Bob Lazar powraca

Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Bob Lazar powraca

Post autor: Newsman »

G. Knapp
Co dziś porabia Bob Lazar? 8newsnow.com Strefa 51 była jednym z najbardziej tajnych miejsc na planecie, o której szczegóły znane były jedynie jej pracownikom. Jednak tajemnica zniknęła na zawsze, kiedy 25 lat temu wzbudzający kontrowersje elektronik opowiedział w czasie wywiadu o swoich fantastycznych przeżyciach.Pierwszy wywiad z Lazarem zawierał informacje ujawniające, co dzieje się w tajnej rządowej bazie znanej jako Strefa-51. Początkowo Lazar nie chciał o tym mówić, ale się przemógł.- Czasami tego żałuję. Czasami nawet chciałbym ich przeprosić i powiedzieć: 'Czy mogę wrócić do pracy?' - mówi.

25 lat temu przylgnęła do niego ksywka "Bob - the UFO Guy". Dzisiaj Lazar żałuje, że w ogóle poruszył temat latających spodków na pustyni w Nevadzie, dzięki czemu jego nazwisko stało się znane na całym świecie.

- Nie ma dnia, żebym nie otrzymywał e-maili na ten temat, które staram się czytać. Ale nie chcę już o tym mówić - dodaje.Ludzie zwykle mówią mu, że nie wierzą w tę historię, ale Lazar ma to gdzieś.25 lat temu mało kto słyszał o Strefie-51, tajemniczej bazie oddalonej o 100 mil od Las Vegas, która według stanowiska rządu, nie istniała. Było to miejsce wybrane do testowania różnego rodzaju czarnych projektów, samolotów szpiegowskich i innych maszyn, nad którymi pracowano z dala od ludzkich oczu.- Podczas wywiadu był nerwowy, bo wszystko ujawnił - mówi były pilot-oblatywacz i równie kontrowersyjny badacz UFO, John Lear. - Lazar mówi o sprawach, o których przyrzekł nikomu nie mówić.

Podczas pamiętnego wywiadu Lazar miał zasłoniętą twarz i przedstawił się jako Dennis. Twierdził, że pracuje w placówce S-4 na południe od Groom Lake - głównej części Strefy-51. Mówił, że tamtejsze hangary pobudowano w zboczu góry, a w ich wnętrzu znajduje się 9 latających spodków.

Kilka miesięcy później Lazar ujawnił swą prawdziwą tożsamość, dodając, że technologia, nad którą pracował nie pochodziła stąd. Jego zadaniem było rozszyfrowanie, jak działa.Informacje te eksplodowały niczym bomba, choć dziś Strefa-51 stoi otworem i wszyscy wszystko o niej wiedzą. Nakręcono o niej dziesiątki dokumentów, napisano mnóstwo artykułów i książek, z których większość krytykuje Lazara i naszkicowaną przez niego historię. [...]

- Zobaczcie, jak szybko ta historia rozeszła się po internecie i stacjach informacyjnych. Po 48 h. mówiono o niej w Japonii.

Lazar dodaje również, że zaczyna się bać.

- Czasami martwię się, że najpierw przekazali mi tajne informacje, a potem nigdy do mnie nawet nie zadzwonili. Nie odbierają też ode mnie telefonów. Pewnie w międzyczasie zadecydowali, co ze mną zrobić.

Z różnych powodów Lazar nie mógł tych informacji zatrzymać wyłącznie dla siebie. Podzielił się nimi właśnie z Learem i Gene'm Huffem. Ci, razem z kilkoma innymi osobami, udali się na wskazane przez Lazara miejsce, gdzie mieli podejrzeć zapowiedziane przez niego loty testowe latających talerzy.- Bob powiedział, że będą miały miejsce testy i zobaczyliśmy dziwne światło skaczące po niebie nad miejscem, które wskazał - powiedział Huff.

- Statki startowały wtedy, kiedy zapowiedziałem, z okolic Papoose Lake, S-4 - na południe od Strefy-51, miejsca, gdzie nikt nie mógł się dostać, by puszczać tam modele samolotów. Robiły w powietrzu niesamowite manewry i każdy, kto to widział, doszedł do wniosku, że tego wyjaśnić się nie da. Uciekliśmy nawet do samochodu, bojąc się, że to coś wybuchnie.Lazar ma więcej krytyków niż fanów, także w samym środowisku ufologicznym, które uważa go za kłamcę. Owszem, istnieją w jego życiorysie luki, które trzeba zapełnić. Nikomu się to nie udało. Ale nie udało się też nikomu wyjaśnić, skąd Lazar wiedział o tym, że nad Strefą 51 będą organizowane testy, i to przez trzy tygodnie z rzędu?_____________________A tak na marginesie. Choć w polskim Internecie jego wyznania cieszą się popularnością, w USA Lazar jest spalony, a opinii o nim lepiej nie cytować...
Ostatnio zmieniony czw maja 15, 2014 4:16 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „AREA 51, TAJNE PROJEKTY”