Gigantyczny latający trójkąt nad Gołdapią (26.04.14)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Gigantyczny latający trójkąt nad Gołdapią (26.04.14)

Post autor: MarcinAdk »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="114249" data-time="1399713390">Zgubienie drona to straszny blamaż WP moim zdaniem. Arku ciekawy opis obserwacji, tylko czcionka za mała, źle się czyta jak dla mnie ;)</blockquote>Jaki tam blamaż, ten zaginiony bsl to już przeżytek, po za tym WB Electronics dostarczy nastepny egzemplarz, awarie czasami się zdarzają, mało takich było w Afganistanie. To tylko urządzenie, ma prawo się zepsuć. Gorzej będzie jaki kiedyś faktycznie zgubią ale drona bojowego, to dopiero będzie blamaż.
Ostatnio zmieniony sob maja 10, 2014 3:03 pm przez MarcinAdk, łącznie zmieniany 1 raz.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
Szczupak
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 10:14 am

Re: Gigantyczny latający trójkąt nad Gołdapią (26.04.14)

Post autor: Szczupak »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="114252" data-time="1399727977">tak, wiem , mój bład. Muszę wymyślec inny sposób wpisywania.</blockquote>Może warto w edytorze tekstu powiększyć go i wtedy robić screenshoty? Do zrzutów pulpitu polecam program Lightshot, znacząco ułatwia sprawę. Jeżeli by Pan chciał to zawszę mogę pomóc w sprawach bloga, mam pewne doświadczenie.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Gigantyczny latający trójkąt nad Gołdapią (26.04.14)

Post autor: azor »

Afganistan to poligon a tutaj są obszary zamieszkałe i takie rzeczy nie powinny się zdarzać  już nie wspominam o braku gps ponieważ nawet taki mały dron może kogoś zabić  spadając, ale już go odnaleziono  ;) 
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Gigantyczny latający trójkąt nad Gołdapią (26.04.14)

Post autor: arek »

"Pan" w internecie ?Po prostu chciałem zrobic to jak najszybciej, mam odpowiednie narzędzia by zrobić to poprawnie, dziękuję za chęć pomocy. Zapewne poproszę o pomoc. Pewnie jutro będę mniej zajęty i zrobie to jak należy. Artykuł o tytułowym trójkącie pojawił sie na stronie Gołdapi, jest to w sumie zapowiedź artykułu z linkiem na stronę infry. I co ciekawe, spośród kilkunastu dennych komentarzy jest kilka ciekawych. http://www.goldap.info/goldap/wiadomosci/13943-ufo-nad-goldapia
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Gigantyczny latający trójkąt nad Gołdapią (26.04.14)

Post autor: Arek 1973 »

Ten przypadek  z  dronem dobrze obrazuje jakimi dronami posługuje się WP, o  wiele mniejsze  i  całkiem inny kształt niż te dziwne trójkątne  obiekty  o których  często się pisze w ostatnich latach
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
_Maciej_
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 1:06 pm

Re: Gigantyczny latający trójkąt nad Gołdapią (26.04.14)

Post autor: _Maciej_ »

Cześć, w dzień po tej obserwacji również w godzinach nocnych (około 1 w nocy noc z soboty na niedziele więc już w Niedziele rano - można powiedzieć). widziałem w okolicach Słupska dziwne światło na niebie, bardzo często chodzę z "głową w chmurach" w wolnej chwili i obiekt ten nie przypominał mi nic znanego mi, oczywiście nie wykluczam obiektu pochodzenia ziemskiego, nawet pomyślałem wtedy przez chwilę że może to być jakiś szalony motolotniarz który wybrał sie na swojej lotni w nocny lot ale raczej tak nie było. W lini prostej dokładnie w kierunku miejscowości Gołdap ale oczywiście dużo dużo bliżej mnie, może w rejonie Siemirowiec wojskowi testowali coś, a może tu blisko okolice Czarnej Dąbrówki ktoś latał czymś? Lampion, satelita, odpadają. Samolot nie odpada, ale na pewno nie było obiektu na flightradarze, więc mógłby to być samolot lub helikopter, ale w tych rejonach nie latają o tej godzinie samoloty a wojsko raczej nie ćwiczy w nocy z sobotę na niedziele, ale tego nei wykluczam teraz ze względu na napiętą syt. na Ukrainie. Na pewno też w tych rejonach nei ma stref wyznaczonych do ćwiczeń lotnictwa wojskowego, może ktoś widział coś podobnego w tym rejonie? Noc z Soboty na niedziele wskazuje na prawdpodobieństwo że w tych godzinach dużo lampionów startuje (wesela itp.) jednak to nie przypominało lampionu, chociaż wykluczyć tego nie mogę na 1000%. Trochę mi to zamieszało w głowie bo to było takie dla mnie dziwne. Może ktoś coś widział? A może sprawca np. szalony motolotniarz się odezwię jeśli takowy był? :) Pozdrawiam....
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Gigantyczny latający trójkąt nad Gołdapią (26.04.14)

Post autor: arek »

Paralotniarze i motolotniarze raczej noca nie lataja ,po prostu startowiska i lądowiska nie maja oświetlonego podejścia do lądowania, Latwo wtedy zaczepic o druty energetyczne i tym podobne .Poza tym ciężko nocą okreslic wysokośc na jakiej się leci ważne przy ladowaniu. Oczywiście jesli teren jest dobrze znany, lądowisko oświetlone, niektórzy latają. Ale to naprawdę trudne i niebezpieczne.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
pankracy1
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 19, 2014 6:17 am

Re: Gigantyczny latający trójkąt nad Gołdapią (26.04.14)

Post autor: pankracy1 »

Po przeczytaniu opisu na myśl przyszło mi to co widziałem 1-ego kwietnia tego roku, chociaż w tej relacji kształt tego czegoś wydaje się być inny. Obiekt który obserwowałem wg mnie też był większy od samolotu pasażerskiego, lub leciał o wiele wiele niżej (ale też nic nie słyszałem). Wkleje opis który zamieściłem na podobnym forum.1 Kwietnia ok. godziny 22-40 nad Ustką (Pomorze Środkowe) na nocnym niebie zauważyłem nietypowe światła. Od razu wykluczyłem samolot pasażerski, ponieważ te zazwyczaj migają pulsującym światłem - ja natomiast widziałem wyraźne stale świecące trzy żółto-pomarańczowe światła ułożone poziomo w linii prostej. (W stosunku do standardowego "swiatelka" samolotu pasazerskiego były one dosyć spore, albo obiekt był bardzo blisko - choć w ogóle go nie słyszałem). Obserwacja trwała dosłownie kilkanaście sekund - obiekt oddalał się w kierunku wschodnim, choć przez pierwsze sekundy miałem wrażenie, że stoi w miejscu, dopiero po chwili światła zaczynały robić się coraz mniejsze. Nie chcę tutaj wymyślać na siłę nie wiadomo czego - po chwili namysłu i skojarzeniu faktów uznałem, że może być to natowski samolot (widywany ostatnimi czasy na terenie całej Polski). Trochę pogrzebałem i znalazłem taki filmik https://www.youtube.com/watch?v=nmGmudRLo5E. To mniej więcej oddaje to co widziałem, z tym, że światła były wg mnie 3, ale właśnie rozstawione w taki sposób. Ponadto od razu sprawdzilem flightradar i akurat w mojej okolicy zaden pasazerski lot nie mial miejsca. Tutaj moje pytanie - obserwowal moze ktos tego awacsa noca i potwierdzi moja teorie? Generalnie odnioslem wrazenie, ze obiekt byl sporych rozmiarow, albo musial byc bardzo blisko, a to ze wzgledu na to, ze swiatla "zajmowaly" stosunkowa spora czesc nieba. (Mysle, ze wiecie co mam na mysli). Byc moze akurat jest tutaj ktos z Ustki lub okolic i tez widzial wtedy ten samolot? (No chyba, ze to jednak bylo cos innego - bardziej tajemniczego [ external image ] ).
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Gigantyczny latający trójkąt nad Gołdapią (26.04.14)

Post autor: arek »

Oddalający sie samolot miałby światła ,zielone,czerwone w środku i czerwone na drugim skrzydle, to czerwone z dołu pulsowałoby. Przy dużej odległości to zielone wygląda na białe . Nie zawsze słychać samolot,może być bardzo daleko a nocą światła widać nawet z kilkudziesięciu kilometrów. Ale to ty widziałeś i miałeś możliwość oceny odległości, np. przez porównanie z innymi samolotami . I jak to wygląda z takim porównaniem? W okolicach Ustki są poligony ,może to jakiś dron wojskowy ?
Ostatnio zmieniony śr maja 21, 2014 6:29 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
arturs123
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:57 pm
Kontakt:

Re: Gigantyczny latający trójkąt nad Gołdapią (26.04.14)

Post autor: arturs123 »

Lot cywilny na bank odrzucam bo tak jak napisałeś - światełka są charakterystyczne, poza tym nad Ustką jest jakiś korytarz powietrzny i praktycznie codziennie widzę samoloty zarówno rano i wieczorem, wiem jak wyglądają i na jakiej wysokości latają. Co do wojska to zgoda, bardzo często u nas mają miejsce ćwiczenia, niekiedy nawet można zaobserwować przelatujące myśliwce, ale one robią jednak naprawdę sporo hałasu. Jeśli było to coś wojskowego, to prędzej sporych rozmiarów samolot transportowy, albo samolot AWACS, choć z tego co się orientuję to jest on porównywalny do samolotu pasażerskiego. Drony raczej są niewielkie, a to wydawało się być sporych rozmiarów. Ciężko mi tutaj podać jeszcze jakieś szczegóły, obserwacja trwała kilkanaście sekund, pamięć jest dosyć ulotna, a bajek nie będę na siłę wypisywał. Poprzedni opis jest bardziej "świeży, bo napisany parę dni po obserwacji. Bądź co bądź jestem przekonany, że widziało to więcej ludzi w Ustce lub okolicach.Jestem też ciekawy, co kolega _Maciej_ widział w okolicach Słupska, może jakiś w miarę możliwości precyzyjniejszy opis?
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”