Ognisty krzyż na niebie

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Rew
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 23, 2012 2:47 pm
Kontakt:

Ognisty krzyż na niebie

Post autor: Rew »

Interesuje mnie, czy ktoś spośród starszych użytkowników tego serwisu nie spotkał się kiedyś z zaobserwowaniem na polskim niebie "ognistego krzyża"? Specjalnie nie chciałbym się na razie na ten temat więcej wypowiadać, zanim ktoś inny się nie wypowie pierwszy.
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Ognisty krzyż na niebie

Post autor: Ronin »

Podobnie jak Czakra (odnośnie zapowiedzi wojny) słyszałem o takich opowieściach. I raz od kolegi, którego wuj ponoć widział coś takiego, z tym, że nie mam pewności, czy widział to przed wojną, czy po wojnie... Wydaje mi się, że widział to po wojnie (może lata 80-te XX wieku), ale w tej chwili nie mam możliwości aby to zweryfikować.
janusz
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 1:10 pm

Re: Ognisty krzyż na niebie

Post autor: janusz »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Rew" data-cid="114145" data-time="1399139122">Interesuje mnie, czy ktoś spośród starszych użytkowników tego serwisu nie spotkał się kiedyś z zaobserwowaniem na polskim niebie "ognistego krzyża"? Specjalnie nie chciałbym się na razie na ten temat więcej wypowiadać, zanim ktoś inny się nie wypowie pierwszy.</blockquote> Pamiętam z opowieści swej babci,ale nie tylko,taki krzyż pojawił się w 1939 r przed wybuchem wojny i widziało go bardzo wiele osób.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Ognisty krzyż na niebie

Post autor: Katarzyna_1 »

Rew,Kilkanaście dni temu widziałam nie ognisty, ale różowy krzyż na niebie tuż przed zachowem słońca. Nie mam watpliwości, że krzyż został utworzony przez smugi kondensacyjne samolotów. Rozmazane chmurki też były różowe.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Ognisty krzyż na niebie

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="114150" data-time="1399183747">W UFO nad Podkarpaciem są pewne odniesienia. A tak to się spotykałem jedynie przy opowieściach o omenach zapowiadających wojnę.</blockquote> No jak po krzyże, to tylko na Podkarpacie!
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Ognisty krzyż na niebie

Post autor: azor »

Na Podkarpaciu pierwsza obserwacja zjawiska w kształcie krzyża miała miejsce k/Góry Ropczyckiej w kwietniu 1938 roku, następnie w Muninie k/Jarosławia w 1960 roku, krzyż pojawiał się przez trzy dni, obserwowało go bardzo wielu mieszkańców. Obserwacje takie przez 1939 rokiem utwierdzały ludzi przed nadchodzącą wojną.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Ognisty krzyż na niebie

Post autor: Katarzyna_1 »

"W Muninie k/Jarosławia w 1960 roku, krzyż pojawiał się przez trzy dni, obserwowało go bardzo wielu mieszkańców." Może i coś w tym jest. 1961/1962 świat był o krok od III wojny światowej. Zatoka świń itd..... Pamiętam jako dzieciak, że całą rodziną stalismy  w dłuuugiej kolejce pod sklepem aby zrobić zapasy żywności. Bardzo się wtedy bałam.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
axl
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 26, 2012 8:16 am
Kontakt:

Re: Ognisty krzyż na niebie

Post autor: axl »

w kwestii znaków na niebie dzis od dluzszego czasu na niebie w Lesznie przesuwa się jak to nazwałem "literka A" 
20140506_152821.jpg
prawdopodobnie jest to zwykle polaczenie smug kondensacyjnych dosc dziwne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Ognisty krzyż na niebie

Post autor: Katarzyna_1 »

Ale tam wyżej po lewo też jest smuga kondensacyjna (starsza bo rozmydlona), która tworzy trójkąt. Moim zdaniem to  "A" powstało z uwagi na  przecięcie tego trójkąta przez jeszcze jeden późniejszy samolot. :) 
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Ognisty krzyż na niebie

Post autor: Katarzyna_1 »

A wogóle Rewie, to swietlistym krzyżem na niebie straszy od dłuższego czasu jakiś channelingowiec "Adam-człowiek" oraz ks. A.  Skwarczyński i nie tylko oni. Ile można gawiedź straszyć, ile się jeszcze bać? "Przed końcem czasów pojawi się krzyż" ? A jaki problem rzucić taki hologram na niebo? Zdaje się, że Putin rozpoznał tę grę i sobie gra! Oby tylko nie miał wspólników.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”