Wywiad z ufologiem Dariuszem Cichockim

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Wywiad z ufologiem Dariuszem Cichockim

Post autor: Przemekkk666 »

Druga część rozmowy jaką przeprowadziłem z Dariuszem Cichockim nie tak dawno temu. Pierwsza część zostanie opublikowana pózniej i dotyczyć będzie sprawy emilcińskiej. http://www.youtube.com/watch?v=P54bjyeTkpE&list=UUdzDZHy1IM2dqscRH8KUaZg&feature=sharehttp://ufoskywatching-pl.blogspot.com/2014/07/wywiad-z-ufologiem-dariuszem-cichockim.html
Ostatnio zmieniony sob lip 05, 2014 3:37 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wywiad z ufologiem Dariuszem Cichockim

Post autor: azor »

Tak ciekawy materiał acz krótki ponieważ bardzo przyjemnie odbiera się Darka w czasie rozmowy. Tutaj Dariusz nadmieniał fakt iż większość zdjęć była jego autorstwem  z zokolic górki czerniakowskiej nawet nie tyle Bzowskiego co jego, choć Pan Kaziu często podpisywał Darka fotki swoim autorstwem, co też wiem z rozmowy z Dariuszem. Swoją drogą jutro jest 9 rocznica śmierci Bzowskiego. Możesz Przemku pokazać wczorajszą fotkę jego grobowca. Wracając jeszcze do wywiadu mam nieco inne zdanie na temat kręgów niż Darek, bo ja nie wiążę ich z ''przesłaniam obcych'' . Natomiast Dariusz wspominając o piktogramie przed Wylatowem miał chyba na myśli Kielanówkę bo tam 1 lipca 2000 pojawił się pierwszy piktogram w Polsce nie całe 25 km od mojej miejscowości.
Ostatnio zmieniony sob lip 05, 2014 4:15 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Wywiad z ufologiem Dariuszem Cichockim

Post autor: Arek 1973 »

 Wie ktoś z was w którym roku powstał w Polsce pirewszy typowy piktogram? Piszę typowy żeby od razu wykluczyć wygnioty które mógł spowodować wiatr
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Wywiad z ufologiem Dariuszem Cichockim

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="115268" data-time="1404602656"> Wie ktoś z was w którym roku powstał w Polsce pirewszy typowy piktogram? Piszę typowy żeby od razu wykluczyć wygnioty które mógł spowodować wiatr</blockquote> Najprawdopodobniej w 1992 roku we wsi Podwilk (małopolska) . Trzy powstałe piktogramy w trawie .
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Wywiad z ufologiem Dariuszem Cichockim

Post autor: arek »

czekam na pierwszą część
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wywiad z ufologiem Dariuszem Cichockim

Post autor: azor »

Jeśli mowa o piktogramie nie pojedynczych kręgach bo to nie piktogramy, to jak pisałem powstał 1 lipca 2000 roku w Kielanówce k/Rzeszowa.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Wywiad z ufologiem Dariuszem Cichockim

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="115277" data-time="1404634067">Jeśli mowa o piktogramie nie pojedynczych kręgach bo to nie piktogramy, to jak pisałem powstał 1 lipca 2000 roku w Kielanówce k/Rzeszowa.</blockquote> 1 kręg czy to w zbożu czy w trawie będzie piktogramem .  Nie powiesz ''obrazek'' złożony z 1 , 2 ... n  kręgów , tylko piktogram złożony z 1 , 2  ... n  kręgów .  Na pewno piktogramy czy agroglify w postaci kręgów ukazywały się we wcześniejszych latach lecz nikt tego nie katalogował było to małym wydarzeniem lokalnym .Nawet Piechota i Rzepecki w swoim UFO kwartalniku nie zajmowali się tą tematyką . 
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Wywiad z ufologiem Dariuszem Cichockim

Post autor: arek »

 Nikt nie wiązał powstawania kręgów z ufoludkami czy czymś ponad naturalnym. Czarcie kregi przypisywano wiatrowi , tak zwane Michałki , jak z wierszyka "tańcowały dwa Michały... " , zwierzętom, samce saren gonią za samiczkami w kółko tworząc kółka średnicy kilku lub nawet kilkunastu metrów, miejscowym przenawożeniem , traktorzysta z PGR by zaoszczędzić na paliwie zwiększył dawkę nawozu i stanął w miejscu i włączył rozrzut . I w sumie po zainteresowaniu prazy agroglifami angielskimi, prasa nasza zaczęła tropić nasze rodzime anomalia. Przyczynilo sie do tego również "lato z radiem" tropiąc "Zegrzyńska Paskudę" i szukajac w sezonie ogórkowym inne anomalie.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wywiad z ufologiem Dariuszem Cichockim

Post autor: azor »

Hybrid  kręgi to kręgi a nie  piktogramy, które składają się z innych szczegółów, korytarzy etc. i tak było i jest przyjęte u badaczy, którzy zajmują się tym problemem, niestety wiele osób przeinacza nazwy robiąc z kręgu piktogram. Bodaj na UFO Forum niegdyś o tym też wspominał Pan Repecki o prawidłowym ich nazywaniu tak jak z kategoriami obserwacji NOL. Nie zajmowali się ponieważ nigdy nie dokumentowali takiego kręgu do 1998 roku, choć mieli pojedyncze sygnały z drugiej ręki, ale dopiero krąg w Polance k/ Myślenic był pierwszym udokumentowanym kręgiem przez polskich ufologów następna była Pigża i Kielanówka. Dla mnie najciekawsze są zwykłe koła/pierścienie niż bajeranckie twory, które poza ładnym widokiem nic w sobie nie mają ;) W wywiadzie Darek mógłby więcej wspomnieć o tym CE-2 w Michalinie, które było jednym z ciekawszych CE-2 w Polsce a ślad po UFO był widoczny cztery lata od zdarzenia z tego co wiem był widoczny przez 10 lat.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Wywiad z ufologiem Dariuszem Cichockim

Post autor: Przemekkk666 »

Tak to właśnie te najprostsze kręgi są tymi najwartościowszymi :) No i racja piktogram to nie krąg :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”