NOL w Wieliczce

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
wojtek61
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 25, 2014 6:52 pm

NOL w Wieliczce

Post autor: wojtek61 »

dnia 22.03.2014 o godzinie 20:07 zauważyłem niezidentyfikowany obiekt latający który poruszał się w sposób dziwny,było to czerwone światło które momentami zmieniało się na chwile na zielone,zawisło na niebie po czym przesuneło się kawałek potem wróciło do poprzedniego miejsca potem przesuneło się w innym kierunku i tak kilka razy w różne strony a na końcu pomału odleciało.widział ktoś ten sam obiekt?
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: NOL w Wieliczce

Post autor: MarcinAdk »

Tak na wstępie, Wieliczka to nazwa miejscowości, więc piszę się przez wielką literę "W". Ot takie przypomnienie zasad pisowni.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: NOL w Wieliczce

Post autor: danut »

Wojtek61- Będę w weekend w okolicach to popytam, czy ktoś coś nie zauważył. :)  
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: NOL w Wieliczce

Post autor: observator »

Jakieś trzy tygodnie temu widziałem wieczorem nisko na niebie coś podobnego. W znacznej odległości przemieszczały się nieregularnie dwa światła na styk w kolorach czerwonym i zielonym. To w prawo, to w lewo, trochę w górę, ale gołym okiem nie szło stwierdzić co to jest. Lornetka 10x50 ukazała mini drona w postaci oświetlonych tymże światłem czterech pionowych wysięgników ze śmigłami. Gdybym sięgnął po aparat by pstrykać fotki, nie wiedziałbym co to było, a tak od razu zidentyfikowałem obiekt. Trzeba się oswoić z podobnymi widokami na przyszłość, bo będzie ich więcej, ale na tym przykładzie dowiodłem sobie nie pierwszy raz, że bez lornetki, czy lunety, samo filmowanie czy fotografowanie może być stratą czasu.
Ostatnio zmieniony czw mar 27, 2014 9:59 am przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: NOL w Wieliczce

Post autor: azor »

Ten dron był jakąś zabawką jak uważasz ? Fakt lornetka podczas obserwacji jest bardzo przydatna, ostatnio jak opisywałem na blogu zauważyłem jasne światło z daleko mogło sugerować samolot lecący przodem do mnie. Obserwacja 7x35 nie potwierdziła jednak żadnych świateł pozycyjnych co jest typowe dla samolotów. Równocześnie obserwując światło, aparat wykonywał zdjęcie w dłuższej ekspozycji a kamera obok rejestrowała przestrzeń w sumie trzy w jednym ;) ale się udało.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: NOL w Wieliczce

Post autor: observator »

Zapewne była to zaawansowana zabawka, którą można użyć do nocnych patroli przez policję, jak i np. amatorskich zdjęć terenu z niedużych wysokości. Tańsze to w eksploatacji niż helikopter.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”