Obserwacje noktowizyjne nocnego nieba

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
mandarin
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 07, 2014 7:19 pm
Kontakt:

Re: Obserwacje noktowizyjne nocnego nieba

Post autor: mandarin »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="boi" data-cid="113295" data-time="1395254822">Takich filmów na you tube są tysiące. Sam niedługo stane się posiadaczem nocnej kamery cyfrowej.</blockquote>Jaki typ planujesz kupic? Jeden gosc mi napisal w komentarzach ze to nie NOSS bo te juz nie latają we trójke, ale chinskie YaoGan - tez tajne satelity. Ciekawe jest to ze te satelity potrafią monitorowac łodzie na Oceanach i łodzie podwodne, a nie mogłyby odnaleźć zatopionego samolotu gdyby ten którego cały świat teraz szuka, był na dnie? Dziwna sprawa. Oni na pewno wiedzą co sie stało.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Obserwacje noktowizyjne nocnego nieba

Post autor: Arek 1973 »

W moje urodziny stanę się posiadaczem noktowizora, już go przetestowałem trochę w ubiegłym tygodniu. Na razie powiem tak:, jeżeli coś się zaobserwowało przez taki przyrząd to trzeba cholernie  uważać  i  zaraz sprawdzić co  się znajduje w tym  miejscu ( o ile to możliwe)  ponieważ przedmioty które odbijają światło pojawiają się "znikąd"  i je cholernie dobrze widać. Szkoda że kosmitka nie ma już  na forum bo chętnie bym go zapytał jaki zasięg IR miał jego sprzęt i wtedy byśmy wiedzieli jak daleko  były jego  ufa.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
boi
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: śr mar 19, 2014 6:41 pm

Re: Obserwacje noktowizyjne nocnego nieba

Post autor: boi »

Najlepszy do nocnej obserwacji jest Yukon Ranger+rejestrator tej samej firmy. Kilka osób na YT jest w jego posiadaniu i ma niezłe filmy. Poza tym nawet zielony noktowizor z przystawioną kamerą lub aparatem da wystarczające możliwości rejestracyjne. Też na YT widziałem takie filmy i sa niezłe. Im wyższej generacji zielony noktowizor tym lepiej ma się rozumieć.Kamera cyfrowa Yukon ma tę przewagę, że można ją stosować za dnia nawet w bardzo słoneczny dzień. Trzeba wtedy tylko na obiektyw założyć dwa filtry IR 720 lu 800setki i widać wszystko w podczerwieni tak, że nic się nie ukryje. Też widziałem takie filmy na YT i to kogoś z Polski.No i zwykła Soneyowa kamera z funkcją Night Shot. W nocy to, to cienko widzi w porównaniu z Rangerem czy zielonym noktkiem, ale za dnia jak sie założy też dwa IRki to widać wszystko co odbija podczerwień na biało. Też widziałem takie filmy na YT i też kogoś z Polski.Problem przy tej ostatniej metodzie jest taki, że filmowanie w trybie Night Shot z filtrami IR powoduje zanik szczegółów w małych obiektach i na przykład zwykły samolot czy biały ptak wychodzi jak kula lub cygaro. Też widziałem takie filmy na YT nie tylko z Polski, ale i z australi tego gościa Laszlo colorufo. Ten to ma tych filmów od groma tylko 99% to latające koty :)Mam wszystko opcykane bo niedługo sam zacznę na poważnie prowadzić takie polowanka. Sic, wiem gdzie się ukrywają ci niedobrzy kosmici, ale to na razie tajemnica :) Jak ich sfilmiję to wam pokażę chociaż czasami się zastanawiam czy jak nie włączam telewizora to ich nie widzę...czasem :)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obserwacje noktowizyjne nocnego nieba

Post autor: azor »

Nie rozumiem po co zakładasz na obiektyw kamery  dwa filtry IR w jakim celu ? Ja stosuję jeden filtr  1000 nm bezpośrednio dokręcany do obiektywu i jest ok. Nie prawda zależy w jakiej odległości jest ptak czy samolot moja kamera np. z powodzeniem widzi zarys samoloty lecącego powiedzmy około 8 km. Natomiast biały ptak mewa czy gołąb jest rozpoznawalny po jego ruchach skrzydeł. Na dalsze małe kropeczki nie zwracam uwagi bo nic sensowego nie dają. W nocy widomo jest gorsze od noktowizora ale widzie bardzo odległe światła, flary iridium itp. Najgorsze są pyłki moim zdaniem. Arku cieszę się, przybędzie nam nowy ''łowca UFO'' ;)  Ja natomiast wczoraj fotografując z filtrem 720 nm sfociłem w IR dziwne zjawisko świetlne w ruchu, nie widoczne wzrokowo. To już druga moja fotka w IR z czymś nietypowym, polecam również i tą metodę.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Obserwacje noktowizyjne nocnego nieba

Post autor: Przemekkk666 »

Ja używam filtra IR950 i wystarcza ale pewnie i 720nm by wystarczył.
Awatar użytkownika
boi
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: śr mar 19, 2014 6:41 pm

Re: Obserwacje noktowizyjne nocnego nieba

Post autor: boi »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="113585" data-time="1396196136">Nie rozumiem po co zakładasz na obiektyw kamery  dwa filtry IR w jakim celu ? Ja stosuję jeden filtr  1000 nm bezpośrednio dokręcany do obiektywu i jest ok. Nie prawda zależy w jakiej odległości jest ptak czy samolot moja kamera np. z powodzeniem widzi zarys samoloty lecącego powiedzmy około 8 km. Natomiast biały ptak mewa czy gołąb jest rozpoznawalny po jego ruchach skrzydeł. Na dalsze małe kropeczki nie zwracam uwagi bo nic sensowego nie dają. W nocy widomo jest gorsze od noktowizora ale widzie bardzo odległe światła, flary iridium itp. Najgorsze są pyłki moim zdaniem. Arku cieszę się, przybędzie nam nowy ''łowca UFO'' ;)  Ja natomiast wczoraj fotografując z filtrem 720 nm sfociłem w IR dziwne zjawisko świetlne w ruchu, nie widoczne wzrokowo. To już druga moja fotka w IR z czymś nietypowym, polecam również i tą metodę.</blockquote>Dwa filtry IR 720 podyktowane są tym, że przy jednym nie można kierować kamery w okolice słońca bo zanikają szczegóły chmur i obraz ulega prześwietleniu. Yukon Ranger jest tak czuła kamerą, że trzeba go przyciemniać mocnym filtrem IR. Osoba z, która konsultowałem to napisała, że są kamery poza Yukonem, które są bardzo czułe w trybie nigjt shot i bez podwójnego IRka dają zbyt jasny obraz. Może IR 1000 by wystarczył, ale taka kombinacja w niczym nie przeszzkadza widzeniu podczerwieni kamerami, a daje gwarancję widzenia wyraźnie skontrastowanych chmur nawet koło słońca. Nie wiem jaki wy macie sprzęt, ale sprawdźcie czy dajecie rade swymi kamerami z jednym filtrem dobrze widzieć szczegóły chmur w okolicy słońca. Jeśli nie to nie pozostaje wam podwoić filtrację IR.Co do samo;otów i ptaków no niestety jak napisałem spokojnie wychodzą własnie jako coś podłużnego gdy rejestrujący kameruje je z boku. Wtedy nie widać skrzydeł samolotu i ptaka bo chowają się w zarysie jego kadłuba i tułowia, a ptak potrafi lecieć setki metrów jak samolot szybując i to wystarczy by skręcić fajowy filmik w przekonaniu, że to ufo. 
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Obserwacje noktowizyjne nocnego nieba

Post autor: kosmitek »

Polecam ten temat <a href="http://www.paranormalne.eu/forum/topic/ ... ry86623</a>
Przerabiałem go i wiem, że ma to sens. W temacie który zalinkowałem są moje niektóre nagrania.  Długo nic nie robiłem w tym kierunku. Jest zima i mogę spróbować wrócić do obserwacji noktowizyjnych, przynajmniej nie będzie szansy na filmowanie jak to niektórzy pisali nietoperzów, owadów czy innych "zwierzów" :)
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Obserwacje noktowizyjne nocnego nieba

Post autor: kosmitek »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="113299" data-time="1395262712">
Bardzo dawno temu, jeszcze jako chyba nie user, tu czytałem taką dyskusje o panu Michałkowskim czy jakoś. I on nagrał taki obiekt nad Zieloną Górą. Wiadomo coś o tym???
</blockquote>
Marcinkowski :) to ja. W pewnym momencie odłączyłem się od dyskusji (link do tematu we wcześniejszym poście) bo zrobiło się bardzo niemiło za sprawą jednego psychola z Warszawy. Minęło trochę czasu i  w tym czasie pomału przestawałem rejestrować niebo. Chyba niedługo (bo jest zima) zacznę ponownie rejestrować noktowizyjnie niebo nad ZG.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Obserwacje noktowizyjne nocnego nieba

Post autor: Katarzyna_1 »

A po co po nocy oglądać niebo? Lepiej w dzień na horyzonty popatrzeć, sfotografować i cieszyć się, że z dużej odległości widzimy, chociaż zgodnie z logiką nie powinno się widzieć. <a href="http://www.dalekieobserwacje.eu/200km-t ... wanted/</a>
 
<a href="http://www.dalekieobserwacje.eu/">http: ... cje.eu/</a>
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Obserwacje noktowizyjne nocnego nieba

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">
 Jest zima i mogę spróbować wrócić do obserwacji noktowizyjnych, przynajmniej nie będzie szansy na filmowanie jak to niektórzy pisali nietoperzów, owadów czy innych "zwierzów"  :)
</blockquote>
Dokładnie :P  , tak zrób, będzie można wykluczyć co  nieco
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”