NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: azor »

Krzysiek jak masz kamerę z matrycą CCD nastaw na tydzień pracy i zbierzesz podobny materiał jaki ja na meila Ci podesłałem takie same przebiegi promieniowania rejestrują kamery na Słońcu a ludzie dopisują niestworzone historie, tak jak w przypadku Marsa.  Tutaj masz wszystko o tym co Ci pisałem można na sobie przetłumaczyć  polecam. Gerhard Groschel skorzystał z mojej rady. http://www.ltpaobserverproject.com/possibili-spiegazioni.html
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: Ciekawski Jasiu »

Ale panowie, jak widzimy,  jakieś "diabły" pojawiaja się na marsie....To że jakiś wir porywa cząstczki pyłu to nie dziwne, ale że zaczynają one świecić to dla mnie to nie jest jasne. No i jak pokazują te filmy te wiry pojawiają się raczej przypadkowo, chaotycznie i przemieszczają się.  Obserwacja tego czegoś dwukrotnie i w tym samym miejscu jest dosć zaskakujaca. Moze tam są ciekawsze rzeczy do obserwacji?? Jako badacz spróbowałbym wyjaśnić tą obserwację ale NASA to agencja wojskowa więc napewno ma inne priorytety. Myślę, że nie ma co się na nich obrażać bo narazie nie mają konkurencji.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: observator »

Zawsze stawiam na naturalne wyjaśnienia w takich przypadkach. Na razie to można założyć dwie możliwości. Pierwsza to dość pospolity wir pyłowy, który gdy jest fotografowany pod Słońce jest jasny i wydłużony pionowo. Druga możliwość to miejscowa sublimacja, gazów i pyłu z pod powierzchni. Jeśli to drugie odpowiada za ten efekt, to jest szansa że się powtórzy w tym miejscu. Refleksy od gładkich powierzchni raczej odpadają z uwagi na zbyt duże zapylenie powierzchni skał i gruntu.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: arek »

<blockquote class="ipsBlockquote">ale NASA to agencja wojskowa</blockquote> :? Niestety ale to agencja cywilna , wojsko zamawia u nich nawet umieszczanie satelitów szpiegowskich . Tak sobie przynajmniej myslę.A wiry mogą powstawac w tych samych miejscach , zwłaszcza jeśli jest różnica w nagrzewaniu sie podłoża.
Ostatnio zmieniony pt kwie 11, 2014 11:19 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: Arek 1973 »

ObservatorAle jak widać na niektórych fotkach są tam  białe powierzchnie które wyróżniają się od reszty terenu. Tak jak na tej  fotce  z przedwczoraj (w lewym rogu) [ external image ] W tym art. jest ta sama fotka ale powiększona http://grenzwissenschaft-aktuell.blogspot.de/2014/04/zimmer-mit-aussicht-kontroverse-um.html
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: observator »

To zależy przez jaki filtr zrobiono to zdjęcie. Np. kolor czerwony przez filtr czerwony może być bardzo jasny na fotce, ale przez zielony i niebieski nie koniecznie. Chyba że jest to biel, wówczas będzie jasny w pozostałych zakresach. Trzeba sprawdzić na stronie misji łazika.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: observator »

Okazuje się że ten blink zarejestrowała tylko prawa kamera, lewa tego nie pokazuje, mimo że fotki z obu kamer zrobiono w tej samej sekundzie, 2 kwietnia o godz. 9:04:28. W związku z tym jest to błąd matrycy, lub efekt naświetlenia promieniowaniem kosmicznym kilku pikseli prawej kamery. Nie jest to w takim razie obiekt fizyczny na powierzchni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pt kwie 11, 2014 4:04 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: azor »

I o takie zdjęcie observatorze mi chodziło z podaniem czasów dla obu kamer -typowe promieniowanie kosmiczne na matrycy jak pisałem  moja kamera wielokrotnie rejestrowała coś podobnego tyle, że w nocy, te kamery pracowały w IR ?
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: observator »

W jakim zakresie pracowały tego nie doczytałem, ale to bez różnicy dla cząstki wysokoenergetycznej czy przeniknęła przez optykę, czy korpus kamery. 
Awatar użytkownika
Tomas
Infrzak
Posty: 35
Rejestracja: sob lip 28, 2012 11:16 am
Kontakt:

Re: NASA zarejestrowała dziwne światło na Marsie

Post autor: Tomas »

Co z tego wynika? Osie optyczne obu par kamer nawigacyjnych (A i B) są oddalone od siebie o 42cm. Wystarczy, że płaszczyzna odbijająca światło słoneczne ma powierzchnię bliską formatowi A4 lub mniejszą - to wystarczy, żeby prawa kamera zarejestrowała reflks świetlny a lewa tego nie zarejestruje.Kamery tego typu to niewielkie, miniaturowe urządzenia z optyką krótkoogniskową.. Zapraszam do czytania podlinkowanego tekstu: [url="http://www.lpi.usra.edu/meetings/ ... f/2738.pdf[/url]
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”