Jestem magiem. Kreowanie rzeczywistości

Siła naszego umysłu, czyli telekineza, lewitacja etc.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Jestem magiem. Kreowanie rzeczywistości

Post autor: robrep »

Na haju nie bujają w żadnych innych dymensjach tylko im neurony w mózgach nie działaja jak należy, przez co mózg przekazuje idiotyczne informacje, oderwane od rzeczywistości. Wielkie rzeczy, żeby mieć odlot nie trzeba dużo, tyle że to nie ma nic wspólnego z innymi wymiarami. A halucynacje to błędne spostrzeżenia, które powstają tylko i wyłącznie w mózgu.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jestem magiem. Kreowanie rzeczywistości

Post autor: danut »

roberp - mózg błędnie przekazuje, albo przetwarza informacje, tylko że żadnej informacji mózg ci sam od siebie nie wytworzy, nie ma takiej możliwości i w tym jest sedno :), mózg jest tylko odbiornikiem, narzędziem.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Jestem magiem. Kreowanie rzeczywistości

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="115439" data-time="1405272201">.......  tylko że żadnej informacji mózg ci sam od siebie nie wytworzy, nie ma takiej możliwości i w tym jest sedno :)</blockquote> Myślący takimi kategoriami chodzili by w pampersach bądź trzeba by było wysadzać ich na nocniczki . <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="115414" data-time="1405186813">Ja też wierze że sama myśl, jako energia też potrafi wpływać na rzeczywistość ........</blockquote>Myśl nie ma masy ani energii. Jest to proces, przebiega w określonym kierunku ; proces sam w sobie nie ma masy  . Stan układu jakim jest mózg (lub w szczególności ograniczona grupa komórek w tym mózgu) ulega zmianie. Zmiana ta implikuje oczywiście jakiś transfer energii , kinetycznej miedzy cząsteczkami . Również prawdopodobnie pewne cząsteczki tracą masę podczas gdy inne ją zyskują w trakcie tego procesu. Słowo ,,energia'' jest używane w różnych znaczeniach. Istnieje stosunkowo dobrze zdefiniowana energia w fizyce, ale sa tez energie ,,pozytywne'' i ,,negatywne'' w parapsychologii . Podobnie bywa z ,,wibracjami'' . A Ty  rozumiesz energie myślenia w którym sensie? 
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jestem magiem. Kreowanie rzeczywistości

Post autor: danut »

Hybrid  napisałeś, sam nie wiesz co napisałeś :) "Myślący takimi kategoriami chodzili by w pampersach bądź trzeba by było wysadzać ich na nocniczki."-  Od wielu wieków ludzie zajmujący się świadomością próbowali ją zlokalizować, ale do dzisiaj te mozolne i uparte próby nie przynoszą żadnych rezultatów, a wręcz wszelkie prace i badania w tym kierunku wskazują, że nie ma mowy, aby owa świadomość znajdowała się w mózgu, to umiejscowienie wydaje się być dziś podobnym do niegdysiejszego traktowania serca jako siedliska duszy. Już Jung odkrył, że świadomość musi bronić się przed nieświadomością zbiorową w psychice, sama kształtować z niej swoją osobowość, a fiksacje i zaburzenia osobowościowe zamiast budować swoje ego ze złożonej struktury i ją wykształcać, zamykają ją w obrębie jednej części, lub tworzą zupełnie odrębną, nie będąc w stanie się rozwijać na wszystkich poziomach.Nasza świadomość nie rozwija się tylko od chwili narodzin aż do śmierci, jest coś takiego jak ewolucja świadomości od początków istnienia człowieka aż do teraz, dziecko rodzi się doskonale dostosowane do obecnych mu czasów, nie potrzebuje znowu tysięcy lat, aby nauczyć się podstawowych czynności, dostraja się, tak dostraja się do lokalnej pamięci zbiorowej.David Bohm w ramach teorii kwantowej i koncepcji ukrytej zmiennej opracował koncepcję, że świadomość tylko wydaje się nam umiejscowiona w konkretnym miejscu poprzez błędy naszych percepcji zmysłowych.Amerykański fizyk Ewan Harris Walker idąc za tą koncepcją stwierdził, że nasze umysły  w sposób nielokalny przenikają całą czasoprzestrzeń. W kwantowej teorii pola mówi się o wzajemnych oddziaływaniach cząstek występujących pod postacią fali, gdzie możemy dopatrywać się informatycznego systemu wymian pomiędzy systemami. Pole istnieje zawsze i jest nośnikiem zjawisk materialnych, zachodzących pod wpływem ruchów tego pola.   Jaka energia myślenia, jakie wibracje, co chodzi ci po głowie? Informacja jest pobierana natychmiast i jest tylko przetwarzana przez mózg.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Jestem magiem. Kreowanie rzeczywistości

Post autor: robrep »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="115461" data-time="1405348295"> Myślący takimi kategoriami chodzili by w pampersach bądź trzeba by było wysadzać ich na nocniczki . Myśl nie ma masy ani energii. Jest to proces, przebiega w określonym kierunku ; proces sam w sobie nie ma masy  . Stan układu jakim jest mózg (lub w szczególności ograniczona grupa komórek w tym mózgu) ulega zmianie. Zmiana ta implikuje oczywiście jakiś transfer energii , kinetycznej miedzy cząsteczkami . Również prawdopodobnie pewne cząsteczki tracą masę podczas gdy inne ją zyskują w trakcie tego procesu. Słowo ,,energia'' jest używane w różnych znaczeniach. Istnieje stosunkowo dobrze zdefiniowana energia w fizyce, ale sa tez energie ,,pozytywne'' i ,,negatywne'' w parapsychologii . Podobnie bywa z ,,wibracjami'' . A Ty  rozumiesz energie myślenia w którym sensie? </blockquote>Myśl to przepływ "prądu"przez synapsy, a to wzbudza pole elektromagnetyczne, tak więc twoja teoria upadła już na wstepie. Od tego jest już tylko krok aby udowodnić że fale mózg może emitować fale, które mogą być odbierane przez dostrojony odbiornik. I już będziemy mieli wyjaśnienie zjawiska telepatii. Albo jest inna możliwość, mózg emituje zupełnie inną formę fal, którą też potrafi odebrać inny dostrojony odbiornik, znaczy inny mózg.
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2014 8:51 pm przez robrep, łącznie zmieniany 1 raz.
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Jestem magiem. Kreowanie rzeczywistości

Post autor: Ronin »

Jak to czasem od jednego głupiego posta, ciekawie rozwinie się temat :)
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jestem magiem. Kreowanie rzeczywistości

Post autor: danut »

Ronin dokładnie :). robrep teoria Hybrida( choć nie wiem czy to teoria, czy tylko bezmyślne powtarzanie po głosicielach o wibracjach i trzecim oku swoich wymysłów) - ale nie ma w świetle tego co już wiadomo o mózgu żadnych podstaw.Jest tak jak piszesz.  Neurony przekazują informacje za pomocą synaps, te zawierają substancje chemiczną - neuroprzekażnik( neurotransmiter). Mózg nie jest niczym innym jak odbiornikiem impulsów przesyłającym je pomiędzy neuronami i tworzącym połączenia i też uważam, że jesteśmy o krok od odkrycia, że ma możliwość transmitowania i odbioru fal emitowanych przez inny dostosowany do niego odbiornik( inny mózg). Bo te połączenia tworzą się i to bez żadnej różnicy nie tylko dzięki doświadczaniu naszymi zmysłami otaczającej nas rzeczywistości, te połączenia tworzą się podczas naszych wyobrażeń, podczas myślenia o kimś/o czymś, także podczas snu w identyczny sposób.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Jestem magiem. Kreowanie rzeczywistości

Post autor: Zbyszek »

A zna sie ktos dobrze na neurologii, by opisac najbardziej paralizujace przaklady, jakies konkrety na dzialanie tego mozgu, by ezoteryk padl jak razony logika opisu?. Np. jedzie facet i ocenia predkosc nadjezdzajacego samochodu, jego wnioski i ocena sytuacji uzalezniona jest od predkosci impulsow i polaczen  neuronow. Dzgnac mu je igla, to zepsuja mu sie cos i  rozwali sie na drzewie. No jakies takie:))Moze by ktos nakresli te zagwizdki nauki, bo ksiazki grube a czytac sie nie chce. Wtedy moze cos wymyslimy, jakies obwodnice na ominiecie tych materialnych przekonan.
Ostatnio zmieniony wt lip 15, 2014 8:42 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jestem magiem. Kreowanie rzeczywistości

Post autor: danut »

Zna się, nie zna się :) ale zainteresowanie mózgiem i świadomością po części nastąpiło u mnie po jego uszkodzeniu, wyjściu w miarę cało po wylewie podpajęczynówkowym i pęknięciu tętniaka. Rozpoznano poszczególne funkcje odpowiednich obszarów mózgu, a tymczasem okazuje się, że uszkodzenie jakiegoś wcale nie musi być przeszkodą do przejęcia jego funkcji przez inny obszar, ujawnia się plastyczność mózgu i elegancka wymiana informacji pomiędzy neuronami, dokładnie tak jakby musiał wykonywać zadanie założone przez organizatora z zewnątrz i wzajemnie się wspomagając naprawiać. Zalaniu i uszkodzeniu u mnie uległ obszar wzroku, lekarze nie rokowali tego, czy uda się go odbudować w innym miejscu, czy nie, ale udało się i widzę, czego macie dowód, ponieważ piszę z Wami.Obecnie naukowcy, badacze neuronów wskazali, że u osób niewidomych od urodzenia część kory wzrokowej jest wykorzystana do przetwarzania impulsów związanych z mową. Czytałam wzruszające przykłady np. o osobie postrzelonej przez strażnika, która weszła gdzieś gdzie nie powinna przypadkowo i odstrzeleniu mu połowy mózgu, widziałam film dokumentalny, ten człowiek ukończył studia i całkowicie dobrze sobie radzi i psychicznie i fizycznie wykorzystując pozostała połowę organu do wszystkich potrzebnych tu funkcji. Także, Zbyszku :) ezoterycy niech masują sobie te trzecie oka i umiejscawiają otwarcie się na inną rzeczywistość- nic to nie da, informacja rządzi mózgiem, ona znajduje drogę, a nie odwrotnie, komórki mózgowe to taka masa, twór, z którym po śmierci dzieje się to samo co z resztą ciała. A świadomość ponoć jest wieczna.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Jestem magiem. Kreowanie rzeczywistości

Post autor: Zbyszek »

To co maja masowac , czy nie?A moze im informacja lepiej wtedy plynie:)) "informacja rządzi mózgiem,"A co to za uzurpatorskie rzady!!!! Kto pierwszy!!!!Informacja to spraawka uproszczona, bo jak klocek spadnie na podloge to klocek spadnie a nie informacja. Ona do nas dociera, gdy klocek spadnie:)))).Echhhhh, swiatem rzadzi duch, majacy upodobanie w uperdliwych przykladach :)))
Ostatnio zmieniony wt lip 15, 2014 10:50 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „POTĘGA UMYSŁU”