Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: azor »

Pierwszy raz coś takiego słyszę aby Szymański '' przestraszył'' się wojska ? Zarzucił badania, które nie przynoszą rezultatów oczywiście wg. niego. Prostymi słowy doszedł pod ścianę i koniec. Nie mnie to oceniać, proszę zapytać o to Pana Piechotę i Rzepeckiego. Natomiast nie zgadzam się z tym co napisali w ostatnim UFO, ponieważ nie jest to prawdą, oni żyli w innym świecie ufologii, ale wszystko się zmienia nawet ta dziedzina, a zjawisko cały czas jest to samo, no czasami jedynie przebiera się w różne ''ciuszki'' ;) Myślę, że ten artykuł jest już mocno nie na czasie.
mandarin
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 07, 2014 7:19 pm
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: mandarin »

Ja mam pytanie do Arka, i nie jest to żadna prowokacja dla pozostałych. Chciałbym znac odpowiedzi odnosnie Emilcina jesli takie są: 1. Obiło mi sie o uszy że ostatnie lata/miesiące przed śmiercią Zbigniew Blania-Bolnar, badający zdarzenie w Emilcinie bardzo zdziwaczał. Powiedziała mi o tym osoba która podawała się za jego sąsiada. Chciałbym wiedzieć czy są na ten temat jakieś szczegóły, albo czy to były tylko plotki. 2. Dlaczego synowie Jana Wolskiego unikają badaczy UFO, i czy mogą coś wiedzieć czego się szerzej nie mówi? 3. Z czym sie wiązał kamień w Emilcinie przy którym pojawiło się UFO, we wcześniejszych dziesięcioleciach, przed spotkaniem Jana Wolskiego z UFO? Nigdzie o tym nie ma mowy, choć istnieją wzmianki że głaz ten był związany z okultystycznymi uzdrowieniami. Jamki w tym kamieniu też sugerują że był związany ze składaniem ofiar, w innych kamieniach takiego typu do owych jamek wlewała się krew ofiarna, a woda deszczowa w nich zgromadzona służyła wedle ludu na uzdrawianie np. oczu.Czy wiadomo coś o jakichś innych manifestacjach w związku z tym kamieniem, a sprzed czasów "Wydarzenia w Emilcinie"? Czy w kronikach z okolic Emiclina są jakieś wzmianki odnośnie tego kamienia?Czy ten kamień był rodzajem kamienia występującego w okolicy, czy podobnie jak w Stonechenge, skądś został tam przytransportowany? Będe wdzięczny za wyjaśnienie tych spraw tak od Arka, jak i kogokolwiek kto coś w tych kwestiach wie.
Ostatnio zmieniony czw mar 13, 2014 1:13 pm przez mandarin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: azor »

Niestety nie mam takich informacji o Blani, ale on za życia był dziwakiem a pod koniec budował jakieś urządzenie w celu kontaktu z E.T ;) Synowie Wolskiego z tego co wiem nie żyją, ale jeśli się mylę proszę mnie poprawić ? Kamień w Emilcinie był znacznie dalej niż obiekt, osobiście nie uważam aby były z nim jakieś powiązania w kontekście UFO oraz inne okultystyczne uzdrowienia, choć narosło wiele nie sprawdzonych z nim legend.  Swego czasu zajmowałem się diabelskimi kamieniami na Podkarpaciu, nie odnotowałem w ich okolicy ''fal ufo'' a wiele wyżłobień to efekt natury, jak wietrzenie itp., itd... Po co ''kosmitom'' punkty nawigacyjne (teoria Pająka) skoro jak wcześniej napisał Krzysiek potrafią się istoty czy obiekty projektować gdzie chcą ;)
mandarin
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 07, 2014 7:19 pm
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: mandarin »

Czyli coś w tych dziwactwach związanych z Z.B.B musi być. Gdzieś czytałem że ślady obcych były w Emilcinie znalezione obok tego kamienia, ale musze odnaleźć gdzie o tym pisano. Nie wiem też ile w tym prawdy ale niektórzy piszą że syn Wolskiego był odnaleziony martwy przy tym kamieniu, a że drugi wyjechał do USA. 
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: observator »

Jeśli o Emilcin chodzi to kamieni na łące Wolskiego widziałem więcej, np. przy północnej krawedzi lasu. Całkiem spory głaz wystaje z ziemi nieopodal obejścia Wolskich pod dębem, w kierunku półn. zachodnim, ale nie mają one żadnej sławy jak ten który wywieziono z polany. To tak przy okazji. Żaden z synów nie wyjechał do USA, lecz brat Jana Wolskiego. Wszyscy już nie żyją.  Pochowani na cmentarzu w Opolu Lub.
Ostatnio zmieniony czw mar 13, 2014 5:41 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: Arek 1973 »

Chłopaki, jeżeli to  możliwe  to napiszcie nowy temat na forum co   Piechota i Rzepecki  napisali  w tym numerze UFO, albo  wklejcie fotki  tekstu, można podebatować
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: azor »

Nie ma sprawy ;) ale ja nic specjalnego w ufologii nie zrobiłem  zawsze moglem więcej i lepiej ;) Moja ocena aktualnego środowiska ufologicznego jest bardzo negatywna,  w zasadzie prawdziwa ufologia zakończyła się po 2005 roku kiedy padły wszystkie liczące się i coś robiące organizacje ufologiczne. Wiele osób zarzuciło zainteresowanie  i wycofali się z branży, pozostali nieliczni z tej grupy jak Damian Trela. Arek Kocik, czy ja, wiele dobrego w ostatnim czasie wykonała grupa INFRA i to jest zimny prysznic dla wielu oszołomów, którzy lansują nie sprawdzone informacje lub tezy oparte na konfabulacjach byle gonić kolejne newsy. Aktualna ‘’ufologia polska’’ (poza dosłownie kilkoma osobami, którzy coś robią   rzetelnie),  to oszołomy, krzykacze, i awanturnicy niestety tak to smutna prawda. Środowisko tak naprawdę nie istnieje i co gorsze nic  nie wskazuje aby sytuacja się poprawiła. Polskie media jak mogą informować o UFO, kiedy ojciec Tusk trzyma w garści wszystko ;) Ale poważnie to zależy od stosunku i świadomości danej TV itp.  u nas społeczeństwo jest nie doinformowane w tym temacie, a jak jest już mowa to zazwyczaj w szyderczym tonie.  Najwidoczniej jesteśmy pod każdym względem o 30 lat do tyłu w porównaniu z innymi zachodnimi krajami. Zauważcie, że w PRL dużo gazet informowała o obserwacjach dziś jest to rzadkość.  Pocieszające jest jednak to, że inne kraje mają swoje cykle programów i informują swoje społeczeństwo jak m.in. w Meksyku. Nie dość, że media zamiatają temat UFO pod dywan, to od  wielu lat po upadku kwartalnika UFO brak dobrego pisma na ten temat.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: azor »

Przyznam, że sprawa Nadarzyc nie jest jasna, ale mnie osobiście nie przekonuje, jakoby obserwowano tam UFO. Skłaniam się ku znanemu wyjaśnieniu w tej sprawie.   Nie nigdy się z tym nie zetknąłem ani nie miałem ze strony wojska gróźb. Owszem około 2004 roku miałem kontakt z pewnym człowiekiem z armii ( człowiek znany Rzepeckiemu), który przekazał mi kilka informacji na temat zdarzeń z UFO i był zainteresowany dwoma filmami z NOL z Rzeszowa. Nie znam innych przypadków w polskiej ufologii aby badacze otrzymywali groźby ? Pan Grundman jest ciekawą postacią dzięki niemu znamy kilka zdarzeń związanych z pilotami wojskowymi. Moim zdaniem Grundman mógł wiedzieć znacznie więcej niż to co przedstawił w ''polscy piloci i UFO'' ? Jednak największe kontakty z wojskowymi miał Rzepecki i on mógłby coś więcej na ten temat powiedzieć.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Arek Miazga - człowiek, który bada UFO

Post autor: azor »

Tak jak kiedyś pisałem perspektywa ufologii polskiej leży pod znakiem zapytania ? Tak naprawdę trzeba sobie to szczerze powiedzieć w ''prawdziwą ufologię'' jest zaangażowanych jedynie trzy/cztery osoby to bardzo mało, gdy braknie tych osób ufologia upadnie całkowicie  pozostaną jedynie żadne sensacji serwisy, które nic z ufologią nie mają wspólnego. Zauważalny jest  brak zainteresowania osób, które włączyłby się w dokumentacje i zbieranie doniesień lub rejestracji w terenie, te ostatnie już całkowicie odchodzą do lamusa. Oczekuję większego zainteresowania i zaangażowania w przyszłości młodych osób ? Nie interesuję się tym co wypisuje Pan Kwiecień, który z ufologią nie ma nic wspólnego. Czyli kto konkretnie ? UFO Forum straciło kompletnie sens i rzetelność w prowadzeniu dyskusji, jak to miało miejsce przed laty, gdzie przybywały różne organizacje ufologiczne. Myślę, że we wrześniu 2014 będzie już dostępny w formie ebook, choć wielu ta forma nie przekonuje uważam, lepiej mieć ebook niż nie mieć nic ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”