NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: azor »

Tomas monitoring Gercharda Groschela w Niemczech, Austrii, Polsce jest tak rozmieszczony iż obie kamery są od siebie oddalone o kilka kilkanaście cm, i rejestrują identyczne a nawet bardziej egzotyczne jedno sekundowe promieniowania kosmiczne w postaci kresek, kropek itp... i nikt z tego nie doszukuje się ''dziwności'' ja też posiadam kilkanaście tego typu kadrów.  Wyjaśnienie tego zjawiska podałem Wam powyżej.
Awatar użytkownika
Tomas
Infrzak
Posty: 35
Rejestracja: sob lip 28, 2012 11:16 am
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: Tomas »

Nie doszukuję sie tu dziwności, przecież swiadczą o tym moje wpisy. Dociekam prawdy i niczego wiecej. Niech ktoś kompetentny potwierdzi, że na dwóch obrazkach tego samego terenu (na identycznej elewacji) zarejestrowanych tą samą kamerą (w odstępie ~25 godzin z przesunięciem miejsca obnserwacji ~25-30m)  - zarejestrowano wspomniane artefakty. Nie posiłkujcie się żadnymi materiałami, zarejestrowanymi w ziemskich warunkach!
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: azor »

Promieniowanie Kosmiczne bez względu czy to Mars czy Ziemia jest takie samo i tak samo działa na matryce kamer - wyjaśnienie jakie zaproponowała NASA jest jak najbardziej prawdopodobne a jak sądzę takich efektów można liczyć, że będzie więcej.
Awatar użytkownika
Tomas
Infrzak
Posty: 35
Rejestracja: sob lip 28, 2012 11:16 am
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: Tomas »

Rysiek napisał, że:  "NASA  zarejestrowała dziwne światło na Marsie"!  Trzymaj się tematu.
mandarin
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 07, 2014 7:19 pm
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: mandarin »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="113824" data-time="1397196956">Krzysiek jak masz kamerę z matrycą CCD nastaw na tydzień pracy i zbierzesz podobny materiał jaki ja na meila Ci podesłałem takie same przebiegi promieniowania rejestrują kamery na Słońcu a ludzie dopisują niestworzone historie, tak jak w przypadku Marsa.  Tutaj masz wszystko o tym co Ci pisałem można na sobie przetłumaczyć  polecam. Gerhard Groschel skorzystał z mojej rady. http://www.ltpaobserverproject.com/possibili-spiegazioni.html</blockquote>Dzieki Arek, biore pod uwage i to tlumaczenie choc narazie NASA nie udowodniła że to promieniowanie kosmiczne. Staram sie tylko naśladować Van-a, ale w drugą strone ;)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: azor »

Tomas jakbyś nie zauważył właśnie się trzymam tematu a w artykule pojawia się teoria promieniowania kosmicznego jakbyś zapomniał, Czakrawartin i co dało to powiększenie co tam szczególnego zauważyłeś ?   Co innego gdyby jak podał observator, na dwóch kadrach było to samo zjawisko, to już inna bajka  lub np. ruchome. Czakrawartin jeśli to wir dlaczego nie ma go na dwóch takich samych fotkach w jednym czasie  taki wir nie trwa sekundę lecz nieco dłużej, wir np. mnie wcale nie przekonuje w tym konkretnym przypadku.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: Arek 1973 »

Posiedziałem teraz trochę na stronie  z tymi fotkami NASA. Te zdjęcia są  w sekwencji co kilkadziesiąt sekund, następne zdjęcie 31 sekund póżniej pokazuje tylko tyle:[ external image ]  to prawa kamera,  ta co zarejestrowała anomalię inne fotki  z tego  dnia tutaj:http://mars.jpl.nasa.gov/msl/multimedia/raw/?s=589&camera=NAV_RIGHT_
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Tomas
Infrzak
Posty: 35
Rejestracja: sob lip 28, 2012 11:16 am
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: Tomas »

Jeszcze jeden wcześniejszy przypadek z sol 568 (12 marca 2014). Jak poprzednio, zarejestrowała to prawa kamerka nawigacyjna i plamkę również widac w lewym górnym rogu zdjęcia. Dziwne, aczkolwiek może tylko tak mi się wydaje? [ external image ] Surowe rawy są pod linkiem: [url="http://mars.jpl.nasa.gov/msl/mult ... media/raw/[/url]
Awatar użytkownika
flying humanoid
Infrańczyk
Posty: 108
Rejestracja: sob maja 26, 2012 3:24 pm
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: flying humanoid »

Chciałbym wierzyć że faktycznie jest to prawdziwa flara świadcząca o istnieniu czegoś "więcej" na Marsie. Ciężko jest mi jednak uwierzyć że gdyby NASA chcieła coś ukryć nadal udostępniali by publicznie zdjęcia.Wystarczyło by przy pierwszych podejrzeniach  wydać oficjalny komunikat że np. stracili kontakt z łazikiem i dalej w tajemnicy prowadzić badania. Ewentualnie dobrać zespół kilku zaufanych osób które bardzo dokładnie selekcjonowały by zdjęcia zatrzymując wszelkie pozostawiające domysły.
Ostatnio zmieniony sob kwie 12, 2014 6:59 pm przez flying humanoid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">Wystarczyło by przy pierwszych podejrzeniach  wydać oficjalny komunikat że np. stracili kontakt z łazikiem i dalej w tajemnicy prowadzić badania.</blockquote>Też tak myślę :)
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”