UFO, gdzie trawa lub inne rośliny zamierały lub nieco szybciej rosły.''Inna  Ziemia'' może być w tzw. równoległym do naszego wymiarze, a nawet jej inne warianty nie koniecznie tam bez względu co oznacza są takie same zasady jak u nas, możliwe, że czas i inne fizyczne zjawiska są nieco odmienne, ale to spekulacje choć fizyka dość otwarcie o tym mówi.
Ostatnio zmieniony pn mar 10, 2014 10:25 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
mandarin
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 07, 2014 7:19 pm
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: mandarin »

Robrep:Przekazy ustne z przeszłości pokrywają się z relacjami współczesnymi, odnośnie otwierania się bram między różnymi światami:Przykłady na temat a nie spam:http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2013/01/dodatek-22-tunele-czasoprzestrzenne.html Mam takie samo prawo traktować poważnie przekazy ustne o zmiennokształtnych z przeszłości, jak ufolodzy mają prawo do traktowania przekazów ustnych o UFO również z przeszłości. Klasycznych obserwacji może być więcej przez to że o nieklasycznych sie szerzej nie mówi, a po drugie same istoty kryją sie z tym przez co mogą być rozpoznane. Istnieją relacje jak szaraki otwierały "portal" u kogoś w domu, tak że np, przez dziure powstałą w ścianie, przenosiły się do mieszkania ludzi z jakichś innych przestrzeni. Podobnie na Ranczu Skinwalkera otwierały sie okna do innych światów, i w innych miejscach też. Dlatego pytanie mam takie, do wszystkich: po co kosmitom "przestarzałe" latające spodki, kiedy potrafią teleportować sie w różne miejsca bez ich użycia? Czy nie jest logicznym że kiedy ktoś potrafi sie teleportować, to nie ma potrzeby czymś przybywać na ziemie?Czy ktoś z was mogąc zrobić krok ponad wąskim potokiem, pójdzie dwa kilometry w prawo lub w lewo by znaleźć mostek? 
Ostatnio zmieniony wt mar 11, 2014 8:17 am przez mandarin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ostrzegam 9. raz. To naprawdę się robi uciążliwe. Proszę stosować się do zasad i sugerstii, choćby tego, co napisał poniżej Arek. Mówi pan o cenzurze, a zachowuje się pan jakby nic do pana nie docierało. To naprawdę przestaje być tolerowane.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: arek »

 ja natomiast chciałbym sie zapytac o badania kręgów. Twoją opinie nt. powiazań twórcow kręgów z Obcymi . Pytanie krótkie ale spodziewam sie dośc wyczerpujacej odpowiedzi .  przepraszam mandarin ale ten temat to pytania do Arka Miazgi , nie widzię w twoich postach pytań. Jest wiele tematów nt. ufo otwóż temat zmiennokształtnych i swoją interpretację i będzie O'k . proszę.
Ostatnio zmieniony wt mar 11, 2014 7:59 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
mandarin
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 07, 2014 7:19 pm
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: mandarin »

Weteranie i inni, wybaczcie ale tu po pierwsze nigdzie nie jest napisane że trzeba zadawać Arkowi tylko pytania - co też przecież i zrobiłem.Po drugie zdanie Arka stawiam nad innymi opiniami tu, a Arek nie napisał do mnie bym mu tu zadawał pytania - co też moge zrobić drogą emailową, ale napisał mi tak:  <div>[color=#0000ff;]Hej ![/color]

 </div>[color=#0000ff;]Możesz dodać od siebie jakieś opinie w sprawie tego wywiadu[/color]



http://paranormalne.eu/forum/topic/8452-arek-miazga-czowiek-ktry-bada-ufo/#entry112864 - tak brzmial jego email do mnie, i to też robie! Wypowiadam sie na temat, i zgodnie z pozwoleniem Arka, więc prosze nie rzucajcie mi tu kłód pod nogi, bo ja ich wam też nie rzucam. Każdy ma tu prawo wypowiedzieć sie. 
Awatar użytkownika
sxxs
Infrzak
Posty: 47
Rejestracja: śr sty 18, 2012 11:57 am
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: sxxs »

Arku dziękuję za odpowiedź:) Prosiłbym Cię jeszcze jakbyś tak od siebie swoje zdanie wyraził co może być takiego ciekawego w naszej cywilizacji i w naszej planecie że padło na nas? Zakładając że wszechświat jest tak duży i są inne planety z innymi rozwiniętymi formami życia to czemu padło na nas?:)



PS.

Czy można złapać gdzieś Twoją książkę w formie klasycznej a nie pdf? Nie lubie formy elektronicznej a chętnie bym złapał Twoją książkę :)
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: arek »

Alez absolutnie nie zamierzam rzucac Ci czegokolwiek . W podtytule jest napisane " pytania do ...." Chodzi mi tylko o zawężenie tematu do pytań i odpowiedzi Azora . Notomiast Twoje widzenie świata zasługuje na odrębny temat . Poniekąd juz go przedstawiłeś, z niektórymi sie zdadzam z innymi nie ,ale w tym temacie polemizujemy z Arkiem . Często jest tak że dyskusja na jeden temat otwiera inne drzwi .Dlatego proszę Cię o założenie innego tematu np. pt. zmiennokształtni - ufo czy szatański pomiot czy cos w tym stylu.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
mandarin
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 07, 2014 7:19 pm
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: mandarin »

Ok, wiec pytajcie, ja chetnie poczytam o tych pytaniach i odpowiedziach :) Jesli wystarczająco przedstawiłem swoją opinie wg. was to ok, nie bede sie juz rozpisywal :) Teraz jeszcze kazdy wolny czas poswiecam na prowadzenie blogu, ale jak znajde chwile to stworze tu nowy temat dotyczący zmiennokształtnych.Zostawiam wam wolne pole, i jeśli nie będzie prowokacji to nie będe sie już tu odzywał ;) Wróce w innym kształcie za jakiś czas ;P
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: azor »

Odpowiadam na pytania Arka i  Deimos.  Większa część społeczeństwa nie tylko w Polsce słysząc o kręgach piktogramach od razu kojarzy to z ingerencją ‘’obcych’’ czy tak jest ? W przypadku pojedynczych kręgów w zbożu, trawie itp. faktycznie możemy  tłumaczyć to obecnością UFO ponieważ sam osobiście dokumentowałem takie Ce-3 po którym pozostał spory krąg po zawisie obiektu. Istnieje wiele innych wiarygodnych relacji mówiących o obecności UFO i zwykłych kręgów. Tutaj może chodzić faktycznie o fizyczne oddziaływania takiego obiektu, który zaliczamy do UFO. Ale w przypadku piktogramów już mam zupełnie inne zdanie. Oczywiście mówię o tych nie budzących wątpliwości. Nie wiemy do końca  kto lub co tworzy skomplikowane piktogramy, ale nie uważam osobiście, aby stało za tym UFO czyli ściślej pozaziemska inteligencja z przekazami i ostrzeżeniami wyciskanymi w zbożu ? Jeśli tak robią to nadzwyczaj prymitywnie i niezrozumiale dla nas, wręcz wprowadzając chaos i wielką niewiadomą ? Moim i nie tylko zdaniem rozwiązanie piktogramów należy szukać w świadomości ludzkiej, wielu naukowców zajmujących się tym tematem łączy ich powstawanie z szeroko pojętym oddziaływaniem zbiorowej ludzkiej  podświadomości na zjawiska zachodzące w przyrodzie. Nie od dziś wiadomo, że próby medytacji w celu ‘’wytworzenia’’ piktogramu miały pozytywne efekty np. eksperymenty Eda Sherwood w Anglii. Znam nasze rodzime przypadki w  których piktogramy pojawiały się po intensywnych podświadomych myślach o tych tworach w bliskich miejscowościach w których mieszkali badacze UFO ? Przypadek ? Na przykładzie swoim mogę powiedzieć, iż miałem mocne ''przeczucie'' pojawienia się piktogramu k/ Rzeszowa w 2000 roku i tak się też stało. Interesującym odkryciem w kontekście kręgów jest  teoria ‘’Fantomowego Efektu DNA’’ opracowana przez Rosyjskich naukowców Garjajewa i Poponina, która też idzie w kierunku ludzkiej świadomości o czym pisali m.in Fosarowie.   Do Deimos To trudne pytanie i nie potrafię udzielić precyzyjnej odpowiedzi, tym bardziej, że nasza cywilizacja nie ma się czym  chwalić, no chyba, że agresją i upadkiem moralnym jakie coraz bardziej postępuje ?  Nie koniecznie jest to ‘’pozaziemska’’ inteligencja o czym wspominałem. Jeśli chodzi o moją książkę,  jest tylko dostępna  w pdf, ze względu na bardzo wysokie koszty wydania rzędu od 7 do 12 tysięcy. Ja też nie lubię pdf, a mam Keela, Valle i innych autorów w pdf, ale wolę mieć taką wiedzę w pdf niż nie mieć nic  ;) Zawsze można sobie wydrukować. Druga część UFO nad Podkarpaciem  również ukaże się w pdf takie niestety mamy realia rynku, kosztów i zainteresowania. Gdybym zarabiał 5 tys. miesięcznie mógłbym takie koszty poświęcić, które i tak się nie zwrócą nie ma się co oszukiwać. Krzysiek najlepiej założyć osobny wątek Arek ma rację, wtedy każdy będzie samemu wyrabiał stosowne opinie ?
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: robrep »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mandarin" data-cid="112979" data-time="1394490900">

Mam takie samo prawo traktować poważnie przekazy ustne o zmiennokształtnych z przeszłości, jak ufolodzy mają prawo do traktowania przekazów ustnych o UFO również z przeszłości.</blockquote>Każdy ma prawo do wierzenia w co tylko chce. Ale takie historie to zaczynają przypominać "Supernatural", brakuje jeszcze demonów i aniołów. Ja jestem sceptyczny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”