Kto wie gdzie znajduje się ta inskrypcja i czy jest coś jeszcze przy niej?

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kto wie gdzie znajduje się ta inskrypcja i czy jest coś jeszcze przy niej?

Post autor: Arek 1973 »

Ja gdzieś to widziałem w książce, ale  nie pytaj gdzie :/, chyba Denikena
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
janusz
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 1:10 pm

Re: Kto wie gdzie znajduje się ta inskrypcja i czy jest coś jeszcze przy niej?

Post autor: janusz »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Oak18i6" data-cid="112867" data-time="1394216537">Witam, tak jak w temacie: z góry dzięki za pomoc [ external image ] To jest chyba z książki Bouvala.Nie ma takiej inskrypcji,przynajmniej ja o niej nic nie słyszałem. Postulowane w tej książce idealne odwzorowanie pozycji trzech piramid:Cheopsa,Chefrena i Mykerinosa na trzy naijaśniejsze gwiazdy konstelacji Oriona,bo chyba tego dotyczy ten rysunek,nie ma miejsca.Róznice nie są duże ale są i nie wytłumaczy ich precesja,itp.Pomysł autora był przedni ale po bliższym zaznajomieniu się z tematem okazuje się przekłamaniem faktów astronomicznych. </blockquote>
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Kto wie gdzie znajduje się ta inskrypcja i czy jest coś jeszcze przy niej?

Post autor: Lilith »

był jakiś odcinek "starożytnych kosmitów" poświęcony związkom różnych budowli na świecie z gwiazdozbiorem Oriona..ale teraz nie pamiętam,który ..w każdym razie wynikało z niego,że wśród bardzo wielu starych kultur na ziemi można znaleźć nawiązania do tego właśnie gwiazdozbioru
janusz
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 1:10 pm

Re: Kto wie gdzie znajduje się ta inskrypcja i czy jest coś jeszcze przy niej?

Post autor: janusz »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="112919" data-time="1394315640">Janusz, możesz rozwinąć tą koncepcję w ogóle?? Bardzo ciekawe masz wnioski. Proszę, powiedz mi, jak myślisz, dlaczego akurat pewne kultury wiązały akurat tak wiele wagi z Orionem albo Syriuszem?? Podzielasz wnioski zwolenników Ancien aliens?</blockquote> Syriusz jako najjaśniejsza gwiazda nocnego nieba nic dziwnego że przykuwał powszechną uwagę,choćby kalendarz egipski oparty o heliakalny wschod tej gwiazdy.W wypadku konstelacji Oriona mamy trzy jasne gwiazdy praktycznie w jednej linii.Ja nie odrzucam hipotezy o odwiedzinach naszej planety przez inne cywilizacje,może to miało miejsce wielokrotnie w historii Ziemi.Może "oni" są tutaj obecni cały czas ? .
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Kto wie gdzie znajduje się ta inskrypcja i czy jest coś jeszcze przy niej?

Post autor: Newsman »

Panie Januszu, bardzo dziękujemy za tak ciekawe wypowiedzi i zachęcamy do aktywności :)Ja może dorzucę w tej kwestii 3 grodze, a mianowicie Plejady - ich zagadka rzeczywiście ma coś w sobie. Nie wiedzieć czemu, były obecne w tak wielu kulturach i kojarzone z liczbą 7. Co ciekawe, znany mit o ściganych Plejadach ma swoje odpowiedniki w innych kulturach, nawet w mitach aborygeńskich.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kto wie gdzie znajduje się ta inskrypcja i czy jest coś jeszcze przy niej?

Post autor: Arek 1973 »

Pamiętam że Marcel Griaule  i Germaine Dieterlen w swoich badaniach ustalali że plemiona Dogów (Dogon) znali  niewidocznego dla ludzkiego oka Canis Mayor (grupa Plejad)  i że przybysze  stamtąd mieli przyczynić się do gwałtownych w rozmachu początków cywilizacji egipskiej 4500 i 3500 przed n. e.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Drzewo18i6
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 10, 2014 3:14 pm
Kontakt:

Re: Kto wie gdzie znajduje się ta inskrypcja i czy jest coś jeszcze przy niej?

Post autor: Drzewo18i6 »

Ten hieroglif różni się od większości, dlatego pytam, gdzie się znajduje. [ external image ]
janusz
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 1:10 pm

Re: Kto wie gdzie znajduje się ta inskrypcja i czy jest coś jeszcze przy niej?

Post autor: janusz »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="112947" data-time="1394403522">Pamiętam że Marcel Griaule  i Germaine Dieterlen w swoich badaniach ustalali że plemiona Dogów (Dogon) znali  niewidocznego dla ludzkiego oka Canis Mayor (grupa Plejad)  i że przybysze  stamtąd mieli przyczynić się do gwałtownych w rozmachu początków cywilizacji egipskiej 4500 i 3500 przed n. e.</blockquote> Plejady leżą w gwiazdozbiorze Byka a nie Wielkiego Psa,czyli Canis Maior.Tu bardziej chodzi o tzw.Syriusza  C,którego istnienie Dogoni postulowali.Miała to być przekazana im wiedza przez przybyszy z Kosmosu.Jak dotychczas tego karła gwiazdowego nie udało się odkryć a i cała koncepcja tych dwóch jegomości jest poddawana bardzo ostrej krytyce.Chodzi o to że inni antropolodzy którzy odwiedzili Dogonów nie potrafili potwierdzić uzyskanych przez tych dwóch autorów informacji.Nie można wykluczyć że posuneli się oni do pewnej nadinterpretacji mitologii dogońskiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”