Kraków: Manewry kulistego NOL (12.07.14)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Kraków: Manewry kulistego NOL (12.07.14)

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ] W sobotę 12 lipca państwo Ksenia i Igor L. sfilmowali manewry niezidentyfikowanego obiektu, który pojawił się ok. 21:20 nad Krakowem. Światło, zgodnie z tym, co mówi świadek i co widać na nagraniach, poruszało się po niebie wykonując przyciągające uwagę ruchy: nagłe zwroty, opadanie w dół i wystrzeliwanie w górę. Patrząc na nie trudno uznać, by był do tego zdolny samolot lub śmigłowiec. Co ciekawe, zaraz po tym, jak dziwny obiekt zniknął, w miejscu tym pojawił się helikopter… RAPORT INFRA
Ostatnio zmieniony wt lip 15, 2014 3:54 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kraków: Manewry kulistego NOL (12.07.14)

Post autor: azor »

Pocieszające jest to iż wreszcie jest materiał filmowy dość dobrej jakości. Problem stwarza czym był ów obiekt/zjawisko nie wykluczone,że było to również jakieś zjawisko typu UAP ? Tak jak w przypadku obserwacji UFO k/ Ropczycami w 2011 roku również pojawił się wojskowy śmigłowiec, który być może nie był wysłany przypadkowo ? Ogólnie z Krakowa i okolic napływa dość mało zgłoszeń obserwacji NOL.
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Kraków: Manewry kulistego NOL (12.07.14)

Post autor: charlie2tango »

Czy wiadomo coś o typie helikoptera? Może to najmniej istotny szczegół tej obserwacji, ale dość często obserwacjom UFO towarzyszy podrywanie w powietrze właśnie śmigłowców, i to nie tylko w Polsce ale i zagranicą. Podstawowa przewaga wiatraka nad odrzutowcem jest oczywista - niższy koszt lotu, pewnie też wyższa gotowość bojowa załóg tego pierwszego. Do tego dochodzi możliwość przejścia w zawis, niska prędkość lotu ułatwiająca obserwację wzrokową, możliwość zabrania bardziej czułego sprzętu (kamery termowizyjne, noktowizyjne, reflektory itd.), oraz możliwość lądowania w przygodnym terenie, czy w ostateczności desantowania kogoś po linie. Może w tym jest jakiś sens inny niż tylko ekonomia?
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Kraków: Manewry kulistego NOL (12.07.14)

Post autor: observator »

Jeśli dobrze widzę to film nakręcono przez szybę, a to czyni go niestety mniej wiarygodnym. 
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kraków: Manewry kulistego NOL (12.07.14)

Post autor: azor »

Nie wiem czy mniej to zależy od materiału a ten jest dość dobry moim zdaniem, tutaj widać ewidentnie, że nie jest to fejk lub refleks a materiał ma kilka minut.
Rew
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 23, 2012 2:47 pm
Kontakt:

Re: Kraków: Manewry kulistego NOL (12.07.14)

Post autor: Rew »

Film nakręcono przez szybę. Przepuściłem to przez edytor metodą poklatkową i dochodzę do wniosku, że światło na tym filmie, to odbicie w szybie jakiegoś punktowego światła z tyłu za kamerą. Szczególnie jest to najlepiej widoczne w ostatniej chwili, gdy obiekt "wraca" i światło chowa się jakby za czymś ciemniejszym o pionowym kształcie.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kraków: Manewry kulistego NOL (12.07.14)

Post autor: azor »

To, że przez szybę to przecież wyraźnie mówi świadek i jest opisane w artykule. To czekamy na te stop klatki dla porównania.
Ostatnio zmieniony pt lip 25, 2014 2:59 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Rew
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 23, 2012 2:47 pm
Kontakt:

Re: Kraków: Manewry kulistego NOL (12.07.14)

Post autor: Rew »

Efekt jest typowy dla sytuacji, gdy z tyłu za kamerą ktoś pali papierosa. Słabiuteńkie światło odbija się w szybie i trafia do kamery. Jest na tyle słabe, że nie oświetla sylwetki palacza wystarczająco, żeby dało się to zweryfikować bez nagrania wideo zrobionego w o wiele większej jakości.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kraków: Manewry kulistego NOL (12.07.14)

Post autor: azor »

To sobie zapal papierosa i pokaż nam na filmie jak ten efekt wygląda, bo wg. mnie są to bzdury nie poparte żadnym argumentem.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kraków: Manewry kulistego NOL (12.07.14)

Post autor: Arek 1973 »

Rew. Też jestem przekonany  że to nie  złudny efekt jak np: dym z papierosa ale coś solidnego albo przynajmniej mniej solidnego  jak znikające kule ale to  coś  tam było. Takie mam wrażenie patrząc na film, odbicia w szybie nie są aż tak dobre.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”